Do Gryzaka podchodziłam kilkukrotnie, ale dotychczas wychodziłam z założenia, że Miłek jest jeszcze za mały na tą książkę i warto jeszcze poczekać. Jednakże, gdy ukazała się najnowsza część (już trzecia) przygód tego uroczego książkopotworka, to wiedziałam, że będzie to idealna okazja do sprawdzenia czy to już jest dobry moment na ten tytuł.

Gryzak. Łap potworka! to moje pierwsze namacalne zetknięcie się z tym tytułem. Wzdychałam do wcześniejszych części, jakie się ukazały, głównie za sprawą zdjęć w Internecie i po zapoznaniu się z opiniami, wiedziałam, że ten uroczy bohater prędzej czy później zagości w naszej biblioteczce.

Gdy książka dotarła, zrobiła na mnie naprawdę wielkie wrażenie i wiem, że Miłkowi również przypadła ona do gustu. Przez dobrych kilkadziesiąt minut siedział i ją przeglądał oraz opowiadał, co się znajduje na stronach. Hitem okazały się liczne okienka, ślady stóp Gryzaka i… książki ukryte w książkach! Ależ to genialne!

Osobiście, jestem pod ogromnym wrażeniem wykonania tej książki – wszystkie wgryzienia, dziury, ślady oraz tytuły książek nawiązujące do tych, wydanych przez Wilgę. No po prostu cuuuuudo! Rozczuliło mnie to niesamowicie.

Natomiast, jeśli chodzi o samą treść, to jest ona dość prosta – Gryzak ucieka ze swojej książki, wpada do Encyklopedii, gdzie przegryza się przez kilka stron (a czytelnik dzięki temu ma możliwość dowiedzieć się czegoś o słońcu, księżycu, kotach i psach). Później wgryza się w Świat kolorów oraz wyliczankę, jednakże tam, musi on już uciekać przed ogromnym niebieskim smokiem, który chce go dopaść!

Czy Gryzakowi uda się przed nim uciec?

Czy smok go złapie?

Aby się tego przekonać, musisz sięgnąć po trzeci tom przygód tego uroczego książkopotworka i samemu się dowiedzieć! 😀

ZALETY

  • zabawny i symaptyczny bohater,
  • wiele okienek do odkrywania,
  • treści edukacyjne są tutaj wprowadzone niejako przy okazji,
  • znajome tytuły książek, jakie zostały wydane przez Wilgę,
  • krótka treść, która będzie idealna dla małych czytelników,
  • piękne ilustracje,
  • wartka akcja.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Gryzak
AUTORKA: Emma Yarlett
TŁUMACZENIE: Agata Byra
WYDAWNICTWO: Wilga
LICZBA STRON: 36
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: dla dzieci, edukacyjne
JĘZYK: polski
WIEK: 3+
CENA: ~ 25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to