Od dłuższego czasu jestem fanką filmów Marvela. Jakoś tak wyszło, że mega się w nie wkręciłam, więc historie w nich zawarte są mi dobrze znane. Pamiętam, że długo nie mogłam uwierzyć w zakończenie Avengers: Infinity War i na sali kinowej siedziałam zszokowana i oniemiała.

Gdy dowiedziałam się, że wydawnictwo rebel, postanowiło wydać karciankę na licencji Marvela, która polegać miała na walce Avengersów z Thanosem, stwierdziłam, że będzie to idealna gra do mojej kolekcji.

Czy gra spełniła moje oczekiwania? Jak przebiegała rozgrywka? Tego wszystkiego dowiesz się właśnie z tego wpisu 🙂

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA

Marvel: Rękawica Nieskończoności to mała i poręczna karcianka, która przychodzi zapakowana w plastikowe ochronne pudełko, a karty i pozostałe komponenty gry zapakowane są w materiałowym woreczku w kolorze fioletu. Nadrukowana jest na nim rękawica Thanosa, w której umieszczał on poszczególne kamienie mocy. Muszę przyznać, że wygląda to bardzo zachęcająco.

W woreczku znajdziesz:

 • 36 kart:
  • 13 kart Thanosa,
  • 16 kart Avengersów,
  • 1 karta torów życia,
  • 6 dwustronnych kart pomocy.
 • 9 żetonów mocy,
 • 2 plastikowe suwaki,
 • instrukcję.

CEL, PRZYGOTOWANIE I ZASADY GRY

Jeśli jesteś fanem Avengersów, to cel gry powinien być dla Ciebie klarowny już od samego początku. Jeśli nie, to już tłumaczę o co chodzi. Marvel: Rękawica Nieskończoności polega na tym, aby gracze wcielający się w bohaterów, nie dopuścili do tego, aby Thanosowi udało się zebrać wszystkie Kamienie Nieskończoności. Alternatywnym zakończeniem jest utrata wszystkich możliwych żyć przez Avengersów.

PRZYGOTOWANIE

Zanim przystąpisz do rozgrywki, to musisz poświęcić dosłownie minutę aby wszystko przygotować. Zacznij od ustalenia tego, który z graczy wcieli się w Thanosa. Pozostali gracze tworzą drużynę Avengersów. Następnie, potasuj 16 kart bohaterów i utwórz z nich zakrytą talię, którą umieść w dostępnym dla wszystkich członków drużyny Avengersów miejscu. Każdy z nich, dobiera sobie po jednej karcie z tego stosu.

W tym samym czasie, gracz, który wciela się w Thanosa, tasuje swoją talię i dobiera sobie 2 karty początkowe. Pozostałe karty powinny znaleźć się zakryte w zasięgu ręki gracza. Jeśli gracze grają w tą grę po raz pierwszy, warto rozdać im również po jednej karcie pomocy.

W kolejnym kroku, umieść żetony siły w dostępnym dla wszystkich graczy miejscu, a obok nich połóż kartę torów życia z nałożonymi na nią suwakami. Oficjalnie jesteś już gotowy do gry i możesz rozpocząć rozgrywkę.

ZASADY GRY

Grę zawsze rozpoczyna gracz wcielający się w Thanosa. Każdy gracz, niezależnie czy jest dobrym lub złym bohaterem zawsze dobiera jedną kartę ze swojej talii, a następnie należy rozpatrzyć efekt, który się na niej znajduje. Zagrana karta, pozostaje jawna w obszarze gry danego gracza, pozostałe karty powinny zostać na ręce – zakryte.

WALKA

Niektóre efekty znajdujące się na kartach wymagają od graczy walki z przeciwnikiem. Polega ona na potajemnym przeglądnięciu kart znajdujących się na ręce i sprawdzeniu, czyja karta ma wyższą wartość. Karta z mniejszym numerem zostaje pokonana i oznacza to utratę 1 życia. Gracze, w zależności od tego, kto przegrał pojedynek, przesuwają suwak o jedno pole w dół u pokonanego gracza.

Przegrany gracz, odkłada pokonaną kartę na bok i dobiera nową ze swojej talii, a wygrany gracz, zachowuje swoją kartę na ręce. W sytuacji remisu, gracze zostawiają na rękach swoje karty bez ujawniania ich pozostałym kompanom.

ZAKOŃCZENIE

Gra może zakończyć się na trzy różne sposoby:

 • ZWYCIĘSTWEM DRUŻYNY AVENGERSÓW i następuje to w sytuacji, gdy Thanos straci wszystkie punkty życia.
 • ZWYCIĘSTWEM THANOSA (na dwa sposoby) jeśli drużyna bohaterów straci wszystkie punkty życia lub gdy uda Thanosowi się zebrać łącznie 6 Kamieni Nieskończoności.

CZAS ROZGRYWKI

Rozgrywka jest bardzo krótka i najczęściej trwa jakieś 15 minut. Wiadomo, że jeśli gra się w więcej osób to ten czas może się wydłużyć, jednakże mimo wszystko nie jest to karcianka, nad którą spędzisz więcej niż 30 minut.

WIEK I ILOŚĆ GRACZY

Marvel: Rękawica Nieskończoności to gra, w którą może grać od 2 do 6 graczy, powyżej 10. roku życia. Im więcej graczy, tym lepsza zabawa 🙂

PLUSY I MINUSY

ZALETY GRYWADY GRY
+ Przyjemne dla oka opakowanie – pomysł z welurowym woreczkiem jak dla mnie jest świetny.
+ Interakcja pomiędzy graczami.
+ Przewidziany wariant dla dwóch graczy.
+ Szybka i nieskomplikowana rozgrywka.
+ Prosta i czytelna instrukcja.
– Losowość.
– Powtarzalne efekty znajdujące się na kartach.

MOJA OPINIA

Szczerze mówiąc, spodziewałam się po tej grze trochę więcej. Podczas rozgrywek niejednokrotnie mieliśmy z Dawidem wrażenie, że gra jest wręcz za prosta. Oczywiście, niektórzy mogą uznać to za zaletę, ponieważ dzięki temu, Marvel: Rękawica Nieskończoności, może okazać się dobra na prezent nie tylko dla kogoś kto jest fanem Marvela, ale również chciałby rozpocząć swoją przygodę z grami.

INFORMACJE O GRZE

TYTUŁ ORYGINAŁU: Infinity Gauntlet: A Love Letter Game 
MECHANIKA GRY: hand management, set collection, team-based game
TYP GRY: familijna, karciana
PROJEKTANT: Seiji Kanai, Alexandar Ortloff
ILUSTRACJE: Monica Helland
WYDAWNICTWO: rebel
ROK WYDANIA: 2020
LICZBA GRACZY: 2 – 6
WIEK GRACZY: 10+
CZAS ROZGRYWKI: 15 min
CENA: ~ zł
LINK DO GRY: http://bit.ly/MarvelRekawicaNieskonczonosci

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ GRĘ W DOBREJ CENIE

Miłej rozgrywki!

Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem:

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to