Witaj w przyszłości! Znajdujesz się w Zip City, gdzie wszyscy przemieszczają się w zip sferach, czyli kulach toczących się po krętych torach z ogromną prędkością. W tym najbardziej ruchliwym mieście na świecie, każdego dnia ludzie muszą docierać do swojego celu na czas. Aby się to udało, każda podróż musi zostać dokładnie zaplanowana.

Wciel się w kontrolera ruchu w Zip City i pokieruj transportem tak, aby umożliwić pasażerom ich podróż!

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA

Pudełko gry z dzisiejszego wpisu ma dokładnie taki sam rozmiar jak Shadow Glyphs i zapakowana jest w średniej wielkości kartonowe pudełko, które zawiera:

  • rozkładaną planszę (która po złożeniu zamienia się w poręczny pojemnik na wszystkie komponenty)
  • 40 kart zadań
  • 8 kulek
  • 16 kwadratowych kafelków
  • instrukcja

CEL, PRZYGOTOWANIE I ZASADY GRY

Celem Zip City jest takie ułożenie kwadratowych kafelków na planszy, aby kulki przemieściły się z pozycji startowych do końcowych tak jak przedstawiają to karty zadań.

PRZYGOTOWANIE

Aby rozpocząć zabawę, należy rozłożyć planszę na równej, płaskiej powierzchni (jest to konieczne aby rozwiązać łamigłówki). Następnie trzeba wybrać jedną z 40 kart zadań, które przedstawiają łamigłówkę do rozwiązania. Na koniec wystarczy umieścić kwadratowe kafelki oraz kulki na planszy zgodnie z tym co pokazuje karta zadania. Jesteś gotowy!

ZASADY

Zasady gry są niezwykle proste. Na każdej karcie zadania pokazana jest pozycja startowa oraz końcowa kulek, oraz liczba zablokowanych i dostępnych kafelków, które są do dyspozycji.

  1. Kulki umieszczamy na odpowiedniej pozycji, oznaczonej na karcie
  2. Wszystkie kulki muszą trafić na odpowiednie pozycje końcowe, które również są zaznaczone na karcie
  3. Każda karta przedstawia również odpowiednią ilość kafelków zablokowanych, które trzeba umieścić na planszy dokładnie tak, jak jest narysowane na karcie (nie można ich przesuwać ani obracać)
  4. Z dostępnych kafelków musimy zbudować tor w taki sposób, aby rozwiązać łamigłówkę (tak aby kulki z pozycji startowej, dojechały do pozycji końcowej)

ZAKOŃCZENIE

Kiedy stwierdzisz, że skończyłeś układać kafelki sprawdź czy udało Ci się rozwiązać zadanie. Wystarczy podnieść blokadę i uwolnić kulki. Jeśli każda kulka jest na odpowiedniej pozycji końcowej, rozwiązałeś zagadkę! (jeśli nie możesz sobie poradzić z zadaniem, odwróć kartę aby zobaczyć rozwiązanie)

CZAS ROZGRYWKI

Ciężko jest podać konkretny czas rozgrywki. Wszystko zależy od tego ile zagadek chcesz rozwiązać podczas danej rozgrywki i jak będziesz sobie z nimi radził. Podczas 30 minutowej zabawy spokojnie można rozwiązać kilka zagadek.

DLA KOGO JEST TA GRA?

Zip City przypadnie do gustu każdemu maniakowi zagadek i łamigłówek. Świetnie się sprawdzi również jako gra dla całej rodziny przy niedzielnym stole, gdzie wszyscy domownicy wspólnie będą wymyślali rozwiązanie. Różne poziomy zagadek sprawiają, że dobrze będą się bawić zarówno dorośli jak i dzieci (wydawca podaje, że gra jest odpowiednia dla dzieci od 8 lat).

PLUSY I MINUSY

ZALETY GRYNIEKONIECZNIE WADY
+ poręczny rozmiar, umożliwiający zabranie w podróż,
+ zagadki na różnym poziomie trudności,
+ solidne wykonanie,
+ duża regrywalność (można tworzyć własne tory).
– małe kulki, które łatwo zgubić.

MOJA OPINIA

Zip City to kolejna gra z serii Logiquest, która zagościła na naszym stole. Jest to idealna opcja na szybką, wieczorną rozgrywkę. Z racji tego, że ostatnio cierpimy na brak czasu na grę w dłuższe tytuły, coraz częściej na naszym stole lądują gry logiczne. Z racji tego, że na ruch kulek ma wpływ kilka czynników, rozgrywka jest bardzo ciekawa i dynamiczna. Po pierwszych rozgrywkach jesteśmy zachwyceni i szczerze polecamy każdemu fanowi gier logicznych zakup tego tytułu. Nie zawiedziecie się!

INFORMACJE O GRZE

SERIA: Logiquest
MECHANIKA GRY: pattern building, pattern recognition, blocks placement, city building
TYP GRY: logiczne, labirynt
WYDAWNICTWO: rebel
ROK WYDANIA: 2021
LICZBA GRACZY: 1+
WIEK GRACZY: 8+
CZAS ROZGRYWKI: zmienny
CENA: ~ 80 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ GRĘ W DOBREJ CENIE

Miłej rozgrywki!

Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem:

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to