W magicznym świecie, gdzie miłość jest zakazana, a losy bohaterów są skazane na przeciwności losu, rozgrywa się niezwykła opowieść Tysiąc uderzeń serca. Przeplatają się tutaj dwie różne historie, które prowadzą Cię przez intrygi dworu królewskiego i bezwzględne bitwy o wolność.

Księżniczka Annika, uwodzicielsko piękna i zamknięta w złotej klatce, musi stawić czoła okrutnemu przeznaczeniu. W jej życiu dominuje polityka, a miłość jawi się jako niedostępny sen. Jednak los postanawia wywrócić wszystko do góry nogami, a Annika odkrywa, że nawet w najciemniejszych czasach można znaleźć iskierkę nadziei.

Z drugiej strony mamy Lennoxa, tajemniczego wojownika, który poświęcił swoje życie dla walki o wolność swojego narodu. W jego sercu nie ma miejsca na miłość, a jedynym celem jest odzyskanie utraconej władzy. Ale czy serce nie potrafi czasem przeciwstawić się rozsądkowi?

Kiedy te dwie dusze, z pozoru tak różne, zderzają się, powstaje połączenie, które nieuchronnie przewraca świat bohaterów do góry nogami. Ich uczucie nie zna granic, nie poddaje się zakazom i nieustannie bije tysiącem uderzeń.

To, co mnie najbardziej zauroczyło, to silne i dobrze wykreowane postacie. Księżniczka Annika nie tylko emanuje elegancją i delikatnością, ale także posiada w sobie siłę i determinację. Jej rozwój i determinacja w dążeniu do wolności sprawiły, że polubiłem ją od pierwszych stron. Lennox natomiast jest niezwykłym męskim bohaterem, który posiada zarówno surowość wojownika, jak i wrażliwość. To połączenie uczyniło go dla mnie niezwykle przekonującym i realnym.

Intryga w Tysiącu uderzeń serca jest równie porywająca jak miłość bohaterów. Kiera Cass zbudowała świat pełen napięcia, tajemnic i niebezpieczeństwa. Nie brakuje emocjonujących zwrotów akcji, które trzymają czytelnika w napięciu. Cieszyłem się z każdego rozdziału, starając się zgadnąć, jak potoczą się losy Anniki i Lennoxa.

Jedną z największych zalet Tysiąca uderzeń serca jest doskonałe zbalansowanie akcji, romantyzmu i chwil pełnych ciepła. Kiera Cass stworzyła historię, która nie tylko wciąga, ale również porusza emocje czytelnika. Czytając tę książkę, można się wzruszyć, uśmiechać i czuć euforię w jednym.

Podsumowując, Tysiąc uderzeń serca to powieść, którą z przyjemnością polecam każdemu miłośnikowi literatury romantycznej. Ta historia o zakazanej miłości, wyjątkowych bohaterach i niezwykłym świecie Kieri Cass przypadnie do gustu zarówno młodszym, jak i starszym czytelnikom. To pełna emocji i wciągająca podróż, której warto doświadczyć.

ZALETY

  • silna bohaterka, księżniczka Annika, wzbudza sympatię i staje się inspirującym wzorem do naśladowania;
  • intrygujące i wciągające tło królewskiego dworu, pełne luksusu, tajemnic i zakulisowych intryg;
  • emocjonalna głębia i intensywność uczuć, które przeplatają się w historii;
  • piękne opisy scenerii i atmosfery, które przywołują wyobraźnię czytelnika;
  • poruszanie istotnych tematów, takich jak wolność, samostanowienie i wartość miłości wobec obowiązków;
  • wartościowe przesłanie, które skłania do refleksji nad własnym życiem i wyborami, jakie podejmujemy;
  • wartka narracja, trzymająca czytelnika w napięciu i nie pozwalająca oderwać się od lektury;
  • romantyczne wątki i zakazana miłość, które dodają historii dodatkowego uroku i emocji;
  • doskonale skonstruowana fabuła, która zaskakuje i trzyma czytelnika w nieustannym zainteresowaniu.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTORKA: Kiera Cass
TŁUMACZENIE: Emilia Skowrońska
WYDAWNICTWO: Jaguar
LICZBA STRON: 424
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: fantasy Young Adult
JĘZYK: polski
WIEK: 12+
CENA: ~ 30 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artytkułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to