Dzień Kobiet to wyjątkowe święto, w którym celebruje się kobiecość i siłę kobiet. To dzień, w którym wszyscy nas doceniają. Choć osobiście wolałabym aby odbywało się to znacznie częściej niż tylko od święta 🙂 Gdy tylko miną Walentynki, to w sklepach i w social mediach zaczyna się cały bum na prezenty na Dzień Kobiet, które będą idealnie pasować na tą okazję.

W Internecie możesz znaleźć całą gamę pomysłów od kwiatów i czekoladek przez najróżniejsze perfumy damskie, aż po biżuterię. Sama jestem osobą praktyczną i nie przepadam za bezsensownymi prezentami. Lubię kupować i dostawać rzeczy, które są przydatne lub marzę o czymś od bardzo długiego czasu.

Jednak w ostatnich latach (prezentowe BUM od kiedy mamy Szefa tylko nas utwierdziło w tym przekonaniu) z D. postanowiliśmy podejść do tematów prezentów w jeszcze inny sposób. Zamiast kupować materialne upominki (na które swoją drogą nie mamy miejsca), stwierdziliśmy że w obrębie naszej trójki, będziemy sobie fundować wspomnienia.

Dlatego zamiast prezentów urodzinowych, staramy się gdzieś wyjeżdżać i wspólnie spędzać ten czas, tak aby był on wartościowy dla wszystkich, a nie tylko dla jednego z nas. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego rozwiązania, bo dzięki temu możemy wszyscy razem cieszyć się tymi wyjątkowymi dniami.

Ponadto, robiąc prezenty, które zapewniają wspomnienia, możemy sobie zapewnić niezapomniane chwile i wzmocnić więzi emocjonalne. Takie prezenty są bardziej osobiste i pamiątkowe niż materialne, dlatego pozostają w pamięci na dłużej. Co więcej, bardzo cenimy sobie wspólne doświadczenia, a wspomnienia są cenniejsze niż rzeczy, ponieważ nie można ich kupić i są one niepowtarzalne.

Stąd też pomysł na ten wpis. Chciałabym podzielić się z Tobą kilkoma pomysłami na prezenty, dzięki którym zapewnisz bliskiej kobiecie i/lub sobie naprawdę wyjątkowe chwile i Dzień Kobiet 2023 będzie dla was niezapomniany.

PROPOZYCJE PREZENTÓW-WSPOMNIEŃ

  • bilet do teatru, filharmonii lub opery okaże się świetnym rozwiązaniem nie tylko dla fanki Kultury, ale przede wszystkim dla osób, które jeszcze nie miały okazji zobaczyć takich występów/koncertów;
  • bilet do kina jest nieco bardziej bezpiecznym rozwiązaniem;
  • kursy, szycia gotowania (np. tajniki kuchni tajskiej, indyjskiej itp.) lub garncarstwa czy rysunku na pewno zapewnią wiele wspomnień i zostaną na długo w pamięci obdarowanej;
  • wyjazd w miejsce, które ktoś zawsze chciał zobaczyć;
  • stworzenie własnej mieszanki perfum;
  • masaż lub inne zabiegi relaksujące.

Oczywiście to zaledwie kilka propozycji prezentów-wspomnień. Wybierając coś, warto dostosować to do zainteresować osoby obdarowanej. My najczęściej decydujemy się na wyjazdy, bo jest to jedna z naszych ulubionych form spędzania czasu 🙂

Daj znać, na co zdecydowałbyś się Ty!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to