W tym wpisie, kontynuuję literacką podróż przez losy Baudelaire’ów. Tym razem przeniesiemy się do świata Wrednej wioski i Szkodliwego szpitala.

Czy nasze młode bohaterki, Wioletka, Klaus i Słoneczko, nadal stawiają czoła niefortunnym zdarzeniom? Czy autor, Lemony Snicket, potrafi nas jeszcze raz zaskoczyć?

Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej! 🙂

Wredna wioska

Choć można by pomyśleć, że Baudelaire’owie zasługują na odrobinę spokoju po wcześniejszych tragediach, to tym razem los postanowił postawić przed nimi kolejne wyzwanie. Miejscowość WZS wydaje się być oazą, ale okazuje się ona być jeszcze bardziej tajemnicza i niebezpieczna niż wszędzie indziej. Lemony Snicket wciąga nas w wir wydarzeń, które nie pozostawiają czytelnika obojętnym.

Na pierwszy rzut oka WZS wydaje się być sielankowym miejscem, w którym dzieci mogą cieszyć się spokojem i opieką społeczności. Jednak szybko okazuje się, że to pozorne spokojne miejsce kryje wiele tajemnic i niebezpieczeństw. Baudelaire’owie muszą zmierzyć się z absurdalnymi prawami narzucanymi przez tajemniczą Radę Starszych, a także z nieustannie obecnymi krukami, które zdają się kontrolować życie w WZS.

Fabuła nabiera jeszcze większego tempa, gdy w miejscowości dochodzi do tajemniczego morderstwa, a na scenę wkracza tajemniczy Detektyw Dupin, którego wygląd budzi podejrzenia. Bohaterowie stają przed zadaniem rozwiązania zagadki kryminalnej, jednocześnie próbując unikać niebezpieczeństw czyhających na nich na każdym kroku.

W miarę jak fabuła się rozwija, czytelnik zostaje wciągnięty w labirynt tajemnic, zagadek i niefortunnych wydarzeń, które towarzyszą bohaterom na ich niebezpiecznej drodze. Autor mistrzowsko buduje napięcie, odkrywając coraz to nowe aspekty historii i pozostawiając czytelnika z głębokim pragnieniem poznać dalszy ciąg wydarzeń.

Podsumowując, fabuła książki Wredna wioska to emocjonująca mieszanka mrocznych tajemnic, niebezpieczeństw i intryg, które w typowy dla Serii Niefortunnych Zdarzeń sposób prowadzą czytelnika przez historię. To kolejny niezapomniany rozdział w losach Baudelaire’ów, który trzyma w napięciu i zachęca do kontynuowania lektury.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Seria Niefortunnych Zdarzeń
TOM: 7
TYTUŁ: Wredna wioska
AUTOR: Lemony Snicket
ILUSTRACJE: Brett Helquist
WYDAWNICTWO: Harper kids
LICZBA STRON: 288
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: książki dla dzieci / nastolatków
WIEK: 8+
CENA: ~22 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Szkodliwy szpital

Ósmy tom Serii Niefortunnych Zdarzeń kontynuuje kontynuuje skomplikowane losy rodzeństwa.

Po ucieczce z Wrednej Wioski okazuje się, że ich sytuacja staje się jeszcze bardziej beznadziejna. Przypisani łatkę morderców, Wioletka, Klaus i Słoneczko Baudelaire muszą stawić czoła nowym niebezpieczeństwom. Spotykają podejrzliwego sklepikarza, niebezpieczne operacje, znieczulenie i baloniki w kształcie serc. To wszystko brzmi wyjątkowo tajemniczo, a czytelnik jest zmuszony zastanawiać się, co się stanie dalej.

Jednak to nie koniec ich przygód. Baudelaire’owie muszą rozwiązać zagadkę Jacques’a Snicketa, co prowadzi ich do Wolontariuszy Zwalczania Schorzeń i tajemniczego szpitala Schnitzel. Autor perfekcyjnie buduje napięcie, a czytelnik zostaje pochłonięty przez coraz bardziej skomplikowane intrygi.

Książka, jak zawsze, jest pełna kreatywności i pomysłowości. W każdej kolejnej sytuacji, w jaką wpadają Baudelaire’owie, autor zaskakuje czytelnika nowym, szalonym pomysłem. Przy tym wszystkim zachowuje charakterystyczny dla serii humor i ironię.

Podsumowując, Szkodliwy szpital to kolejny znakomity tom serii, który dostarcza dawkę tajemnic i niefortunnych zdarzeń. Lemony Snicket wciąż potrafi zaskakiwać i trzymać czytelnika w napięciu. Dla fanów Baudelaire’ów to kontynuacja, która nie zawodzi.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Seria Niefortunnych Zdarzeń
TOM: 8
TYTUŁ: Szkodliwy szpital
AUTOR: Lemony Snicket
ILUSTRACJE: Brett Helquist
WYDAWNICTWO: Harper kids
LICZBA STRON: 272
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: książki dla dzieci / nastolatków
WIEK: 8+
CENA: ~22 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywane książki są egzemplarzami recenzenckimi.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artytkułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to