Zastanawiałeś się kiedyś jak wygląda proces powstawania książki? Jeśli tak, to ta muchomorowa nowość pt. Dusza książki dokładnie wszystko Ci opowie. Historię przedstawia drzewo, a dokładnie jodła pospolita, która wiedzie sobie normalne życie, aż pewnego dnia, zostaje ścięta przez ogromne maszyny i wywieziona z dala od jej ukochanego lasu.

Jodła trafia do fabryki, gdzie zostaje pocięta na mniejsze części, a dalej zawieziono ją w kawałkach do rębaka. Tam podzielono ją na jeszcze mniejsze kawałki i wysypano razem z trocinami innych drzew. Następnie, jodła zostaje przewieziona dalej i trociny trafiają do zbiornika pełnego wody, aby mogły namoknąć. Ten proces okazuje się akurat dla jodły bardzo przyjemny, ponieważ może się wygiąć w każdą stronę i przybrać taką formę, jaka jej odpowiada. Po jakimś czasie woda jednak zostaje odsączona i papka, jaką jest jodła, zostaje sprasowana oraz zaimpregnowana.

A co dzieje się dalej z jodłą?

Jakim procesom jest jeszcze poddawana, zaniam zostanie książką?

Aby się tego dowiedzieć, to koniecznie musisz zapoznać się z tą książką.

Osobiście jestem zachwycona Duszą książki. Zanim przeczytałam tą książkę nie byłam świadoma tego jak wygląda powstawanie książki praktycznie od samego początku. Ponadto, podoba mi się to, że czytelnik ma okazję poznać tą historię z pierwszej ręki, czyli z punktu widzenia drzewa, które zostaje przerobione na papier, a później staje się książką. Uważam, że ta pozycja zdecydowanie zwiększa świadomość czytelników i konsumentów więc naprawdę warto się z nią bliżej zapoznać.

ZALETY KSIĄŻKI

  • ciekawa i wciągająca historia z punktu widzenia drzewa,
  • spory format książki,
  • duży rozmiar czcionki umożliwiający samodzielne czytanie,
  • książka zwiększa świadomość czytelnika i edukuje w temacie tworzenia papieru i książek,
  • rozkładówka z prostymi ilustracjami przedstawiającymi wszystkie procesy obróbki papieru,

INFORMACJE O KSIĄŻCE

TYTUŁ: Dusza książki
AUTORKA: Alicja Grudzień
ILUSTRACJE: Piotr Fąfrowicz
WYDAWNICTWO: Muchomor
LICZBA STRON: 28
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA:
JĘZYK: polski
WIEK: 6+
CENA: ~ 20 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to