Ależ wspaniałe książki trafiły ostatnio do naszej domowej biblioteczki! Są zabawne, wzruszające i wywołują uczucie ciepła w serduchu. A dzisiaj Ci o nich opowiem! 😀

ZALETY KSIĄŻEK

  • urzekające i urocze ilustracje;
  • zabawne historie opowiedziane z perspektywy dziecka;
  • jest tu więcej tekstu, więc książki idealnie posłużą jako nocne usypianki;
  • przygody bohaterów są prawdopodobne do spełnienia;
  • historie są „ciepłe” i pokazują jak dzieci postrzegają „zwykłe” rzeczy, dzięki czemu dorosły jest w stanie zauważyć znaczące różnice pomiędzy swoim, a dziecięcym postrzeganiu świata;
  • dowolność w kolejności czytania, możesz zacząć od Leśnego przedszkola lub Willi Złota Jesień.

Leśne przedszkole

Wszystko zaczęło się od pewnego ogłoszenia, wywieszonego na tablicy ogłoszeń w przedszkolu. Znalazła się tam informacja o tym, że w następnym tygodniu przypadają Dni Lasu i w związku z tym, przedszkolaków czeka wiele przygód w lesie. Dzieci oraz ich nauczcielki (pani Och i pani Ach) były zachwycone takim obrotem spraw, a rodzice podeszli do tego nieco bardziej pragmatycznie i zadaniowo (kupienie nowych i nieprzemakalnych spodni).

Przedszkolaki były bardzo podeskcytowane wyprawą do lasu i poczyniły wiele założeń odnośnie tego, kogo spotkają, jak spędzą czas czy jak to wszystko będzie wyglądało. Gdy nadszedł dzień wyprawy, dzieci wyruszyły na wędrówkę. Na leśnej polanie rozbiły obozowisko, w którym spędzały większość czasu, a pod koniec dnia, wracały do domu.

Nie ma co ukrywać, że przedszkolaki spodziewały się, że zobaczą sporo dzikich zwierząt, ale czy tak się stało, dowiesz się z lektury! 😀 Zdradzę Ci tylko, że zrobiły wszystko co w ich mocy, aby je spotkać! 😀

Leśne przedszkole to naprawdę zabawna historia, której czytanie sprawia radość zarówno dużym jak i małym. Autorka niezwykle trafnie przedstawiła dziecięcy punkt widzenia, który tak bardzo różni się od naszego, dorosłego. Miło jest to zobaczyć w tak uroczej i zabawnej formie. Całość dopełniają naprawdę śliczne i urokliwe ilustracje, które idealnie pasują do treści.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTOR: Stefanie Höfle
ILUSTRACJE: Claudia Weikert
TŁUMACZENIE: Katarzyna Łakomik
WYDAWNICTWO: Babaryba
LICZBA STRON: 36
ROK WYDANIA: 2022
KATEGORIA: 
WIEK: 4 – 7
CENA: ~ 23 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Willa Złota Jesień

W drugiej książce, Willa Złota Jesień szybko zauważysz tych samych bohaterów, którzy tym razem ponownie wybiorą się na kolejną wyprawę. Jak łatwo się domyślić, dzieci są niesamowicie tym wydarzeniem podekscytowane i zaczynają zgadywać dokąd tym razem zabiorą je pani Och i pani Ach. Nauczycielki oznajmaiją, że tym razem poznają mieszkańców willi Złota Jesień. Jednakże zanim to zrobią, przygotują dla nich przedstawienie opowiadające historię Jasia i Małgosi.

Po kilku tygodniach prób, gdy grupa przedszkolaków była gotowa, nadszedł czas wycieczki. Dzieci były tym niesamowicie podeskcytowane i nie mogły się doczekać. Po dotarciu na miejsce, z zaciekawieniam zaczęły zwiedzać budynek, a przy okazji poznawać jego mieszkańców.

Czy dzieci znalazły wspólny język z seniorami? Czy udało im się zobaczyć czarownicę? 😀 Tego Ci już nie zdradzę! 😀 Przekonaj się sam!

Willa Złota Jesień to drugi tytuł, który równie dobrze może być pierwszym 🙂 To ponownie niezwykle ciepła i zabawna historia, w której zobaczysz, jak dzieci odbierają rzeczywistość, która dla nich wydaje się być jedną ciągłą i niesamowitą przygodą. Spotaknie z seniorami było dla nich fantastyczną przygodą, z resztą ci starsi również świetnie się bawili i szybko się dogadali z dziećmi.

Osobiście bardzo ją lubię i podczas czytania nie raz się uśmiechnęłam! 😀

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTOR: Stefanie Höfle
ILUSTRACJE: Claudia Weikert
TŁUMACZENIE: Katarzyna Łakomik
WYDAWNICTWO: Babaryba
LICZBA STRON: 36
ROK WYDANIA: 2022
KATEGORIA:
WIEK: 4 – 7
CENA: ~ 23 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Wpis powstał przy współpracy barterowej z:

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to