Czy znasz takie książki, których lektura otula niczym ciepły kocyk i sprawia, że robi się ciepło i przyjemnie na serduchu? Jeśli nie i chciał_byś tego doświadczyć, to Co robią uczucia? lub Co lubią uczucia mogą Ci takie wrażenia zapewnić

W tym wpisie, przybliżę Ci drugi tom, który niedawno miał swoją premierę.

Co lubią uczucia? nieco różni się od wcześniejszego tytułu. Przede wszystkim zawiera znacznie więcej tekstu i tworzy jedną opowieść, w której można wyróżnić 8 krótszych opowiastek poświęconych różnym uczuciom.

Wszystko zaczyna się od Nostalgii, która wyciąga z szafy pudełko z ozdobami choinkowymi. Robi to delikatnie aby niczego nie uszkodzić. Po podniesieniu wieka, jej oczom ukazują się nie tylko bombki, ale różne wspomnienia, które tak bardzo lubi i pielęgnuje.

Pod szafą Nostalgii mieszka Lęk, który koleguje się z Ciekawością, bo tylko ona tam zagląda. To fascynujące jak dobrze się ze sobą dogadują pomimo tego, że wiele ich różni.

Cierpliwość z kolei najbardziej lubi lato i Spokój. I lubi robić konfitury dla wszystkich którzy przychodzą gdy tylko zauważą psa Spokoju.

A co najbardziej lubi Złośliwość? I czy ma przyjaciół?

Lektura Co lubią uczucia? jest naprawdę przyjemna. Podczas czytania ma się wrażenie, że autorka dopasowała do siebie wszystko idealnie. Co lubi konkretne uczucie, z kim się koleguje, jak spędzają razem czas. Dzięki temu, zdecydowanie łatwiej jest zrozumieć to co siedzi w nas. Osobiście, Nostalgia to cała ja nie tylko przy ozdobach choinkowych. Mam tak z wieloma rzeczami, że często widzę wspomnienia. Opis Uporu zwalił mnie z nóg. Ta opowieść siedzi mi w głowie aż do teraz i zostanie tam na bardzo długo.

Może zabrzmi to dziwnie, ale dzięki tym książkom, łatwiej jest mi zrozumieć moje własne uczucia i to co czuję w danej chwili. Dotychczas w swoim życiu potrafiłam odróżnić smutek, radość, złość, a teraz już wiem, że czuję znacznie więcej 🙂

Bardzo się cieszę, że ten tytuł powstał i po cichu liczę na to, że ta seria będzie nadal kontynuowana i za jakiś czas ukaże się kolejna książka poświęcona uczuciom. Tak jak wspomniałam na samym początku, lektura tej serii otula niczym kocyk, a to wszystko za sprawą poetyckiego i łagodnego pióra Tiny Oziewicz. Z tych książek bije tak niesamowita wrażliwość, że nie sposób się nie wzruszyć podczas czytania. Oba tytuły zostają w głowie zdecydowanie na dłuuuuugo!

W tym miejscu chciałabym również zwrócić uwagę na wspaniałe ilustracje Aleksandry Zając, które tylko uwydatniają i podkreślają ciepło i wrażliwość płynące z tekstu. No chyba, że spotkasz się z Zawiścią, która nie jest taka przyjazna. Jestem naprawdę pod wielkim wrażeniem tej uczućkowej serii. Obu dziewczynom udało się wspólnie stworzyć coś tak wybitnego i cieplutkiego! Polecam każdemu!

ZALETY KSIĄŻKI

  • wspaniałe ilustracje podkreślające ciepło płynące z tekstu;
  • poetyckie i łagodne pióro autorki;
  • dzięki książce, łatwiej zrozumieć własne uczucia;
  • książka dla dużych i małych;
  • zachęca do rozmów o uczuciach;
  • czytanie jej to prawdziwe otulenie.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTORKA: Tina Oziewicz
ILUSTRACJE: Aleksandra Zając
WYDAWNICTWO: Dwie Siostry
LICZBA STRON: 66
ROK WYDANIA: 2022
KATEGORIA: empatyczne
JĘZYK: polski
WIEK: 5+
CENA: ~25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Wpis powstał przy współpracy barterowej z:

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to