Jeśli jesteś fanem Mazurskich, tak jak ja, to pewnie również nie mogłeś się doczekać kolejnego, piątego już tomu, z ich niesamowitymi przygodami! Tym razem, w książce pt. Szpieg, szmarag i brukelskie koronki, ta zwariowana rodzinka nie wyrusza w dalekie wojaże, jednakże w miarę możliwości odwiedzają miejsca, które znajadują się w ich rodzinnych okolicach.

W tym tomie czytelnik ma okazję dowiedzieć się co ciekawego kryje się w Bydgoszczy czy Ostromecku. Rodzinka wyrusza również do Biskupina, aby zobaczyć staaaaaaary gród. Mazurscy podróżują głównie we trójkę, ponieważ babcia Henrysia, bardzo zaangażowała się w swój klub, który założyła razem ze swoimi równie niezwykłymi przyjaciółkami – Elżunią, Grażynką, Jaśminą i Zytą. Wspólnie spędzają całą masę czasu w Pychotce, ale niedługo dochodzi do pewnych nietypowych wydarzeń.

Jak to bywa z Bunią, całkowicie przez przypadek ona i jej przyjaciółki wplątują się w pewną międzynarodową aferę szpiegowską! Po drodze czeka je jednak wiele innych przygód! Poznają gang harleyowców i jedna ze straszych pań zostaje porwana na zlocie! Na szczęście Jędek i Marcela ją odnajdują całą i zdrową. Później przez przypadek łapią kogoś na gorącym uczynku, jednakże okazuje się, że ta osoba nie miała złych zamiarów, a dzięki tej znajomości, przyjaciółki oraz młodzież odnajdują nowe hobby.

Marcela i Jędrek, prowadzą własne śledztwo i próbują połączyć fakty.

Czy uda im się rozwikłać zagdakę szmaragdu?
Co łączy koronki i ten niezwykle drogocenny kamień?
Czy szmaragd jest rzeczywiście prawdziwy?

Aby się tego wszystkiego dowiedzieć koniecznie musisz sięgnąć po piąty już tom przygód Mazurskich!

Osobiście wciągnęłam ten tytuł w jeden wieczór i naprawdę przyjemnie się go czytało. Szczerze mówiąc, nie sposób się oderwać od lektury, bo książka posiada wiele zwrotów oraz wartką fabułę. Co więcej, miło było poczytać o rodzinnych stronach Mazurskich, ponieważ ich nie znam i nie ukrywam, że nabrałam chętki na taką podróż po Polsce 🙂

ZALETY KSIĄŻKI

  • wiele ciekawostek o polskich miastach, które znajdują się w rodzinnych stronach Mazurskich,
  • autorka mistrzowsko połączyła przekazywanie informacji z wciągającą i zabawną fabułą,
  • fantastyczne ilustracje, które dopełniają treść książki,
  • autorskie zdjęcia wykonane przez autorkę, tylko dodatkowo podkreślają treść i dają czytelnikowi wrażenie, że Mazurscy rzeczywiście doświadczyli tych wszystkich przygód,
  • książkę czyta się przyjemnie i bardzo szybko,
  • dodatkowe informacje i ciekawostki dotyczące atrakcji, zabytków czy kuchni zawarte w sekcji Z rodzinnego albumu.

Jeśli chciałbyś zapoznać się z wcześniejszym tomem, gdzie Mazurscy wybrali się w dłuższą podróż po Europie, to koniecznie zapoznaj się z moją recenzją Diamentowej gorączki.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTORKA: Agnieszka Stelmaszyk
ILUSTRACJE: Anna Oparkowska
WYDAWNICTWO: Wilga
LICZBA STRON: 232
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: podróżnicze, przygodowe
JĘZYK: polski
WIEK: 9 – 12
CENA: ~ 22 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to