Ostatnio w mojej domowej biblioteczce pojawiły się dwie kolejne części znanej i bardzo przeze mnie lubianej serii książek rysunkowych Rysowanie krok po kroku. Dotychczas, łącznie ukazało się aż 5 tytułów, a 3 wcześniejsze książki recenzowałam już na moim blogu we wcześniejszych wpisach. Tam też dokładniej rozpisywałam się nad zaletami tych poradników, więc jeśli chciałbyś zapoznać się z moją opinią na ich temat, to odsyłam Cię tutaj.

A poniżej możesz zobaczyć jak prezentuje się moja cała kolekcja książek z tej serii 🙂

Zanim jednak opiszę dwie nowości, które całkiem niedawno miały swoją premierę, chciałabym Ci tylko wytłumaczyć jedną ważną rzecz. W tym wpisie znajdziesz książki, które się od siebie znacząco różnią. Pierwsza z nich, to kontynuacja serii Rysowanie krok po kroku, a druga książka jest czymś nowym – książką z zadaniami nie tylko rysunkowymi 🙂

Rysowanie krok po kroku. Relaksujące bazgroły

Rysowanie krok po kroku. Relaksujące bazgroły to książka, w której tym razem autorka zabrała wiele najróżniejszych rzeczy: od zwierząt dużych i małych, poprzez przedmioty codziennego użytku, po rośliny, a także zjawiska pogodowe! Jednym słowem jest tu wszystko, co kojarzy Ci się z relaksem! 😀

Tym razem, na początku książki nie znajdziesz tu wstępu znanego Ci z wcześniejszych tytułów. Tutaj, autorka postawiła na krótką wiadomość do czytelnika, w którym zachęca czytelnika do zrelaksowania się przy wykonywania zadań, jakie dla niego przygotowała.

Oprócz tego krótkiego wstępu, w książce zmieniły się również ćwiczenia! Tym razem oprócz wskazówek jak narysować daną rzecz, przedmiot czy postać, znajdziesz tu również gotowe rzeczy do pokolorowania czy poprawiania po śladzie. Ponadto, autorka zadbała o to, abyś miał co ozdabiać i rysować własne wersje przykładowych rzeczy. Co więcej, będziesz dorysowywać ptakom kolorowe pióra, zapełniał białe plamy swoimi rysunkami, a także zmieniał kształty w najróżniejsze rzeczy, jakie tylko przyjdą Ci do głowy.

Osobiście uważam, że jest to jedna z fajniejszych książek, ale jest tu więcej ciekawszych rzeczy niż sama nauka rysowania. Jak dla mnie, jest to ogromny plus. Z chęcią będę ją uzupełniać 🙂

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Rysowanie krok po kroku
AUTORKA: Ewelina Protasewicz
ILUSTRACJE: Ewelina Protasewicz
WYDAWNICTWO: Wilga
LICZBA STRON: 80
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: poradnik
JĘZYK: polski
WIEK:  6+
CENA:  ~ 15 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Rysowanie krok po kroku. 100 zadań i zabaw dla każdego

Tak jak wspomniałam wcześniej, ta książka jest czymś całkowicie nowym w tej serii i muszę przyznać, że 100 zadań i zabaw dla każdego mnie całkowicie zaskoczyło swoją formą! Tym razem, autorka zrezygnowała ze wstępu oraz spisu treści i dzięki temu, wypełniła KAŻDĄ stronę ciekawym zadaniem, jakie czeka na czytelnika.

Tak jak było w przypadku poprzednich tytułów, również i w tej książce zadania zostały przygotowane tematycznie. Autorka wyróżnia różne miejsca (np. na plaży, w cukierni), zwierzęta (gady, motyle), pojazdy (wyścigówki, pojazdy budowlane), rośliny, cyfry czy dinozaury.

Natomiast jeśli chodzi o zadania, jakie przygotowała autorka to w środku znajdziesz wiele zagadek i ćwiczeń nie tylko dla najmłodszych. Są tam rzeczy do pokolorowania, rysowania, szukania różnic pomiędzy obrazkami, nazywanie poszczególnych rzeczy np. owoców, a nawet rozwiązywanie prostego sudoku!

Osobiście bardzo lubię tą książkę i cieszę się, że autorka zdecydowała się przygotować serię Rysowanie krok po kroku w innej odsłonie! Mam nadzieję, że za jakiś czas zdecyduje się ona stworzyć kolejne wersje Zadań i zabaw, bo uważam, że zachwycą i wciągną dzieci na długi czas! 🙂

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Rysowanie krok po kroku
AUTORKA: Ewelina Protasewicz
ILUSTRACJE: Ewelina Protasewicz
WYDAWNICTWO: Wilga
LICZBA STRON: 80
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: poradnik
JĘZYK: polski
WIEK:  6+
CENA:  ~ 15 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Przyjemnego rysowania!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to