Uwielbiam grudzień i Święta! W domu już powoli czuć świąteczną atmosferę i powoli zaczynamy czytać z Miłkiem bożonarodzeniowe książki. Już trochę ich mamy, ale powoli pojawiają się u nas kolejne nowości. Pierwszym tytułem, jaki chciałabym Ci przedstawić jest Magiczny sklep z prezentami od wydawnictwa Wilga

Książka ta opowiada historię małego chłopca – Bartka. Czytelnik poznaje go, gdy ten przechadza się po ulicy i podziwia sklepowe witryny. Bohaterowi jest jednak bardzo smutno, ponieważ w tym roku, jego rodzina nie może pozwolić sobie nie tylko na symbol Świąt, czyli choinkę, ale również na prezenty. To wszystko sprawia, że Bartek w ogóle nie czuje ani świątecznej atmosfery ani towarzyszącej jej magii.

Jednakże, wszystko zmienia się dosłownie w ułamku sekundy, gdy chłopiec zostaje potrącony przez biegnącego i gadającego niedźwiedzia polarnego! Bartek staje jak wryty i nie wierzy własnym oczom, ponieważ jego oczom ukazuje się ogromny pozłacany i mieniący się wieloma światełkami budynek, który okazuje się być świątecznym domem handlowym!

Bartek daje się nakłonić zapraszającym go do środka pingwinom i dopiero wtedy rozpoczyna się najbardziej niesamowita i magiczna przygoda w jego życiu. Trafia on bowiem do miejsca, gdzie znajdują się fantastyczne prezenty, które są wyjątkowe i nie płaci się za nie pieniędzmi!

Magiczny sklep z prezentami to przepiękna i pełna magii książka, która z pewnością spodoba się wszystkim niezależnie od wieku. Uczy ona, że pieniądze nie są najważniejsze w życiu, a świąteczne prezenty wcale nie muszą być materialne. Liczy się to, aby w tym bożonarodzeniowym czasie być ze swoimi bliskimi i cieszyć się z tego, że ma się siebie nawzajem.

Jeśli chodzi o wrażenia wizualne, to muszę przyznać, że tytuł ten robi wrażenie już od okładki. Jest ona po prostu magiczna. Cudne i urokliwe ilustracje z połyskującymi zdobieniami zachęcają do zapoznania się z treścią, która jest równie piękna jak oprawa graficzna. Magiczny sklep z prezentami przypadł do gustu całej naszej rodzinie i to jedna z tych książek, która chwyta za serce i gdy się ją czyta, to na serduchu robi się po prostu cieplej.

ZALETY KSIĄŻKI

  • przepiękne ilustracje,
  • twarda oprawa,
  • treść, która uczy, że pieniądze nie są w życiu najważniejsze,
  • wypraska w klimacie Świąt,
  • przystępna cena.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTORKA: Maudie Powell-Tuck
ILUSTRACJE: Hoang Giang
WYDAWNICTWO: Wilga
LICZBA STRON: 24
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: świąteczne, dla dzieci
JĘZYK: polski
WIEK: 3 – 5
CENA: ~ 25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to