Koń, koń, tygrys, tygrys to kolejny tytuł, który ukazał się w ramach dwusiostrzanej serii pt. Powieści dla młodzieży. Jest to jedna z moich ukochanych serii, jakie to wydawnictwo wydaje. Książki jakie się w jej ramach ukazują, poruszają trudne tematy i postaci występujące na stronach tych pozycji, nie są oczywistym wyborem.

Tak jest też w przypadku najnowszej książki pt. Koń, koń, tygrys, tygrys. Jednakże, jest to jedna z lżejszych i znacznie bardziej dowcipnych pozycji.

Główną bohaterką jest Honey. Mieszka z matką i starszą siostrą Mikalą, która ma uszkodzony mózg. Na domiar złego sama Honey ma rozszczepioną wargę i uważa, że przez to jest brzydka. Jej ojciec, z którym spotyka się co drugą sobotę w tygodnie nieparzyste, często sępi od niej pieniądze, a nastolatka żeby nie robić mu przykrości, na to przystaje.

Honey ma jeszcze jeden problem. Nie jest jakoś wybitnie zły, ale zdecydowanie urozmaica jej życie. Nastolatka nie potrafi mówić „nie”, przez co często pakuje się w różne i dość zabawne sytuacje. Raz np. zostawiła cyrkiel w szkole i gdy chciała go w sobotę odebrać, to trafiła na zajęcia chińskiego i została na lekcji, bo nauczycielka wzięła ją za nieobecną tego dnia kursantkę o imieniu Karen.

Z łatwością też wymyśla różne kłamstewka, które tak na dobrą sprawę same wychodzą z jej ust, jeszcze zanim dziewczyna zdąży wpaść na coś sensownego. Te jej „talenty” sprawiają, że pewnego dnia poznaje Marcela.

Koń, koń, tygrys, tygrys to jedna z zabawniejszych i cieńszych książek, jakie dotychczas ukazały się w tej serii. Niemniej jednak, robi na czytelniku tak samo wielkie wrażenie jak inne tytuły. Tym razem jednak nie ma tu poważnych dramatów, bo autorka przedstawia Honey i jej różne wpadki oraz wybory, jakie stawia przed nią życie.

Ma chorą siostrę, z którą jest bardzo blisko mimo, że czasem obie działają sobie na nerwy. Pewnego dnia Honey musi zdecydować kto jest dla niej ważniejszy. A to nie jest łatwa decyzja do podjęcia. Oprócz tego, na horyzoncie majaczy jej znajomość z Marcelem, którego spotyka całkowitym przypadkiem, jednakże okazuje się, że szybko oboje stają się sobie bliscy.

Koń, koń, tygrys, tygrys bawi i wzrusza. Z pewnością wrócę do tej książki nie raz!

ZALETY KSIĄŻKI

  • zabawna i dowcipna książka;
  • sympatyczna bohaterka, z której problemami można się utożsamić (pierwsze zakochanie czy wybór pomiędzy siostrą, a chłopakiem);
  • pochłania się ją na raz;
  • ciężko oderwać się od lektury;
  • wzrusza i bawi.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTORKA: Mette Eike Neerlin
TŁUMACZENIE: Edyta Stępkowska
PROJEKT OKŁADKI: Zosia Frankowska
WYDAWNICTWO: Dwie Siostry
LICZBA STRON: 128
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: młodzieżowe
JĘZYK: polski
WIEK: 12+
CENA: ~ 25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego tytułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to