W dzisiejszym zabieganym świecie, gdzie każdy z nas jest poddany ciągłemu napięciu i presji, zdolność do skutecznego zarządzania emocjami staje się nieodzowną umiejętnością. W tym kontekście, książki, które oferują praktyczne narzędzia do zrozumienia i regulacji uczuć, stają się nieocenionym źródłem wsparcia.

Dziś pragnę podzielić się wrażeniami z lektury nowości pt. Regulowanie emocji autorstwa Raja Selvama – fascynującej podróży po psychice ludzkiej, ukazującej, jak ucieleśnienie emocji może być kluczowym elementem w procesie radzenia sobie z trudnymi uczuciami.

Bez zdradzania fabuły, przyjrzymy się, dlaczego ta książka wyróżnia się w tłumie, oferując czytelnikom nie tylko teoretyczne zrozumienie, ale także praktyczne narzędzia do poprawy jakości życia emocjonalnego. Gotów na głęboką podróż w głąb samego siebie? Zaczynamy!


Książka Regulowanie emocji autorstwa Raja Selvama stanowi obszerny przewodnik przez skomplikowany świat emocji, skoncentrowany na technice ucieleśniania, którą autor uznaje za kluczową w procesie pracy z emocjami.

Część I, zatytułowana Przegląd, rozpoczyna się od punktu wyjścia, przedstawiając początki tej metody i omawiając różne sposoby pracy z ucieleśnianiem emocji. Raja Selvam podkreśla także rolę ucieleśniania w pracy z jednostkami, grupami oraz w kontekście traumy międzypokoleniowej. Autor prezentuje różnorodne korzyści płynące z tej techniki w różnych warunkach klinicznych.

W drugiej części książki, zatytułowanej Teoria, autor zagłębia się w podstawy fizjologiczne emocji, ukazując związek między percepcją, emocjami a zachowaniem. Przedstawia również psychologiczne procesy związane z generowaniem doświadczeń emocjonalnych oraz mechanizmy obronne przed nimi. Selvam analizuje także różne typy emocji, rzucając światło na ich złożoność i wpływ na nasze codzienne doświadczenia.

W trzeciej części, zatytułowanej Praktyka: Cztery etapy ucieleśniania emocji, autor przedstawia kluczowe etapy tej techniki. Zaczynając od sytuacji, poprzez emocję, ekspansję, aż do integracji, Raja Selvam prowadzi czytelnika przez proces ucieleśniania, podkreślając znaczenie tolerancji afektu. Dodatkowo, autor omawia rezonans interpersonalny, uwydatniając rolę interakcji międzyludzkich w regulacji emocji.

Regulowanie emocji zdobywa uznanie zarówno wśród specjalistów, jak i osób zainteresowanych psychologią, i to z kilku istotnych powodów. Jest to praca, która sięga poza utarte szlaki i oferuje unikalne podejście do regulacji emocji, co zostało docenione nawet przez profesjonalistów pracujących w obszarze psychologii integralnej somatycznej.

Jedną z kluczowych zalet tej książki jest jej potencjał do rewolucyjnych zmian w życiu czytelników, zarówno dla jednostek pracujących nad sobą, jak i dla terapeutów. Podejście Selvama do regulacji emocji poprzez ucieleśnianie uczuć jest uznane za przełomowe i skuteczne, co potwierdzają komentarze osób szkolących się jako psycholodzy somatyczni.

Doskonała praca Selvama widoczna jest również w sposób, w jaki przekłada teorię na praktykę. Książka jest nie tylko dobrze napisana, ale też bogata w informacje, co sprawia, że czytelnik nie tylko zdobywa teoretyczne zrozumienie tematu, ale również dostaje konkretne narzędzia do pracy nad sobą. To cecha szczególnie ceniona zarówno przez specjalistów, jak i laików, sprawiając, że treść jest dostępna i przystępna dla szerokiego grona czytelników.

Podsumowując, Regulowanie emocji to nie tylko książka dla specjalistów, ale również dla każdego, kto szuka praktycznych narzędzi do zrozumienia i efektywnego zarządzania swoimi emocjami. To inspirująca lektura, która, zgodnie z recenzją, może wprowadzić życiowe zmiany, zarówno dla czytelnika, jak i dla osób, które pracują z innymi nad poprawą ich zdolności do radzenia sobie z emocjami. Czyta się ją dość przyjemnie i lekko. Nie jest to ciężka naukowa lektura 🙂

ZALETY

  • dostarcza konkretnych narzędzi do skutecznej regulacji uczuć, co sprawia, że stanowi wartościowy przewodnik praktyczny;
  • wyróżnia się przystępnym językiem i klarownym przedstawieniem złożonych zagadnień, umożliwiając zrozumienie nawet dla osób bez doświadczenia w psychologii;
  • Autentyczność Przypadków Klinicznych: Opisy realnych przypadków klinicznych dodają autentyczności i konkretnej wartości lekturze, umożliwiając czytelnikowi praktyczne zrozumienie skuteczności proponowanej metody.
  • unikalne połączenie psychologii z neurobiologią oraz perspektyw zachodnich i wschodnich sprawia, że książka staje się kompleksowym kompendium wiedzy, otwierając nowe horyzonty zrozumienia emocji;
  • unika utartych fraz i dostarcza nowego spojrzenia na temat regulacji emocji, co wyróżnia ją wśród innych publikacji z dziedziny psychologii;
  • lektura ta może nie tylko dostarczyć inspiracji, ale także wpłynąć rewolucyjnie na jakość życia, zarówno dla czytelnika, jak i dla profesjonalistów w dziedzinie psychologii.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTOR: Raja Selvam
WYDAWNICTWO: Wydawnictwo Kobiece
LICZBA STRON: 456
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: poradnik
JĘZYK: polski
WIEK: 16+
CENA: ~ 25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Księgarnia i wydawnictwo nie miały wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książkę dziękuję

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to