Ależ cudna książka do mnie ostatnio dotarła! Chciałabym pokazać Ci pewną fascynującą podróż przez kręte uliczki miasta, gdzie przyjaźń, odwaga i pozytywne podejście do życia są kluczowymi wartościami. Przygotuj się na urocze postaci, które wraz z czytelnikiem odkrywają, że nawet w najbardziej zawiłych sytuacjach można znaleźć drogę do szczęścia.

Wejdź w świat Lea i Kimbo, gdzie każda strona jest jak brama do niezwykłej przygody.

Gotów na tę wyjątkową podróż literacką? To zaczynamy!

Nikogo nie ma w domu to prawdziwie urocza i wzruszająca historia, która przyciąga czytelników od pierwszej strony swoim urokliwym narracyjnym kunsztem. W centrum opowieści znajdują się dwaj przyjaciele, Leo i Kimbo, którzy postanawiają sprawić sobie nawzajem niespodzianki. To, co miało być prostą i przyjemną inicjatywą, szybko zamienia się w pełną przygód podróż przez miasto.

Leo i Kimbo, choć mieszkają po przeciwnych stronach miasta, są ze sobą niewiarygodnie związani. Ich przyjaźń jest tak głęboka, że decydują się na małe gesty miłości i szacunku – planują niespodzianki dla drugiego. Jednak los, jak to często w życiu bywa, ma swoje własne plany. Kiedy obaj wyruszają z domu, nie zdają sobie sprawy, że ich drogi szybko się przecinają w zupełnie nieoczekiwany sposób.

To, co nadaje tej historii magii, to sposób, w jaki autorzy prowadzą czytelników przez pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji przygodę. Ścieżki Lea i Kimbo są jak labirynt uliczek miasta – kręte, czasem trudno się połapać, ale zawsze pełne niespodzianek. Czytelnik razem z bohaterami odkrywa nowe miejsca, przeżywa ich radości i zmagania, czując emocje, jakie towarzyszą dzieciom w ich codziennych, choć niezwykłych wyprawach.

Ponadto, fabuła nie tylko zabiera czytelników w wirtualną podróż po mieście, ale także przynosi ze sobą ważne przesłanie o przyjaźni i determinacji. Leo i Kimbo, mimo wszystkich przeciwności, nie tracą nadziei ani wiary w siebie. Ich pozytywne podejście do trudności jest inspirujące dla czytelników, którzy uczą się razem z bohaterami, że nawet w najbardziej zagmatwanych sytuacjach można znaleźć drogę do szczęścia i spełnienia.

W skrócie, fabuła Nikogo nie ma w domu to nie tylko przygoda, ale także mądra opowieść o życiowych wyborach, przyjaźni i odwadze. Czytelnicy, zarówno mali, jak i duzi, nie tylko będą cieszyć się lekturą, ale także odnajdą w niej cenne lekcje, które zostaną z nimi na długo po zamknięciu ostatniej strony tej uroczej książki.

Pasiński i Herba doskonale znają tajniki pisania dla dzieci. Ich tekst jest magiczny, pełen humoru i przyjazny dla najmłodszych czytelników. Proste słowa, używane z gracją, są jak poezja dla dziecięcych uszu. Nawet dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z czytaniem, ta książka jest jak stworzona. Dzieci mogą bawić się nie tylko tekstem, ale także obrazami, odkrywając ukryte szczegóły na każdej stronie.

Gosia Herba zyskuje w tej książce status prawdziwej artystki. Jej ilustracje są jak obrazy wciągające widza w malowniczy świat Lea i Kimbo. Kolory są jaskrawe, a postacie pełne wyrazu, co sprawia, że każda strona jest jak pełnometrażowy film dla oczu. Ukryta wyszukiwanka, o której mowa w opisie, dodaje dodatkowego poziomu interaktywności, zachęcając dzieci do dokładnego przyjrzenia się każdemu detalowi.

Nikogo nie ma w domu to książka, która nie tylko dostarcza rozrywki, ale również uczy ważnych życiowych lekcji o przyjaźni, determinacji i pozytywnym podejściu do niespodziewanych sytuacji. Jest to niezbędna pozycja w bibliotece każdego dziecka, a także dla tych, którzy wciąż mają duszę dziecięcia. Pasiński i Herba znów udowodnili, że potrafią tworzyć magię na kartkach książek.

ZALETY

  • historia przyciąga czytelnika od pierwszej strony i trzyma go w napięciu do samego końca;
  • proste słowa, używane z wyczuciem, sprawiają, że książka jest idealna dla czytelników w różnym wieku;
  • ilustracje Gosi Herby ożywiają fabułę, nadając bohaterom i ich przygodom autentyczność;
  • ukryta wyszukiwanka angażuje dzieci, ucząc je spostrzegawczości i cierpliwości.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Książki ARTystyczne
AUTOR: Mikołaj Pasiński
ILUSTRACJE: Gosia Herba
WYDAWNICTWO: Harperkids
LICZBA STRON: 40
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: artystyczne
JĘZYK: polski
WIEK: 3+
CENA: ~ 22 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tej recenzji.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to