Bez wątpienia Let me know Zuzanny Wólczyńskiej to jedna z tych książek, które od samego początku wzbudzają ogromne zainteresowanie i ciekawość. Już sama nazwa tytułu wywołuje pytania i wizje pełne emocji. To jakby zaproszenie do niezwykłego świata pełnego zagadek i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Kiedy po raz pierwszy sięgnęłam po tę książkę nie spodziewałem się, że zostanę porwana w wir historii, która tak głęboko mnie dotknie i wzruszy.

Bee i Noah od najmłodszych lat byli nierozłączni. To nie tylko przyjaciele, ale najlepsi przyjaciele, których łączyły wszystkie możliwe wspólne zainteresowania, a odległość dzieliła jedynie ulica. Jednak nagle, bez żadnego ostrzeżenia, Noah musiał opuścić rodzinne miasto. Tak, ma zaledwie czternaście lat, więc musiał podporządkować się rodzicom. A to oznaczało rozłąkę z jego najlepszą przyjaciółką.

Ale czy na zawsze? Po czterech latach powraca na wakacje, a Bee odkrywa, że ten uroczy chłopak stał się nieco inny. Co się stało w jego życiu? Czy ich przyjaźń przetrwa?

Autorka, Zuzanna Wólczyńska, świetnie oddaje paletę emocji w tej urokliwej historii. Już od pierwszych stron czuć, że książka ta jest pełna szczęścia i dziecięcej radości, ale równocześnie nie boi się poruszać smutnych, frustrujących i złożonych momentów. To prawdziwa mieszanka emocji, która nie pozostawi czytelnika obojętnym.

Bardzo się cieszę, że mogłam poznać Bee i Noaha. To niezwykłe postacie, które przechodzą przez różne wzloty i upadki, zwłaszcza Noah. Są one autentyczne, z dala od idealizmu, mają swoje niedoskonałości i problemy, co sprawia, że czytelnikowi łatwo się z nimi utożsamić.

Na instagramie, spotkałam się już z określeniem, że Let me know otula serce czytelnika jak miękki kocyk lub puchowa chmurka. I wiesz co, ciężko się nie zgodzić z tym stwierdzeniem. To najbardziej ciepła i milusia książka jaką miałam okazję przeczytać w swoim życiu.

Let me know całkowicie mnie pochłonęła. Nie mogłam się wręcz oderwać spędzenia każdej chwili razem z bohaterami. Kibicowałam im i liczyłam na ich pojednanie i powrót do dawnej przyjaźni. Czas spędzony na lekturze był niezwykle przyjemny. Styl autorki emanuje lekkością i swobodą, jednocześnie poruszając ważne tematy, nie unikając trudnych kwestii. Książka ukazuje zarówno piękno, jak i brutalną rzeczywistość.

Z gorącym przekonaniem polecam Let me know wszystkim, którzy poszukują wyjątkowej lektury. To idealny wybór na letnie dni, wprowadzający nas w atmosferę ciepła i niewinności. Na zakończenie, zwracam się do autorki z gorącą prośbą o kontynuację. Pragnę jeszcze więcej postaci takich jak Bee i Noah w moim życiu! 😀

ZALETY

  • książka wprowadza w klimat pełen ciepła i niewinności, idealny na letnie dni;
  • bohaterowie, tak jak czytelnicy, mają swoje wzloty i upadki, co sprawia, że ich kreacje są łatwe do utożsamienia się z nimi;
  • autorka nie unika trudnych kwestii, ukazując zarówno piękno, jak i brutalną rzeczywistość;
  • tekst jest przyjemny i lekki, przyciągając czytelnika od pierwszych stron;
  • książka pochłania czytelnika, sprawiając, że przeżywa każdą chwilę razem z bohaterami;
  • historia potrafi zarówno złamać serce, jak i naprawić je, pozostawiając trwały ślad;
  • powieść porusza ważne tematy, nie pomijając trudnych aspektów życia;
  • po zakończeniu lektury, czytelnik pozostaje z pragnieniem więcej przygód z bohaterami Bee i Noah;
  • ze względu na swój klimat i treść, jest doskonałym towarzyszem podczas letnich dni.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTORKA: Zuzanna Wólczyńska
WYDAWNICTWO: Jaguar
LICZBA STRON: 400
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: powieść obyczajowa Young Adult
JĘZYK: polski
WIEK: 13+
CENA: ~ 25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artytkułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to