Tym razem zabieram Cię w podróż do magicznego świata Muminków! Dziś pod lupę biorę dwie książki, które przenoszą czytelników do fascynującej Doliny Muminków. Odkryjmy razem, co kryje się w tych przygodowych opowieściach bez zdradzania ich szczegółów. Czekają Ciebie emocje, mądrość i czar, które tylko Muminki potrafią nam zaoferować.

Gotów na tę wyjątkową podróż literacką?

ZALETY KSIĄŻEK

  • mądrość przekazana w opowieściach;
  • pełne szczegółów i urocze ilustracje;
  • uniwersalność przesłania dla różnych grup wiekowych;
  • wnikliwe spojrzenie na naturę ludzką;
  • magiczny, przyjemny klimat opowiadań;
  • zachęta do refleksji i odkrywania własnego dzieciństwa poprzez historie Muminków.

Opowieści z Doliny Muminków

Opowieści z Doliny Muminków to zbiór pięciu opowiadań, który niczym wehikuł czasu przenosi czytelnika w serce Doliny Muminków, miejsca, gdzie przyjaźń, tajemnica i ciekawość splatają się w emocjonujące historie.

W pierwszym opowiadaniu pt. Droga do Doliny towarzyszymy Muminkom w ich poszukiwaniach własnego miejsca na ziemi, odkrywając, jak powstała urocza Dolina Muminków, która stała się ich domem. W Muminkach na wyspie Hatifnatów, pierwszy raz możemy poczuć dreszczyk emocji, gdy bohaterowie stawiają czoła tajemniczym istotom Hatifnatom.

Złowieszczość niewidzialności w Muminkach i niewidzialnym gościu kusi czytelnika, a historia o Nini, która staje się niewidzialna, wzbudza ciekawość i współczucie. Z kolei Wigilia w Dolinie Muminków to opowieść o odrodzeniu tradycji świątecznej, pokazująca, jak spotkanie z nieznanym potrafi rozświetlić nawet najciemniejsze zimowe noce.

Ta książka to nie tylko opowieści dla dzieci. To także klucz do rozmów o wartościach, przyjaźni i różnorodności. Pełna zabawnych, ciepłych i wzruszających momentów, zachwyca nie tylko maluchy, ale i dorosłych. Ilustracje inspirowane oryginalnymi rysunkami Tove Jansson dodają magicznego uroku i przywołują nostalgiczne wspomnienia z dzieciństwa.

Format i twarda oprawa czynią tę książkę nie tylko idealnym prezentem dla młodych fanów Muminków, ale także zaproszeniem dla rodziców do ponownego odkrywania swojej własnej młodości. To podróż w świat pełen czarów, która sprawia, że każda strona tej książki to jak kolejny krok w krainę, gdzie marzenia stają się rzeczywistością.

Opowieści z Doliny Muminków to niezapomniana podróż, która łączy pokolenia i rozbudza wyobraźnię, pozostawiając w sercu czytelnika niezatarte wspomnienia o trollach, których przygody nieustannie przypominają nam o magii życia.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

TYTUŁ: Opowieści z Doliny Muminków
AUTORZY: Alex Haridi, Cecilia Davidson, Filippa Widlund
NA PODSTAWIE: Tove Jansson
TŁUMACZENIE: Anna Czernow
WYDAWNICTWO: Harper kids
LICZBA STRON: 176
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: książki dla dzieci
WIEK: 3+
CENA: ~30 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Nowe opowieści z Doliny Muminków

W tym roku, swoją premierę miał kolejny tom z przygodami uroczych trolli. Są to Nowe opowieści z Doliny Muminków, na które składają się 4 historie.

Pierwsza z nich, Morska wyprawa Muminka, to podróż łodzią Symfonia mórz, która dostarcza emocji porównywalnych do burzy na otwartym morzu. Muminek i pierwszy śnieg ukazuje niesamowite spotkanie z zimą oczami Muminka, a Muminek i ostatni smok stawia pytanie, czy smoki mogą być czymś więcej niż tylko strachem.

Ostatania historia, Topik i Topcia przybywają do Doliny Muminków to opowieść, która kusi i prowokuje do zgłębiania zagadek. Każde z tych opowiadań niesie mądre przesłanie, jest pełne humoru i wnikliwych obserwacji natury ludzkiej.

Ilustracje, pełne bogactwa detali, przenoszą nas w malowniczy świat Muminków. Wspólnie z tekstem powstałym na podstawie Tove Jansson, potrafią wzbudzić nostalgiczne wspomnienia u starszych czytelników i zafascynować młodszych, wprowadzając ich do tej urokliwej krainy.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Muminki
TYTUŁ: Nowe opowieści z Doliny Muminków
NA PODSTAWIE: Tove Jansson
TŁUMACZENIE: Anna Czernow
WYDAWNICTWO: Harper kids
LICZBA STRON: 128
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: książki dla dzieci
WIEK: 7+
CENA: ~28 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywane książki są egzemplarzami recenzenckimi.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artytkułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to