Co jakiś czas, w ciągu roku, pojawia się serialowa i filmowa posucha, którą staram się zastąpić jakimiś luźnymi programami. Traktuję to jako odmóżdżenie i wychillowanie przed pojawniem się kolejnych seriali i filmów. Ostatnio mocno wkręciłam się w programy związane z… PIECZENIEM. Chociaż sama kompletnie się na tym nie znam 😀

Mimo to, bardzo spodobało mi się oglądanie jak inni tworzą niesamowite wypieki. Kto wie, może mnie to zmotywuje do spróbowania wejścia na wyższy level w przyszłości? 😀

A póki co, podrzucam Ci zestawienie cukierniczych programów, jakie do tej pory udało mi się obejrzeć. Wszystkie są dostępne na Netflix 🙂

Baking Impossible (2021)

Pierwszy program o pieczeniu łączy w sobie inżynierię i wypieki. Uczestnicy pracują w parach – cukiernik i inżynier, aby stworzyć niesamowite dzieła, które będą spełniały wymagania jury. W programie stworzą oni poruszające się roboty, płynące statki lub ogromne budynki. Wszystko to musi być w całości jadalne! Wszystkie cukiernicze projekty, zostaną poddane specjalnym testom, aby wyłonić zarówno zwycięzców, jak i przegranych.

Bake Squad (2021)

W tym programie, czwórka wykwalifikowanych i profesjonalnych cukierników, którzy specjalizują się w całkowicie czymś innym, dają popis swoich umiejętności poprzez wykonanie cukierniczego wyrobu na zlecenie klientów. W każdym odcinku tworzą swoje dzieła w oparciu o podpowiedzi i informacje, które zostałym im udzielone przez klienta. Swoje desery muszą stworzyć w określonym czasie, a później zleceniodawcy próbują tego, co udało im się stworzyć. Liczy się zarówno smak jak i prezentacja, ponieważ zwycięzca ma możliwość ponownego wykonania swojego dzieła już na konkrtną okazję.

Crazy Delicious (2020)

Crazy Delicious jest zdecydowanie najbardziej bajkowym programem kulinarnym jaki kiedykolwiek pooglądasz. Jest on utrzymany w klimacie rajskie ogrodu, gdzie wszystko jest magiczne i … JADALNE! Zadaniem uczestników jest zaimponowanie sędziom, którzy zwracają uwagę na najdrobniejsze szczegóły, a rywalizacja jest naprawdę zacięta.

School of Chocolate (2021)

Ten program, ukazał się pod koniec poprzedniego roku i jest w tym zestawieniu prawdziwą świeżynką. Tym razem tematyka skupia się głównie na wyrobach z czekolady. Uczestnicy nie tylko uczą się od mistrza czekolady, ale również rywalizują ze sobą o główną nagrodę. Czekoladowe rzeźby jakie tworzą, robią naprawdę niesamowite wrażenie.

Sugar Rush (2017 -)

Jest to mój ulubiony program w tym zestawieniu i śmiało mogę uznać go za moje guilty pleasure, gdy chcę się odmóżdżyć, a wszystkie seriale są za dobre i szkoda mi ich oglądać 😀 Wtedy odpalam Sugar Rush! Produkcja ta doczekała się wielu sezonów i wcale się nie dziwię, że cieszy się taką popularnością.

Ale na czym to polega? W każdym odcinku, rywalizują ze sobą 4 pary cukierników, którzy mają przed sobą 3 zadania do wykonania w określonym czasie. Pierwsze zadanie polega na przygotowaniu babeczek, a jeśli uda im się przejść dalej, to kolejny jest deser. Na oba zadania mają 3h. Jeśli uczestnicy potrafią dobrze pracować pod presją czasu, to zaoszczędzony czas, zostaje dodany w ostatniej, tortowej rundzie. Po każdym wypieku, odpada jedna para cukierników.

Zumbo’s Just Desserts (2018 -)

Jednym z jurorów w Sugar Rush jest Adriano Zumbo, który jest jednym z najsłynniejszych cukierników w Australii. Dzięki swoim osiągnięciom i umiejętnościom, doczekał się własnego programu na Netflixie. W Zumbo’s Just Desserts, australijscy fani wypieków, rywalizują ze sobą, aby zdobyć tytuł wybornego cukiernika. Główny sędzia, stawia jednak przed nimi wiele trudnych wyzwań, a autorzy dwóch najsłabszych deserów, muszą zmierzyć się ze sobą w Zumbo Test, gdzie ich zadanie polega na odwzorowaniu konkretnego deseru przygotowanego przez Zumbo.

Na chwilę obecną to wszystkie programy kulinarne, które skupiają się na pieczeniu i rywalizjacji jakie udało mi się zobaczyć. Z mojej strony, mogę obiecać aktualizowanie tej listy o nowe tytuły w przyszłości.

Ponadto, jestem bardzo ciekawa, czy znałeś wszystkie produkcje jakie znalazły się w tym wpisie. Jeśli coś pominęłam, to koniecznie daj mi znać w komentarzu. Z chęcią pooglądam w wolnym czasie! 😀

Miłego oglądania!

ZDJĘCIE GŁÓWNE: https://bit.ly/2ZM233M

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to