Jakiś czas temu, miałeś okazję przeczytania o urodzinach Lulu z Doliny Tumilu, a w dzisiejszym wpisie przedstawię Ci jej przyjaciółkę Mimi. Nie będzie to jednak książka w języku polskim, a angielskim! 😀

Zaskoczony? Mam nadzieję, że tak, ponieważ sama gdy tylko się dowiedziałam, że Marta i Ewa tworzą swoje książki po angielsku byłam całkowicie zachwycona! Dzięki temu będę mogła czytać je dzieciom na zajęciach w przedszkolu!

Opowieści z Doliny Tumilu są idealnymi książkami właśnie dla tak młodych czytelników, więc wykorzystanie ich na lekcji i to w języku obcym jest fantastycznym pomysłem i być może zaskoczy również samych odbiorców 🙂

No, ale do rzeczy. W tym wpisie opowiem Ci trochę więcej o angielskiej wersji książek Tumilu.

O CZYM JEST TA KSIĄŻKA?

Mimi and the Brave Magic to opowieść o nieśmiałej Mimi, która czuje się swobodnie i pewnie tylko w towarzystwie swojej rodziny i przyjaciół. Pewnego razu, wychodzi z domu razem z Naną i na widok innych osób, przyjaciół babci, natychmiast się za nią chowa.

Nieśmiałość Mimi całkowicie ją paraliżuje i nie jest ona w stanie wydusić z siebie ani słowa, nie wspominając już o powitaniu. Po odejściu znajomych swojej babci, dostrzega, że ich dobre samopoczucie jest przygaszone. W pewnym momencie, Mimi spotyka Lulu i Tutu i wspólnie idą pobawić się na placu zabaw, zanim jednak odchodzą, babcia szepcze coś do ucha Tutu.

BOHATEROWIE KSIĄŻKI

Główną bohaterką jest Mimi lecz w tej książce masz okazję poznać również jej babcię Nanę. Co więcej, podczas spaceru Mimi spotyka Pana Ślimaka i Panią Gąsienicę, a później w parku rozmawia z Panem Kretem.

Oczywiście w książce mimo wszystko, nie może tu zabraknąć jej najlepszych przyjaciół – Lulu i Tutu, którzy pomagają się jej przełamać i sprawić aby nieśmiałość już jej tak nie doskwierała.

DLA KOGO JEST TA KSIĄŻKA?

Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 2-4 lat. Z pewnością spodoba się się czytelnikom, którzy tak jak tytułowa bohaterka są trochę nieśmiali.

ZALETY KSIĄŻKI

  • piękne, kolorowe i szczegółowe ilustracje, które są dopieszczone w każdym najmniejszym detalu,
  • przedstawienie nieśmiałości jako nie taką straszną rzecz, z którą można sobie poradzić,
  • tematyka jest dopasowana do wieku małego odbiorcy,
  • treść książki również została dostosowana do małych czytelników oraz była konsultowana z psychologiem,
  • wspieranie rozwoju języka obcego.

REASUMUJĄC

Mimi and the Brave Magic to kolejna wspaniała książka od wydawnictwa Tumilu. Tym razem autorki wzięły na warsztat ukazanie nieśmiałości, z którą na co dzień mierzy się wiele małych ludzi. Coś, co mnie całkowicie rozczuliło to to, że w książce został przedstawiony genialny w swojej prostocie sposób na to, jak można pokonać nieśmiałość. Myślę, że spokojnie można go wykorzystać jeśli ma się w domu takiego nieśmiałka jak Mimi 🙂

INFORMACJE O KSIĄŻCE

TYTUŁ ORYGINAŁU: Mimi i czary na odwagę
AUTORKA: Ewa Dahlig 
ILUSTRACJE: Marta Dahlig 
WYDAWNICTWO: Tumilu
LICZBA STRON: 32
ROK WYDANIA: 2020
KATEGORIA: obrazkowe
JĘZYK: polski
WIEK:  2 – 4 lata
CENA: ~ 32 zł
LINK DO KSIĄŻKI: https://bit.ly/MimiAndTheBraveMagic

Przyjemnej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to