W tej chłodnej porze roku, gdy kubek gorącej herbaty staje się naszym najlepszym przyjacielem, ta nowość obiecuje zapewnić nam nie tylko świąteczny klimat, ale także dreszczyk emocji. To opowieść, gdzie każda strona otwiera przed nami drzwi do zamkniętego od środka pociągu, wypełnionego tajemniczymi postaciami i ukrytymi motywacjami.

W tej książce znajdziesz wszystko, czego potrzeba podczas grudniowych wieczorów: zagadki do rozwiązania, tajemnice do odkrycia i emocji, które sprawią, że czas przestanie istnieć. Czy jesteś gotów na tę literacką podróż przez świąteczny mrok?

W świąteczny wieczór, na pokładzie ekspresowego pociągu zmierzającego do Fort William, zbiera się różnorodne grono pasażerów. Wśród nich jest była detektyw Roz, celebrytka Meg i jej zazdrosny narzeczony Greg, rodzina Bridgesów, emerytowana profesor podróżująca z synem oraz grupa młodych ludzi pragnących wziąć udział w teleturnieju. Atmosfera świątecznego pociągu jest jednak od razu napięta, a to za sprawą coraz gęstszego śniegu i wyjątkowo mroźnej pogody.

Nagle, w wyniku wykolejenia się pociągu na opustoszałym obszarze, w jednym z zamkniętych od środka przedziałów odkrywane jest makabryczne znalezisko: ciało Meg. Okazuje się, że morderca musi być wśród pasażerów, ponieważ przedział był zamknięty, a żadne zewnętrzne siły nie mogły do niego wejść.

Roz, wykorzystując swoje doświadczenie policyjne, postanawia podjąć się rozwiązania zagadki. W miarę postępów śledztwa zaczynają wychodzić na jaw mroczne tajemnice skrywane przez podróżnych. Każdy z nich ma coś do ukrycia, a motywy zbrodni okazują się bardziej złożone, niż mogłoby się początkowo wydawać.

Jedną z głównych zalet tej powieści jest niezwykle intrygująca i dobrze skonstruowana fabuła. Autorce udało się stworzyć wielowątkową historię, której tempo nie daje czytelnikowi chwili wytchnienia. Zagadka morderstwa, która rozwija się na tle zamkniętej przestrzeni pociągu, trzyma czytelnika w napięciu i nie pozwala przewidzieć, co wydarzy się na następnej stronie.

Kolejną znaczącą zaletą książki jest bogate i różnorodne galeria postaci. Każdy z pasażerów ekspresu ma swoją unikalną osobowość, co sprawia, że czytelnik może się łatwo z nimi utożsamić lub przeciwnie – podejrzewać ich o udział w zbrodni. Silnie zarysowane postacie sprawiają, że czytelnik może się wczuć w ich emocje, co nadaje historii głębokość i autentyczność.

Dodatkowo, autorka mistrzowsko posługuje się elementami psychologicznymi, ukazując wewnętrzne konflikty bohaterów i ich tajemnice. To dodaje powieści głębokości i sprawia, że czytelnik z łatwością łączy się z postaciami, próbując zrozumieć ich motywacje oraz decyzje, które podejmują w trudnych sytuacjach.

Ostatnią, lecz nie mniej istotną zaletą jest zaskakujący i nieprzewidywalny finał. Autorka zaskakuje czytelnika wieloma zwrotami akcji, układając elementy układanki w niespodziewany sposób. Zakończenie pozostawia czytelnika z wrażeniem satysfakcji, jednocześnie zostawiając go z głębokim przemyśleniem nad moralnymi dylematami, jakie stawia przed bohaterami.

Morderstwo w Świątecznym Ekspresie to nie tylko kryminał pełen tajemnic i napięcia, ale także głęboko przemyślana opowieść o ludzkich słabościach, psychologii i prawdziwych obliczach, które mogą ukrywać się za fasadą pozornej normalności. Ta książka to prawdziwa uczta dla miłośników kryminalnych zagadek, oferująca zarówno ekscytującą rozrywkę, jak i refleksję nad naturą ludzką.

ZALETY

  • fabuła powieści trzyma czytelnika w napięciu od pierwszej do ostatniej strony, serwując nieprzewidywalne zwroty akcji i zaskakujące rozwiązania.
  • postacie w powieści są pełnokrwiste i złożone, z ich własnymi tajemnicami i motywacjami, co sprawia, że czytelnik może łatwo się z nimi utożsamić lub podejrzewać ich o udział w zbrodni;
  • autorka umiejętnie eksploruje psychologiczne aspekty postaci, ukazując ich wewnętrzne konflikty i emocje, co nadaje powieści głębokość;
  • zaskakujący i nieprzewidywalny finał pozostawia czytelnika w oszałamiającym zdziwieniu, sprawiając, że historia zapada głęboko w pamięć;
  • skłania do refleksji nad moralnością, ludzkimi wyborami i ich konsekwencjami, co dodaje głębokości narracji;
  • książka pełna jest subtelnych nawiązań i symboliki, które dodają głębokości i wielowymiarowości opowieści;
  • autorce udało się stworzyć wielowątkową historię, która skłania czytelnika do aktywnego uczestnictwa w rozwiązywaniu kryminalnych zagadek.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTORKA: Alexandra Benedict
TŁUMACZENIE: Janusz Maćczak
WYDAWNICTWO: Wydawnictwo Kobiece
LICZBA STRON: 400
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: kryminał, sensacja, thriller
JĘZYK: polski
WIEK: 13+
CENA: ~ 25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Księgarnia i wydawnictwo nie miały wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książkę dziękuję

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to