To, że jestem Christmasowym freakiem nie powinno Cię już w ogóle dziwić jeśli jesteś tu ze mną już od dłuższego czasu 😀 Nic nie poradzę na to, że uwielbiam ten ptrzedświąteczny okres dlatego też nie mogłam się oprzeć chęci stworzenia kolejnych gwiazdkowych materiałów.

Jeśli szukasz więcej pomysłów na grudniowe zajęcia, to na blogu możesz znaleźć całą masę materiałów w świątecznej tematyce, ponieważ co roku staram się przygotować kilka wpisów. Aby się z nimi zapoznać wystarczy kliknąć w poniższy przycisk 🙂

Wróćmy natomiast do tego wpisu! 😀 Tym razem postawiłam na przygotowanie Christmasowych kart opowieści, które składają się z 5 obrazków i zadaniem uczniów jest wymyślenie historyjki w oparciu o to, co znajduje się na wylosowanej przez nich karcie. Mogą wykorzystywać bezpośrednie nazewnictwo lub posłużyć się symbolami. Ogranicza ich tylko wyobraźnia.

Christmasowe karty śmiało można wykorzystać zarówno przy wymyślaniu pisemnych opowieści jak i tych mówionych. Co więcej, obrazki, które znajdują się na kartach można potraktować jak kostki obrazkowe i w oparciu o nie tworzyć najróżniejsze opowieści. Tutaj zostawiam Wam link do kategorii, w której znajdziesz wszystkie wpisy związane z obrazkowymi kostkami.

Jeśli chodzi o świąteczne karty, to poniżej możesz zobaczyć jak wyglądają karty:

Aby pobrać wszystkie karty i prezentację jedyne, co musisz zrobić to kliknąć w poniższy przycisk 🙂

Mam nadzieję, że karty Ci się spodobają i wykorzystasz je podczas lekcji związanych ze Świętami. Daj znać jak się sprawdziły na Twoich lekcjach i czy przyda Ci się inna tematyka tych kart 🙂

A póki co, trzymaj się ciepło!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to