Niedawno miała miejsce premiera najnowszej książki od wydawnictwa Muchomor, która ma za zadanie przybliżyć młodemu czytelnikowi twórczość jednego z najwybitniejszej polskich pisarzy, jakim jest Stanisław Lem. Była to osoba, która zdecydowanie wyprzedzała swoją epokę i jego dzieła po dziś dzień zaskakują przedstawioną w nich rzeczywistością.

Świat Lema to książka, której zadaniem jest wprowadzenie czytelników do świata, jaki kiedyś wykreował Lem, a teraz właśnie się zdarza i jesteśmy jego częścią. Jej lektura jest świetną okazją do zapoznania się wyobrażeniami jakie snuli kiedyś ludzie odnoścnie obecnego świata. Dla wielu osób, to co stworzył Lem było nieprawdopodobne, ale czy to się rzeczywiście spełniło? Aby się tego dowiedzieć, koniecznie musisz zapoznać się z twórczością tego pisarza, a idealnym krokiem aby to zrobić może być lektura Świata Lema.

W książce tej, znajdziesz ponad 20 cytatów z najważniejszych dzieł Lema, które dodatkowo zostały zilustrowane przez Martę Ignerską. Muszę przyznać, że razem tworzy to naprawdę niezwykły klimat i wygląda to niesamowicie. W Świecie Lema znajdziesz fragmanty takich dzieł jak Cyberiada, Solaris, Wysoki Zamek czy Bajki Robotów.

Lektura tej książki dała mi wiele frajdy i muszę przyznać, że twórczość Lema mnie zaciekawiła. Z pewnością sięgnę po jego dzieła i będę chciała zapoznać się z jego wizją przyszłości, w której obecnie żyję 🙂

ZALETY KSIĄŻKI

  • jest to zbiór ponad 20 cytatów z najbardziej znanych dzieł Lema,
  • ilustracje, które podkreślają twórczość tego autora,
  • fantastyczny wstęp do zapoznania się z dziełami Lema i zaciekawienia tematyką SF.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

PROJEKT GRAFICZNY: Marta Ignerska
WYDAWNICTWO: Muchomor
LICZBA STRON: 64
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: 
JĘZYK: polski
WIEK:  +
CENA: ~ 25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to