Końcówka roku szkolnego to dla nauczycieli i uczniów bardzo wyczrpujący okres, ponieważ absolutnie WSZYSCY marzą już o wolnym podczas wakacji. Mało kto jest obecny myślami na lekcji. Aby wyjść na przeciw oczekiwaniom, przygotowałam dla Ciebie zestaw 24 kart speakingowych z pytaniami dotyczącymi właśnie tych upragnionych wakacji 😀

 

 

Starałam się dobrać pytania w taki sposób, aby zarówno Ci bardziej zaawansowani uczniowie, jak i Ci mniej poradzili sobie z odpowiedzią na nie. Dodatkowo, są one zróżnicowane dzięki czemu pozwalają one na przećwiczenie czasów przeszłych, teraźniejszych i przyszłych. Znajdują się na nich także zadania szlifujące porównania. Pytania są skonstruowane w taki sposób, aby uczeń miał trudność odpowiedzieć na nie jednym słowem lub zdaniem (hihihi).

 

Za pomoc w przygotowaniu kart w innych językach, chciałabym serdecznie podziękować Justynie Biskup, za wersję niemieckojęzyczną, Marcie Chmiel za wersję włoską, Magdalenie Ziolek za wersję francuskojęzyczną, oraz Agnieszce, która prowadzi bloga Ole Edu  Kreatywna edukacja za hiszpańską wersję pytań.

 

Aby pobrać zestaw kart do speakingu, kliknij w jeden z poniższych przycisków:

 

Wersja ANGIELSKA

Wersja NIEMIECKA

Wersja FRANCUSKA

Wersja HISZPAŃSKA

Wersja WŁOSKA

 

Mam nadzieję, że karty przypadną Ci do gustu i podzielisz się swoją opinią w komentarzu poniżej! 🙂

 

 

 

 

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to