Chyba każdy z nas marzył kiedyś o tym, aby znaleźć cenny skarb. Lata poszukiwać, dalekie podróże, to coś o czym marzy wiele osób. Z pomocą przychodzi Shadow Glyphs od wydawnictwa rebel! Podczas zabawy udamy się do legendarnej świątyni w poszukiwaniu drogocennych klejnotów. Nie będzie to jednak takie proste ponieważ do wykonania jest aż 40 zadań!

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA

Gra przychodzi do nas w średniej wielkości, kartonowym pudełku z ciekawą grafiką. Po otwarciu widzimy:

 • rozkładaną planszę 3D,
 • 10 bloków,
 • 24 dwustronnych karty zadań,
 • kartę wyników,
 • instrukcję.

CEL, PRZYGOTOWANIE I ZASADY GRY

Celem tej logicznej przygodówki jest układanie konkretnych bloków, których cienie będą pasowały do wzorów znajdujących się na kartach zadań.

PRZYGOTOWANIE

Aby przygotować grę, należy rozłożyć planszę tak, aby mur stał pionowo, a lampka była zwrócona w jego stronę. Następnie należy wsunąć w szczelinę w murze kartę zadania w taki sposób , aby wzór na karcie był widoczny.

Każda karta wskazuje, z jakich bloków będziemy korzystać w celu rozwiązania zagadki. Należy je położyć w wygodnym miejscu, a resztę odłożyć na bok.

ZASADY

Zasady są bardzo proste. Każda karta z zadaniem przedstawia namalowany wzór, który trzeba odwzorować za pomocą dostępnych w danej zagadce bloków. Jeśli cień rzucony przez bloki zgadza się z kształtem na karcie, zadanie zostaje zaliczone.

W grze występują 2 tryby:

 • TRYB ŁAMIGŁÓWKI – w tym trybie wybieramy dowolną kartę, która nie zawiera symbolu skrzyni w rogu i zaczynamy zabawę
 • TRYB PRZYGODOWY – w tym trybie naszym zadaniem jest zdobycie jak najwyższego wyniku rozwiązując każdą łamigłówką w jak najmniej dni (każde zaświecenie lampki to jeden dzień). Podczas rozgrywki zapisujemy każde uruchomienie światła.

ZAKOŃCZENIE

W trybie łamigłówki możemy zakończyć grę po każdym ułożeniu wzoru.

Grając w trybie przygodowym musimy rozwiązać 8 i ostatnią łamigłówkę skarbu. Następnie sprawdzamy ile razy łącznie włączaliśmy lampkę. Tak wyglądają możliwe wyniki:

 • <100 – Słynny łowca przygód,
 • 101 – 140 – Wytrawny badacz,
 • 141 – 175 – Doświadczony podróżnik,
 • 176+ – Zbłąkany wędrowiec.

CZAS ROZGRYWKI

W przypadku Shadow Glyphs nie da się jednoznacznie określić czasu rozgrywki, z prostego powodu. To gracz decyduje w jaki sposób gra i ile czasu poświęci na rozgrywkę. Możesz układać po kilka łamigłówek dziennie lub spróbować rozwiązać wszystkie w ciągu jednego dnia. To Ty dyktujesz warunki! 🙂

DLA KOGO JEST TA GRA?

Shadow Glyphs zachwyci każdego fana łamigłówek! Jest to z zasady gra jednoosobowa, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zagrać w nią w więcej osób (co dwie głowy, to nie jedna). Wydawca podaje, że gra jest przeznaczona dla graczy powyżej 8 roku życia, jednak moim zdaniem nawet młodsze dzieci będą w stanie z pomocą rodziców świetnie bawić się podczas rozwiązywania zagadek.

PLUSY I MINUSY

ZALETY GRYNIEKONIECZNIE WADY
+ piękne wykonanie,
+ przemyślane opakowanie łatwe do transportu,
+ różnorodne poziomy trudności zagadek,
+ tryb przygodowy.
– plastikowe bloczki

MOJA OPINIA

Mogę z czystym sumieniem polecić Shadow Glyphs każdemu, kto szuka nieskomplikowanej pozycji, która jednocześnie pozwoli na trening naszych „szarych komórek”. Wbrew pozorom, układanie wzorów nie jest takie proste i wymaga od gracza umiejętności widzenia przestrzennego. Taki trening z pewnością przyda się każdemu i będzie świetną odskocznią po stresującym dniu.

INFORMACJE O GRZE

SERIA: Logiquest
MECHANIKA GRY: pattern building, pattern recognition, blocks placement
TYP GRY: logiczne, przygodowe,
WYDAWNICTWO: rebel
ROK WYDANIA: 2021
LICZBA GRACZY: 1+
WIEK GRACZY: 8+
CZAS ROZGRYWKI: zmienny
CENA: ~ 80 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ GRĘ W DOBREJ CENIE

Miłej rozgrywki!

Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem:

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to