Ostatnio na mapie Krosna pojawiła się niesamowita miejscówka, której nie możesz przegapić! Czy jesteś gotów na nowe doznania i magiczne przygody w otoczeniu natury?

Tak, tak, mówię o jednym z tych miejsc, które robią wrażenie od pierwszego spojrzenia – parku sensorycznym! To taka oaza pełna zieleni, gdzie natura buzuje życiem i kusi nas swoimi kolorami, zapachami i dźwiękami. Wyobraź sobie: dzikie kwiaty, drzewa, krzewy, alejki, instrumenty… Czy jest coś lepszego niż chwila spokoju i oddech świeżego powietrza w takim otoczeniu?

To nie tylko kolejny nudny park, zwykła przestrzeń z ławeczkami. To cała dawka przyjemności dla naszych zmysłów! Hortiterapia, czyli rehabilitacja za pomocą ogrodnictwa – tak to tu działa! To coś dla dzieci, dorosłych, seniorów – dla każdego, kto ma ochotę na ucieczkę od codzienności i moment wytchnienia.

GDZIE ZAPARKOWAĆ?

Park sensoryczny co prawda ma parking, ale jest on bardzo mały.

OGRÓD SENSORYCZNY, CZYLI CO?

Park sensoryczny to wyjątkowe miejsce, które zostało stworzone z myślą o pobudzaniu naszych zmysłów i dostarczaniu terapeutycznych doświadczeń poprzez kontakt z naturą. To miejsce, w którym harmonia przyrody spotyka się z potrzebami ludzkiego ciała i ducha.

Składa się z różnorodnych części, takich jak ogród terapeutyczny, strefa wodna, przestrzeń rekreacyjna oraz strefa muzyczna. Ogród terapeutyczny pełen jest kwiatów, roślin, drzew i krzewów, które działają uspokajająco i stymulująco na nasze zmysły wzroku i węchu. Oprócz tego, ścieżki znajdujące się w parku mają różne podłoże – jest kora, drewniane bele, kamienie, ziemia czy piasek, a to wszystko ma za zadanie stymulować zmysły odwiedzających.

ATRAKCJE

W parku znajdują się ławeczki, alejki, altana oraz kładki, które zachęcają do spacerów i relaksu. To idealne miejsce na spacery wśród zieleni i refleksję. Ponadto, wydzielone obszary pozwalają na różnorodne formy aktywności rekreacyjnych. Można tu odpocząć, rozłożyć koc lub nawet rozpalić grilla, aby spędzić miłe chwile z rodziną i przyjaciółmi.

Park sensoryczny dba o najmłodszych, oferując im miejsce do zabawy i odkrywania natury. Dzieci mogą bawić się na placu zabaw, poznawać rośliny i zwierzęta oraz korzystać z różnych elementów edukacyjnych takich jak instrumenty czy specjalne dotykowe elementy, które mają zadanie pobudzić zmysły.

ADRES I GODZINY OTWARCIA

Park sensoryczny jest czynny całą dobę i znajduje się w Krośnie przy ul. Chopina (od strony Krościenka).

MIEJSCE NIE TYLKO DLA DZIECI

Dzięki zróżnicowanym częściom, park sensoryczny w Krośnie staje się miejscem przyciągającym różnorodne grupy wiekowe. Każdy może cieszyć się urokami natury, wypocząć i odetchnąć pełną piersią, doświadczając jednocześnie terapeutycznego wpływu tego wyjątkowego miejsca.

NASZE WRAŻENIA

Wiedziałam, że to miejsce będzie super, ale nie spodziewałam się, że Szefowi aż tak się spodoba. Z resztą, oboje byliśmy zachwyceni.

Odkrywaliśmy razem to miejsce, wchodząc na ścieżki o różnym podłożu i wąchając poszczególne rośliny. Są tam nawet poziomki, które tylko czekają aby po nie sięgnąć i je zjeść 😀 Ale co mnie zaskoczyło najbardziej, to zainteresowanie szefa owadami. Serio, na dłuższy czas utknął na moście i przyglądał się gagatkom, które pływały po powierzchni.

I jeszcze nie możemy zapomnieć o instrumentach! Park ma na wyposażeniu kilka muzycznych wynalazków, i Szef po prostu nie mógł się powstrzymać, żeby nie pobawić się przy nich. Sama miałam ochotę na nich pograć 😀

Gorąco polecamy ten park sensoryczny każdemu! Szef był zadowolony jak nigdy i w sumie nie bardzo miał ochotę stamtąd wychodzić. Takie momenty naprawdę trzeba przeżyć, żeby poczuć, jak ważne i piękne jest to, co nas otacza. Tego doświadczenia naprawdę nie można sobie odmówić!

PRAKTYCZNE INFORMACJE

  • w parku możesz rozpalić grilla;
  • przy parku znajduje się wydzielony parking dla odwiedzających.

Miłego odpoczywania!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to