Jeśli lubisz i cenisz sobie kreatywne zabawki, to Domek z kotkiem od wydawnictwa Alexander, może Ci się spodobać. Osobiście staram się kupować Miłoszowi zabawki, które można wykorzystać na wiele różnych sposobów, ponieważ dzięki temu nie tylko wystarczą na dłużej i się nie znudzą, ale przede wszystkim pokażą mu, że może wymyślić do nich kolejne zastosowania.

Tak jest również w przypadku Domku z kotkiem. Już sam proces tworzenia go jest niesamowitym doświadczeniem, a co dopiero późniejsze ozdabianie go i podejmowanie decyzji o tym jakie materiały wykorzystać czy w jakim kolorze pomalować drzwi. Gdy domek będzie gotowy, to tak naprawdę zabawa wcale się nie kończy, a dopiero zaczyna, ponieważ można go wykorzystać do wielu zabaw, również tych językowych 🙂

No, ale przejdźmy już do rzeczy! 😀

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA

Wydawnictwo zadbało, abyś nie kupował kota w worku i na grafice opakowania, możesz zobaczyć jak wygląda złożony domek. W prawym dolnym rogu spogląda na Ciebie rudy kotek lub piesek (w zależności od wersji, na jaką się zdecydujesz). Co do wielkości, to muszę przyznać, że pudełko jest dość spore, ale wąskie i należy je otworzyć od góry. W środku znajdziesz łącznie aż 115 elementów. Jednakże bez obaw, nie wszystkie trzeba złożyć 😀 Poniżej rozpisałam ile komponentów wchodzi w skład poszczególnych kategori całego zestawu. Wygląda to następująco:

  • DOM: 16
  • ZWIERZĘTA: 6
  • POSTACI: 5
  • PŁOT: 8
  • DRZEWA: 3
  • NAKLEJKI: 42
  • PODSTAWKI: 35

WIELKOŚĆ I WYKONANIE

Elementy domku i otoczenia są wykonane z grubej tektury w białym kolorze. Dzięki temu, zabawka tak szybko się nie zniszczy w procesie twórczym (np. nie rozmoknie się od nadmiernej ilości nałożonej farby 😀 ).

Natomiast, co do poszczególnych elementów, to wyciąga i składa się je dość łatwo, więc starszaki powinny sobie z tym poradzić, a młodsi mogą potrzebować Twojej pomocy.

ASPEKT EDUKACYJNY

Domek z kotkiem to bardzo kreatywna zabawka, która nie tylko wspiera dziecięcą wyobraźnię, ale również z pewnością przypadnie do gustu rodzicom, którzy cenią kreatywny rozwój swojego dziecka. Co więcej, wspiera ona rozwój małej motoryki, nie tylko dzięki składaniu i łączeniu elementów, ale przede wszystkim podczas ozdabiania go. Maluchy nawet nie zdają sobie sprawy, jak tak niewinna zabawa pozytywnie wpływa na ich rozwój.

JAK OZDABIAĆ?

Wszystkim na co tylko Twoja pociecha ma ochotę! Możesz śmiało przygotować tak oczywiste przybory jak kredki, flamastry, farby czy długopisy lub podejść do tego jeszcze bardziej kreatywnie np. podsuwając dzieciom kolorowymi papier, którym mogą wykleić domek. Barwne taśmy washi również się tu sprawdzą. Ponadto, możesz sięgnąć jeszcze po filc, bibułę, papier/klej brokatowy czy nawet sznurki.

Tak naprawdę, ogranicza Was tylko własna wyobraźnia. Osobiście zachęcam do kreatywnego szaleństwa 🙂 Jednak pamiętaj o tym, aby dostosować ozdoby do wieku i umiejętności własnej pociechy.

WIEK DZIECKA

Domek z kotkiem przeznaczony jest dla dzieci powyżej 5. roku życia. Według mnie jest on trafnie dobrany, ponieważ młodsze dzieci będą potrzebowały większego zaangażowania dorosłych w ten projekt przez co może się on stać niesamodzielny, a chodzi o to aby to właśnie dzieci same kreowały wygląd modelu. Przedszkolak z pewnością będzie posiadał większe zdolności manualne, przez co większość pracy będzie mógł wykonać samodzielnie mając przy tym wiele frajdy 🙂

REASUMUJĄC

Uważam, że Domek z kotkiem jest bardzo fajną zabawką, która pozytywnie wpłynie zarówno na dziecięcą kreatywność jak i wyobraźnię. Zachęcam do tego, aby pozwolić dziecku samodzielnie podejmować decyzje nie tylko o wyglądzie domku, ale również o tym, czy potrzebuje ono Twojej pomocy. Jeśli nie, to masz chwilę dla siebie, ale warto być gdzieś w pobliżu, bo kto wie, może sam będziesz miał ochotę się przyłączyć? 😀

Osobiście już się nie mogę doczekać, aż Miłosz będzie mógł w końcu złożyć i ozdabiać domek. Obiecuję wtedy zaktualizować wpis żeby pokazać Ci jak mu wyszedł 😀

INFORMACJE O PRODUKCIE

TYP GRY: model do samodzielnego składania
WYDAWNICTWO: Alexander
ROK WYDANIA: 2018
LICZBA GRACZY: 1+
WIEK GRACZY: 5+
CENA: ~ 20 zł
LINK DO GRY: https://bit.ly/DomekDoMalowania

Udanej rozgrywki!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to