Ależ mam perełkę dla wszystkich miłośników Marvela! Zabierze Cię ona w niezwykłą podróż przez uniwersum superbohaterów, gdzie Twoja odwaga, strategia i koordynacja będą kluczem do ocalenia świata. Przed Tobą Marvel D.A.G.G.E.R. – gra planszowa, w której wcielisz się w legendarnych bohaterów Marvela i stawisz czoła siłom zła, które zagrażają naszej rzeczywistości!

Jeśli jesteś gotów na emocjonujące starcia, niesamowite kombinacje bohaterów i niezapomniane chwile spędzone z ikonami komiksowego świata, to musisz bliżej poznać Marvel D.A.G.G.E.R.!

Przygotuj się na akcję, przygodę i niekończącą się walkę!

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA

Już same ilustracje znajdujące się na pudełku są prawdziwą gratką dla fanów Marvela. Jest tam sporo superbohaterów, którzy stanęli do walki. Osobiście jestem zachwycona tym wyborem, bo grafikę śmiało można potraktować jako zapowiedź tego, co będzie działo się w rozgrywce. Ponadto, gra wagi ponad 2 kilogramów to zapowiedź tego, że przed nami stoi kompletna, obszerna i dopracowana produkcja.

W środku znajdziesz prawie 500 elementów! I wybacz, że tym razem nie zamieszczam ich listy poniżej, ale zajęłaby ona większość tej recenzji 😀 Jednakże jeśli bardzo zależy Ci na tym, aby dowiedzieć się, co dokłanie skrywa Marvel D.A.G.G.E.R. to możesz sprawdzić to na stronie rebela 🙂

KOMPONENTY

Jakość wykonania komponentów w grze Marvel D.A.G.G.E.R. jest na najwyższym poziomie, co od razu zauważamy po otwarciu pudełka. Zostały one starannie zaprojektowane i wykonane z trwałych, solidnych materiałów, co gwarantuje długotrwałą użyteczność i przyjemność z użytkowania.

Plansza, wykonana z grubej i trwałej tektury, jest solidna, a karty bohaterów i arcywrogów są zrobione z wysokiej jakości papieru o satynowym wykończeniu, co daje im przyjemny w dotyku charakter. Ilustracje postaci są barwne i pełne detali, oddając wiernie charakterystyczny styl komiksów Marvela.

Komponenty w postaci żetonów i znaczników są trwałe i dobrze spasowane, co ułatwia ich manipulację i wykorzystywanie w grze. Żetony wytrzymują częste układanie i przemieszczanie, nie tracąc przy tym jakości.

Pozwól, że wspomnę jeszcze o instrukcji, która jest klarowna i dobrze zorganizowana, umożliwiając łatwe zrozumienie zasad i szybkie rozpoczęcie rozgrywki. Dodatkowo, obecność specjalnych zasad na końcu instrukcji pozwala na dostosowanie poziomu trudności według upodobań graczy.

Wszystkie te elementy wraz z pięknymi ilustracjami i spójnym stylem graficznym sprawiają, że Marvel D.A.G.G.E.R. prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie na stole. Jakość wykonania komponentów zdecydowanie podnosi wartość tej gry planszowej, zapewniając trwałość i przyjemność z grania na wiele sesji.

NA CZYM POLEGA ROZGRYWKA?

Wbrew pozorom rozgrywka w Marvel D.A.G.G.E.R. opiera się na prostych zasadach i dostarcza satysfakcjonujących wyzwań. Gracze wspólnie wcielają się w superbohaterów Marvela, wybierając spośród wielu dostępnych postaci i ich unikalnych zdolności. Dodatkowo, dobierają aspekt, który definiuje styl gry i akcje, jakimi dysponują bohaterowie. To pozwala na tworzenie ponad 100 różnorodnych kombinacji postaci i aspektów, co zapewnia wiele możliwości rozgrywki.

Przed rozpoczęciem gry, należy wybrać arcywroga, którego następnie trzeba powstrzymać. Każdy arcywróg ma unikalne zdolności, liczbę sojuszników i talie misji, które zaprowadzą graczy przez różnorodne cele. To zapewnia element re-grywalności, a każda rozgrywka będzie inna.

Rozgrywka składa się z naprzemiennych faz bohaterów i arcywroga. W fazie bohaterów gracze wykonują swoje ruchy, przemieszczają się, walczą, odpoczywają i używają swoich zdolności. Natomiast faza arcywroga polega na rozpatrywaniu skutków kart wydarzeń.

Celem gry jest ukończenie trzech misji arcywroga i ostateczne starcie, które zdecyduje o losie świata. To zdecydowanie dynamiczna rozgrywka, z unikalnym klimatem i stylistyką charakterystyczną dla uniwersum Marvela.

CO KRYJE SIĘ ZA SKRÓTEM „D.A.G.G.E.R” I JACY SUPERBOHATEROWIE ZNAJDUJĄ SIĘ W TEJ GRZE

Marvel D.A.G.G.E.R. to skrót od Marvel Defense Alliance for Global and Galactic Emergency Response, czyli elitarnych sojuszów superbohaterów z komiksów Marvela, którzy bronią Ziemi i galaktyki przed nadzwyczajnymi zagrożeniami. Ich misją jest wspólna walka z katastrofami i złoczyńcami, zapewniając bezpieczeństwo dla wszystkich. Są potężne siły które ze sobą współpracują, poświęcają się i walczą o to, aby dać światu nadzieję na ocalenie.

Marvel D.A.G.G.E.R. oferuje aż 20 różnych postaci, spośród których możemy wybierać, ale każda z nich pojawia się na dwustronnych kartach. To oznacza, że wybierając jednego bohatera, blokujemy możliwość jego wyboru dla innego gracza, który chciałby go wziąć jako swojego drugiego bohatera. Każdy z bohaterów posiada dwie strony, które wykazują pewne podobieństwa, jak zobaczysz na poniższej liście, co pozwala na interesujące kombinacje i możliwości współpracy w zespole.

Postaci jakie tam występują to:

  • Iron Man / Machina wojenna;
  • Hulk / She-Hulk;
  • Thor / Potężay Thor;
  • Doktor Strange / Najwyższy czarnoksiężnik Jericho Drumm;
  • Czarna Pantera jako T’Challa / Czarna Pantera jako Shuri;
  • Czarna Wdowa jako Natasha Romanoff / Czarna Wdowa jako Yelena Belova;
  • Spider-Man jako Peter Parker / Spider-Man jako Miles Morales;
  • Kapitan Ameryka jako Steve Rogers / Kapitan Ameryka jako Sam Wilson;
  • Kapitan Marvel jako Carol Danvers / Kapitan Marvel jako Monica Rambeau;
  • Daredevil / Electric.

CZAS ROZGRYWKI I LICZBA GRACZY

Marvel D.A.G.G.E.R. to gra zaprojektowana tak, aby dostarczyć rozrywkę zarówno w mniejszych, jak i większych grupach graczy. Rozgrywka jest przystosowana do trybu kooperacyjnego i może być w nią zaangażowana liczba graczy od 1 do 5 osób. To oznacza, że nawet jeśli nie masz pełnej drużyny, możesz wciąż cieszyć się tą ekscytującą grą, kontrolując kilku bohaterów jednocześnie.

Co do czasu rozgrywki, rozgrywka może trwać od 60 do 90 minut. Te ramy czasowe pozwalają cieszyć się pełną, satysfakcjonującą rozgrywką, bez zbytniego wydłużania sesji. Długość rozgrywki jest idealnie dostosowana, aby móc w pełni zanurzyć się w fascynującym świecie Marvela, zachowując równocześnie elastyczność czasową i umożliwiając granie nawet wtedy, gdy dysponujemy ograniczonym czasem.

PLUSY I MINUSY

ZALETY GRYNIEKONIECZNIE WADY
+ bogactwo postaci – 20 różnych bohaterów do wyboru, każdy z unikalnymi zdolnościami;
+ możliwość tworzenia różnorodnych kombinacji zespołowych dla maksymalnej zabawy;
+ ekscytująca przygoda w świecie Marvela, pełna napięcia i akcji;
+ umożliwia cieszenie się rozgrywką w każdym składzie;
+ walka z różnymi złoczyńcami i ukończenie różnorodnych misji;
+ doskonała jakość wykonania komponentów;
+ różne poziomy trudności, dostosowane do doświadczenia graczy.
– tury mogą być dość długie;
+ / – spora losowosć;
+ / – plansza jest duża, wymaga dość sporej przestrzeni do gry;
+ / – mała różnorodność kart, ale widzę tu potencjał na poszrzenie talii kart misji i arcywrogów w dodatkach.

MOJA OPINIA


Jako fanka uniwersum Marvela, ta kooperacyjna planszówka okazała się dla mnie prawdziwą perełką w mojej licznej kolekcji. Moje ulubione postacie superbohaterów w końcu mogą stanąć na arenie, gdzie każdy ruch ma znaczenie, a wspólna walka z siłami zła nabiera życia. Muszę przyznać, że spory wybór bohaterów i możliwość ich wzajemnego współdziałania jest dla mnie niezwykle ekscytujący.

Co więcej, gra oferuje ogromne pole manewru i różnorodność kombinacji, co sprawia, że za każdym razem, gdy siadamy do podłodze ( 😀 ) do Marvel D.A.G.G.E.R., czuję, że odkrywam coś całkowicie nowego, a w mojej głowie tworzę już możliwe strategie. To jest to, co kocham w tej grze – nieograniczone możliwości i ciągłe wyzwanie.

Marvel D.A.G.G.E.R. zapewnia wciągające doświadczenie pełne emocji i adrenaliny, które jako fanka Marvela uwielbiam. Bez problemu można wczuć się w klimat przez co, w pewnym momencie ma się wrażenie, że jest się częścią epickiej historii i podejmujemy misje, które mogą zmienić losy całego świata. To gra, która wciąż mnie zaskakuje i motywuje do kontynuowania naszej superbohaterskiej przygody. Jeśli tak jak ja jesteś miłośnikiem Marvela, Marvel D.A.G.G.E.R. to gra, której po prostu nie możesz przegapić!

INFORMACJE O GRZE

UNIWERSUM: Marvel
MECHANIKA GRY: cooperative game, dice rolling, fight, different worker types, grid movement, hand management, variable player powers
TYP GRY: kooperacyjne, przygodowe, eksploracyjne, fantasy
PROJEKTANT: Dane Beltrami
WYDAWNICTWO: rebel
ROK WYDANIA: 2023
LICZBA GRACZY: 1-5
WIEK GRACZY: 12+
CZAS ROZGRYWKI: 180 – 240 minut
CENA: ~ 280 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ GRĘ W DOBREJ CENIE

Miłej rozgrywki!

Opisywana gra jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za grę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to