*** artykuł sponsorowany ***

Mój Szef doskonale zna Bazgraki i szczerze mówiąc jest ich ogromnym fanem, dlatego też gdy dowiedziałam się, że w serii ukazały się także książki aktywnościowe, które wspierają i rozwijają umiejętności czytania, wiedziałam że Szef będzie nimi zachwycony.

Książki zapraszają nawet najmłodszych czytelników (2-4 lat) do fascynującej podróży przez świat języka, logopedii i nauki czytania. Gotów na recenzję tych inspirujących publikacji? Zapraszam do tego magicznego świata słów i zabawy!

ZALETY KSIĄŻEK

  • doskonale łączą edukację z zabawą, oferując różnorodne gry i aktywności logopedyczne, które angażują dzieci w proces nauki poprawnej wymowy;
  • bogate ilustrowane łamigłówki i zabawy artykulacyjne skutecznie rozwijają umiejętności językowe, zapewniając jednocześnie radość z nauki;
  • metoda sylabowa przyspiesza naukę czytania, umożliwiając dzieciom skuteczne opanowanie odczytywania sylab, wyrazów i zdań;
  • kolorowe ilustracje wzbogacające teksty, scenki dialogowe oraz różnorodne zagadki sprawiają, że nauka czytania staje się nie tylko edukacyjna, lecz także przyjemna;
  • stanowią doskonałą kontynuację przygody z literami, rozwijając umiejętności czytania wyrazów i zdaniaprzy zachowaniu atrakcyjnego dla starszych dzieci charakteru;
  • zabawy, rebusy, i zagadki są tak skonstruowane, aby nie tylko doskonalić umiejętności czytania, ale także angażować uwagę, zachęcając do samodzielnego odczytywania tekstów;
  • wspomaganie nauki czytania, oferujące ćwiczenia skoncentrowane na czytaniu sylabowym, co stanowi kluczowy krok w rozwijaniu umiejętności płynnego czytania;
  • naklejki sprawiają, że ćwiczenia stają się atrakcyjniejsze, zachęcając dzieci do aktywnego uczestnictwa w nauce czytania.

BAZGRAKI – Ćwiczenia logopedyczne

Te dwie książki aktywnościowe to podróż po niesamowicie radosnym świecie zabaw, łamigłówek i wyzwań językowych, które wciągają od pierwszych stron. Oba zeszyty nie tylko doskonale łączą edukację z zabawą, ale również staje się niezastąpionym narzędziem wspierającym rozwój mowy u najmłodszych.

Zostały stworzone z myślą o dzieciach w wieku od 2-5 lat (część niebieska) oraz starszakach, którzy są w wieku 4-6 lat (część niebieska). Obie książki zawierają 50 naklejek, co jest bardzo atrakcyjne dla każdego przedszkolaka.

Czymś co zdecydowanie wyróżnia te książki jest to, że na początku znajduje się wstęp dla rodzica, dzięki czemu wiemy jak pracować z zeszytami w sposób najbardziej efektywny. Oprócz tego, zeszyty zawierają także wskazówki dla dorosłych, co stanowi istotny element dla skutecznej nauki. Dzięki nim, opiekunowie dowiadują się, na co zwracać uwagę, aby dziecko prawidłowo wykonało zadanie. To wsparcie dla rodziców sprawia, że korzystanie z książki staje się łatwiejsze i bardziej efektywne. Autorką tych zabaw jest znana wszystkim logopedka i językoznawczyni Anna Zając, którą być może bardziej kojarzysz z Instagrama jako „bubugada”

Autorka udowadnia, że ćwiczenia logopedyczne nie są wcale nudne i żmudne, a pełne radości i śmiechu. Jadąc ciuchcią, biegając po łące czy galopując na konikach, dzieci nie tylko doskonalą swoje umiejętności językowe, ale także rozwijają kreatywność i wyobraźnię. Co więcej, łamigłówki są bogato ilustrowane, a ich zabawne polecenia sprawiają, że dzieci chętnie angażują się w naukę, tworząc przyjemne skojarzenia z ćwiczeniami logopedycznymi.

Podsumowując, Ćwiczenia logopedyczne to doskonała propozycja dla rodziców szukających kreatywnego i skutecznego sposobu na rozwijanie umiejętności językowych swoich dzieci. Te pełne pomysłów i inspiracji książki wyróżniają się spośród innych propozycji na rynku, oferując nie tylko edukację, ale także radość z nauki.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Bazgraki
CYKL: Ćwiczenia logopedyczne
AUTORKA: Anna Zając
ILUSTRACJE: Areta Puchalska
WYDAWNICTWO: Kapitan Nauka
LICZBA STRON: 24
ROK WYDANIA: 2024
KATEGORIA: aktywnościowe, logopedyczne
WIEK: 2-5 i 4-6
CENA: ~10 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

BAZGRAKI – Czytanie sylabami (ĆWICZENIA)

Kolejny bazgrakowy cykl to Czytanie sylabami, które tym razem zostają przewodnikami w nauce czytania. Pierwsza część przeznaczona dla dzieci w wieku od 4-6 lat, skupia się na metodzie sylabowej, dzięki której maluchy stopniowo rozwijają swoje umiejętności czytania. Początkowo poznają samogłoski, uczą się je wyodrębniać, a następnie stopniowo wprowadzane są spółgłoski, prowadząc do płynnego czytania prostych wyrazów i zdań.

Zabawy, plątaninki i rebusy stworzone przez Zuzannę Osuchowską są nie tylko edukacyjne, ale także wyjątkowo atrakcyjne dla przedszkolaków. Dzieci będą śledzić teksty, rozwiązywać zadania i wciąż odkrywać nowe tajemnice czytania. Autorka zastosowała przejrzystą strukturę, dzieląc materiał na małe porcje wiedzy i ćwiczeń, co sprawia, że przedszkolak szybko osiąga postępy w nauce, nie tracąc przy tym zapału do odkrywania świata liter.

Druga część (dla 5-7 latków) przeznaczona dla dzieci, które już znają litery i potrafią czytać sylabami pierwsze wyrazy. To idealna kontynuacja przygody z literami, a jednocześnie znakomite wprowadzenie do samodzielnego odczytywania wyrazów i zdań.

Urozmaicone teksty, zagadki i rebusy sprawiają, że starsze przedszkolaki i dzieci w wieku wczesnoszkolnym nie tylko doskonalą umiejętności czytania, ale również bawią się, angażując się w fascynujące zadania. Książka skupia się na płynnym i samodzielnym czytaniu, rozwijając zdolności czytelnicze poprzez przyjemne i rozbudowane ćwiczenia

Autorka, Zuzanna Osuchowska, pedagożka, terapeutka zajęciowy i redaktorka publikacji dla dzieci, w pełni zaangażowała się w stworzenie nie tylko edukacyjnej, ale również rozrywkowej książki. Obie książki to doskonałe narzędzie do nauki, które przy tym sprawia dzieciom radość. Bazgraki. Czytanie sylabami to niezwykła podróż do świata liter, gdzie nauka staje się pasją, a czytanie – przyjemnością.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Bazgraki
CYKL: Czytanie sylabami
AUTORKA: Zuzanna Osuchowska
ILUSTRACJE: Robert Jasiński
WYDAWNICTWO: Kapitan Nauka
LICZBA STRON: 24
ROK WYDANIA: 2024
KATEGORIA: aktywnościowe, czytanie
WIEK: 4-6 i 5-7
CENA: ~10 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

BAZGRAKI – Ćwiczenia sylabowe (ELEMENTARZ)

W tej barwnie ilustrowanej książce towarzyszymy Bazgrakom, sympatycznym postaciom, które uczą czytania sylabami. Książka jest skierowana do przedszkolaków, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z literami. Metoda sylabowa, zastosowana przez Zuzannę Osuchowską, pozwala dzieciom szybko opanować czytanie prostych wyrazów, przyspieszając naukę i zachęcając do samodzielnego odczytywania tekstów.

Wnętrze książki kipi atrakcyjnymi ilustracjami, scenkami dialogowymi i różnorodnymi zagadkami. Przedszkolaki z przyjemnością będą rozwiązujące rebusy, labirynty i inne zadania, które nie tylko rozwijają umiejętności czytania, ale także poszerzają wiedzę o otaczającym świecie. Czytanie staje się nie tylko zadaniem, ale prawdziwą przygodą pełną fascynujących tajemnic.

Materiał został doskonale dostosowany do najmłodszych czytelników, dzieląc go na małe porcje wiedzy i ćwiczeń. To umożliwia przedszkolakom szybkie osiąganie postępów w nauce czytania, zaczynając od sylab, przechodząc przez proste wyrazy i kończąc na trudniejszych formach, takich jak zdania. Książka jest pełna kolorowych naklejek, które dodatkowo zachęcają do aktywnego uczestnictwa w przygodzie z literami.

Druga część z kolei skupia się na doskonaleniu płynnego czytania. Znajdują się tutaj też krótkie czytanki dostosowane do małych czytelników.

Oba zeszyty z naklejkami to doskonałe uzupełnienie, które sprawiają, że nauka staje się jeszcze bardziej atrakcyjna. To kompleksowy pakiet, który nie tylko wprowadza w świat czytania, ale także inspiruje do dalszej samodzielnej nauki.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Bazgraki
CYKL: Elementarz
AUTORKA: Zuzanna Osuchowska
WYDAWNICTWO: Kapitan Nauka
LICZBA STRON: 48
ROK WYDANIA: 2024
KATEGORIA: aktywnościowe
WIEK: 4-6 i 5-7
CENA: ~10 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywane książki są egzemplarzami recenzenckimi.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książki dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to