Dosłownie kilka dni temu, swoją premierę miała najnowsza seria od Akademii Mądrego Dziecka przeznaczona dla najmłodszych czytelników. Są to sporych rozmiarów książki z grubymi, kolorowymi i filcowymi stronami. Autorce zależało na tym, aby poprzez te książki zachęcić maluchy do eksplorowania i poznawania świata za pomocą dotyku oraz wspólnego czytania.

ZALETY KSIĄŻEK

  • nieskomplikowane i barwne ilustracje,
  • grube strony wykonane z papieru i filcu,
  • zachęcają dziecko do szukania różnych faktur,
  • różny kształt sensorycznych elementów umieszczony w różnych miejscach książek,
  • krótki tekst na każdej rozkładówce.

Pierwsze słowa

Pierwszą książką, którą chcę Ci przedstawić są Pierwsze słówka. Mały czytelnik razem z główną bohaterką, różową papużką będzie poznawał miejsca i rzeczy znajdujące się w jego najbliższej okolicy. Na lewej stronie zawsze znajduje się krótki tekst, a na prawej mamy konkretny przedmiot, do którego nawiązuje autorka.

Ponadto, po prawej stronie, w białym kółku, umieszczone zostało mini zadanie do wykonania przez dziecko związane z różnym rodzajem dotyku. Mamy tam frapanie, głaskanie, dotykanie i gładzenie. To co jest ogromną zaletą tej książki jest to, że filcowe elementy znajdują się w różnych miejscach i na obu stronach. Mogą być małe, większe, mieć kształt liścia lub płatków.

Maluch podczas zabawy z tą ksiąką będzie miał sporo rzeczy do odkrywania. Kolejną zaletą książki, jest jej spory rozmiar i miękkie filcowe strony, które będą idealne dla małych rączek początkującego czytelnika lub czytelniczki.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Akademia Mądrego Dziecka
CYKL: Poznaję dotykiem
AUTORKA: Becky Weerasekera
ILUSTRACJE: Marta Sorte
TŁUMACZENIE: Katarzyna Grzyb
WYDAWNICTWO: Harper Collins
LICZBA STRON: 10
ROK WYDANIA: 2022
KATEGORIA: kartonowe, sensoryczne
JĘZYK: polski
WIEK: 0-3 lata
CENA:  ~ 23 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Pojazdy

Drugą pozycją, która ukazała się w tej serii są Pojazdy, czyli książka idealna dla małych fanów motoryzacji. Tutaj główną bohaterką jest lama, która czeka na przystanku na swój autobus. Dalej znajduje się samochód, łódka, samolot i traktor.

Podobnie jak było w przypadku Pierwszych słów, również i tutaj mamy taką samą budowę, czyli po lewej stronie znajduje się lamka i krótki tekst, nawiazyjący do pojazdu po prawej stronie. W każdym ze środków transportu siedzą również zwierzęta, takie jak małpka, ośmiornica, flaming, krowa czy pies.

Filcowe elementy sensoryczne są porozmieszczane na całej rozkładówce. Mogą być potrakrowane jako śruby przy znakach, kwiaty, żagiel czy deski w pomoście. Również i tutaj są krótkie polecenia związane z dotykaniem poszczególnych pojazdów. Książka jest naprawdę dobrze przemyślana i z pewnością spodoba się maluchom.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Akademia Mądrego Dziecka
CYKL:
Poznaję dotykiem
AUTORKA:
Becky Weerasekera
ILUSTRACJE:
Marta Sorte
TŁUMACZENIE:
Katarzyna Grzyb
WYDAWNICTWO:
Harper Collins
LICZBA STRON: 
10
ROK WYDANIA: 
2022
KATEGORIA:
kartonowe, sensoryczne
JĘZYK: 
polski
WIEK:
0-3 lata
CENA: 
~ 23 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to