Witaj w niezwykłym świecie pociągów, gdzie elektryczne, spalinowe, towarowe, jednoszynowe i linowo-terenowe maszyny pełne są tajemnic, które tylko czekają, aby je odkryć. Koła idą w ruch, napisana przez Stephanie Morgan, to zachwycająca książka, która zabierze Ciebie i Twoje dziecko w podróż przez fascynujący świat kolejowych rozwiązań. Jej piękne ilustracje w połączeniu z ciekawą treścią wciągną zarówno małych, jak i dużych entuzjastów pociągów.

W tej książce odkryjecie mnóstwo ciekawostek na temat różnych rodzajów pociągów. Czy wiecie, jak nazywa się najszybsza lokomotywa parowa? A gdzie na świecie jeżdżą jeszcze tramwaje linowe? Autorka przenosi nas w świat, w którym każdy rodzaj pociągu ma swoją unikalną historię i zadanie.

Książka przedstawia nam różne rodzaje pociągów, jakie możemy spotkać na szynach. Poznamy elektryczne maszyny, które zapewniają bezpieczną i ekologiczną podróż, a także spalinowe lokomotywy, które są wykorzystywane na wielu trasach na całym świecie. Nie zabraknie również opisu pociągów towarowych, które przewożą różnego rodzaju ładunki, od produktów spożywczych po ciężkie maszyny.

Autorka z pasją opowiada o jednoszynowych pojazdach, które potrafią pokonywać trudne tereny, oraz tramwajach linowych, które bez trudu poruszają się po stromych zboczach górskich. Zadziwiające jest również poznanie roli żurawia kolejowego oraz lokomotywy manewrowej, które pełnią niezwykle ważne funkcje na torach.

Nie tylko rodzaje pociągów są opisane w Kołach idą w ruch, ale także różne elementy składowe. Czy wiecie, czym jest tender? A co to jest brankard? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tej fascynującej podróży przez świat kolejowych zagadek. Nie można również zapomnieć o gwizdawce, której rola i dźwięk są nieodłączną częścią każdej podróży pociągiem.

Pod koniec książki autor przedstawia słynny Orient Express, ikonę podróży luksusowych, oraz różne rodzaje wagonów, które możemy spotkać w pociągach. Każda strona tej książki pełna jest wiedzy i pięknych ilustracji, które przeniosą Was na tory kolejowe i zapewnią niezapomniane wrażenia. Co więcej, autorka dodała również słowa dźwiękonaśladowcze, aby ta podróż pociągami była jeszcze bardziej ekscytująca.

Koła idą w ruch to prawdziwa uczta dla oczu i umysłu. Piękne ilustracje autorstwa Joe Bucco wzbogacają opisane treści i sprawiają, że podróżowanie w tym niezwykłym świecie staje się jeszcze bardziej realistyczne. Książka jest napisana w sposób przystępny dla dzieci, ale także zawiera wystarczającą ilość informacji, by zainteresować dorosłych.

Jedną z głównych zalet tej książki jest jej szerokie spektrum tematyczne. Autorka nie ogranicza się do opisu tylko jednego rodzaju pociągu, ale przedstawia różnorodność i złożoność świata kolejowego. Dzięki temu czytelnik może poznać wiele aspektów związanych z podróżami pociągami i rozwinąć swoją wiedzę na ten temat.

Kolejną zaletą Kół idą w ruch jest sposób przedstawienia informacji. Autorka używa prostego i zrozumiałego języka, co pozwala czytelnikowi, bez względu na wiek, łatwo zrozumieć opisywane zagadnienia. Książka jest przyjemna w lekturze i nie tylko dostarcza wiedzy, ale również rozwija wyobraźnię, a wyrazy dźwiękonaśladowcze dodają jeszcze rytmu podczas lektury.

Koła idą w ruch to naprawdę wciągająca i interesująca podróż do świata pociągów. Jej piękne ilustracje, różnorodność tematyczna oraz przystępny język sprawiają, że jest to lektura nie tylko dla miłośników kolejnictwa, ale dla wszystkich, którzy pragną odkryć tajemnice i fascynujące historie związane z podróżami pociągiem. Zachęcam każdego małego czytelnika, który marzy o wyprawie w nieznane, do sięgnięcia po tę książkę i dołączenia do pasjonującej podróży przez świat Kół idą w ruch.

ZALETY KSIĄŻKI

  • piękne ilustracje, które wzbogacają treść książki;
  • szerokie spektrum tematyczne, obejmujące różnorodne rodzaje pociągów;
  • przystępny język, który sprawia, że książka jest zrozumiała dla czytelników w różnym wieku;
  • interesujące i wciągające opisy, które rozwijają wyobraźnię;
  • ciekawe informacje, które poszerzają wiedzę na temat podróży pociągami;
  • fascynująca podróż do niezwykłego świata kolejowych zagadek;
  • zachęta do odkrywania tajemnic i historii związanych z podróżami pociągami.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

TYTUŁ: Koła idą w ruch! Moja pierwsza książka o pociągach 
AUTORKA: Stephanie Morgan
ILUSTRACJE: Joe Bucco
TŁUMACZENIE: Jarek Westermark
WYDAWNICTWO: Babaryba
LICZBA STRON: 
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: 
WIEK:  3 – 6
CENA: ~ 28 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego tytułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to