Lubisz kwiaty? Osobiście nie znam nikogo, kto ich nie lubi, choć sama, jeszcze kilka lat temu ich szczerze nie znosiłam. Szybko to się jednak zmieniło, gdy zaczęłam hodować kaktusy i dorobiłam się jakichś 20-30 egzemplarzy. Później, zakochałam się w monsterach i wtedy całkowicie oszalałam na punkcie roślin.

Dlatego też, lektura „Wielkiej księgi kwiatów” sprawiła mi wiele radości, ponieważ dowiedziałam się z niej całej masy niesamowitych ciekawostek i faktów. Liczę na to, że niedługo będę ją czytać z Miłkiem, ale na chwilę obecną musi on jeszcze do niej trochę podrosnąć.

Nie odbiegając od tematu, książka ta składa się z 28 mini rozdziałów, które mieszczą się na jednej rozkładówce. Czytelnik swoją przygodę z tą książką rozpoczyna od zapoznania się z budową kwiatów i ich rodzinami. Dalej, dowiaduje się kim są zapylacze oraz jaki wpływ na owady i ptaki ma barwa kwiatów. W dalszej części, czytelnik ma okazję bliżej poznać 12 kwiatów np. różę, słoneczniki, muchołówkę amerykańską czy orchidee.

To jednak nie wszystko. Autor w książce porusza zagadnienia związane z ochroną i uprawą kwiatów oraz z ich rozsiewaniem. Co ciekawe, opisał on również jedne ze słynniejszych londyńskich ogrodów botanicznych w Kew. Ponadto, autor podzielił się z czytelnikiem kilkoma wskazówkami dotyczącymi uprawy roślin. Osobiście jestem całkowicie oczarowana tą książką.

ZALETY

  • przepiękne barwne ilustracje, które budzą zachwyt już od samej okładki,
  • cała masa ciekawostek o niektórych gatunkach roślin,
  • wiele faktów dotyczących ich budowy, rozsiewania, a nawet ochrony i uprawy,
  • treść książki została napisana w przystępny oraz ciekawy sposób, dzięki czemu „Wielką księgę kwiatów” czyta się bardzo szybko i przyjemnie.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Wielka Księga
AUTOR: Yuval Zommer
TŁUMACZENIE: Michał Brodacki
WYDAWNICTWO: Wilga
LICZBA STRON: 64
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: przyrodnicze, edukacyjne
JĘZYK: polski
WIEK: 6 – 12 lat
CENA: ~ 32 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to