Na ryneczku to już szósty tom pięknych i zabawnych wyszukiwanek dla dzieci, jakie wychodzą spod rąk znakomitego duetu jaki tworzą Peter Knorr & Doro Gobel. W naszej domowej biblioteczce znalazła się wcześniejsza część pt. Na placu budowy. Zawody, maszyny i pojazdy., a końcem roku 2021, dołączyła do niej najnowsza część, o której przeczytasz w tym wpisie.

Na ryneczku zabiera czytelnika do pewnej ekologicznej osady, która produkuje zdrowe i wartościowe jedzenie. Później można je kupić w pobliskim miasteczku w supermarkecie lub na specjalnym ryneczku, gdzie każdy może przyjść i znaleźć coś dla siebie. Ale od początku!

Pierwsza rozkładówka zabiera czytelnika do sadu, gdzie może on zobaczyć jaką pracę wykonuje się przy owocach. Z drzew zbierane są wiśnie (lub czereśnie), a z krzewów maliny i czerwone porzeczki. Gdy skrzynie są napełnione, należy je zważyć i przenieść do samochodu. W oddali widać pracujący na polu kombajn, a po sadzie biegają owce, które zapewiają pracownikom rozrywkę i czasem psocą. Dalej, przenosimy się na pastwisko gdzie znajduje się spory inwentarz w postaci wcześniej wspomnianych owiec oraz kóz i krów. Na tej rozkładówce, można również zobaczyć jak wygląda praca w mleczarni i co powstaje z mleka otrzymanego od zwierząt.

Dalej, czytelnik może podglądnąć co dzieje się w innym miejscu tego gospodarstwa. Tuż przy stawie, w którym kąpią się dzieci i pływają gęsi i kaczki, znajduje się spory wybieg dla drobiu. Kury chodzą samopas, a owce znowu szaleją. Przy okazji tej rozkładówki, dowiesz się również, że w tym gospodarstwie produkuje się również własny makaron. Kolejna strona pozwala czytelnikowi zobaczyć jakie warzywa uprawia się w tej osadzie. Grządek jest sporo i każdy ma ręcę pełne pracy. Warzywa są stamtąd zabierane i przewożone do marketu.

Ostatnie rozkładówki poświęcne są miejscom gdzie można kupić produkty z tego ekologicznego gospodarstwa. Zaczynamy od supermarektu, a potem przenosimy się na ryneczek, który najpierw jest rozkładany i towary są wykładane, a na samym końcu, czytelnik może zobaczyć kto się pojawił i co cieszy się największą popularnosścią wśród kupujących.

Osobiście jestem zachwycona tą pozycją. Ilustracje są nie tylko piękne, ale przede wszystkim realistyczne i znajduje się na nich wiele szczegółów. Co więcej, dzięki tej książce, dzieci mają okazję zobaczyć jak wygląda praca na gospodarstwie oraz co można wyprodukować z zebranych warzyw i owoców, oraz mleka i jajek. Na ryneczku z pewnością pochłonie dziecko na dłuższą chwilę i zapewni wiele niesamowitych opowieści, które można wymyślać samodzielnie lub kierować się podpowiedziami z ostatniej strony. Tam autorzy przygotowali kilkanaście postaci, których losy można śledzić w tej książce.

ZALETY

  • duży format książki umożliwiający szczegółowe oglądnie ilustracji,
  • wszystkie strony są kartonowe, dzięki czemu się tak szybko nie niszczą, nawet przy częstym czytaniu,
  • wiele zabawnych sytuacji, które autorzy umieścili na ilustracjach,
  • piękne i przede wszystkim realistyczne ilustracje,
  • możliwość tworzenia własnych historii i opowieści.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTORZY: Peter Knorr, Doro Gobel
WYDAWNICTWO: Babaryba
LICZBA STRON: 14
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: obrazkowe, wyszukiwanki
JĘZYK: polski
WIEK: 2+
CENA: ~ 25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to