Do Kolorowego potwora przymierzałam się już parokrotnie, jednakże zawsze odkładałam zakup tej książki na później, ponieważ obawiałam się, że Miłek ją po prostu zniszczy. Na nasze szczęście, w zeszłym roku, ukazała się mniejsza i co najważniejsze, kartonowa wersja tej popularnej i lubionej przez dzieci książki.

Kolorowy potwór to książka o emocjach, która być może okaże się pomocna i przydatna dla małych czytelników w nauce odczytywania własnych emocji. Wiadomo, że gdy jesteśmy starsi, przychodzi nam to łatwiej, ponieważ możemy zrozumieć sytuacje i określenie własnych emocji i uczuć jest dla nas czymś naturalnym. Dzieci, z kolei, muszą się tego dopiero nauczyć, a Kolorowy potwór wskazuje im jak odczytywać emocje, które w danym momencie nimi targają.

Kolorowy potwór, w trakcie lektury, przybiera 6 różnych kolorów, które nawiązują do uczuć jakie nim rządzą w konkretnej sytuacji. Gdy jest szczęśliwy i radosny, staje się żółty. Jeśli zaczyna za czymś tęsknić i robi się smutny, to przybiera kolor niebieski. Czerwień przypisana jest złości i zdenerwowaniu. A strach sprawia, że Potwór robi się czarny. Na szczęście, gdy wszystko wraca do normy i potwora ogarnia spokój – również i on zmienia swój kolor na zielony.

Jeśli chodzi o fabułę książki, to jest ona bardzo prosta i dostosowana zarówno do wieku jak i potrzeb małych dzieci. Tytułowy potwór pewnego dnia dziwnie się czuje, a jego ciało zdobią wszystkie kolory na raz. To prawdziwa mieszanka! Na szczęście, pewna dziewczynka postanawia mu pomóc i wspólnie odgadują i segregują emocje, aby potwór mógł poczuć się lepiej.

Osobiście jestem niesamowicie zachwycona tą książką. Jest bardzo prosta, ale to właśnie ta prostota sprawia, że Kolorowy potwór jest tak wspaniały. Miłosz od razu polubił się z tym sympatycznym potworkiem. Czymś co mnie całkowicie zauroczyło, są opisy przy konkretnych emocjach odczuwanych przez potwora. To właśnie dzięki nim, dzieciom jest łatwiej zrozumieć i odczytać własne emocje. Ta książka po prostu porządkuje maluchom uczucia, w dokładnie taki sposób, jak robi to dziewczynka w książce.

Jeśli Twoje dziecko potrzebuje książki związanej z emocjami, która pomoże mu je zrozumieć, to Kolorowy Potwór będzie do tego idealny. Zwłaszcza jeśli szukasz czegoś na pierwszą książkę, a Twoja pociecha jest jeszcze mała, to ta kartonowa pozycja może okazać się zbawienna! 😀

ZALETY KSIĄŻKI

  • prosta fabuła,
  • książka pomaga w odczytywaniu własnych emocji przez dziecko,
  • obrazowe opisy konkretnych emocji, dzięki którym dziecko łatwiej zrozumie własne uczucia,
  • wygodny rozmiar i kartonowe strony,
  • przystępna cena.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Kolorowy potwór
TYTUŁ: Kolorowy potwór. Książka kartonowa
AUTORKA: Anna Llenas
WYDAWNICTWO: Mamania
LICZBA STRON: 20
ROK WYDANIA: 2022
KATEGORIA: 
JĘZYK: polski
WIEK: 0 – 3
CENA: ~ 20 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to