Dawid jakiś czas temu, upodobał sobie czytanie książek paragafowych i szybko okazało się, że bardzo je polubił. Następne w kolejce, były komiksy, które już obojgu z nas sprawiły sporo frajdy. Szczerze mówiąc nie spodziewałam się, że tak nas wciągną.

Wydawnictwo Foxgames wydało już sporo książkowych gier i tak na dobrą sprawę, każdy znajdzie tu coś dla siebie niezależnie od wieku jak i zainteresowań. W dzisiejszym wpisie, przedstawię Wam jedną z nowości, czyli Łowczynię Potworów, która zapewniła nam sporo rozrywki podczas gry 😀

WYKONANIE

Zazwyczaj wpisy poświęcone grom rozpoczynam od przedstawienia zawartości, jednakże tym razem skupię się na czymś innym, ponieważ w przypadku Łowczyni Potworów mamy do czynienia tylko z jednym elementem – książko-grą samą w sobie.

Jej wykonanie jest naprawdę na wysokim poziomie. Twarda oprawa i ciekawa grafika, która lekko zdradza klimat w jakim utrzymany jest komiks. Jeśli chodzi o rozmiar, to książka ma mniej więcej format a5. Strony komiksu są solidne i z grubszego papieru, ponieważ podczas gry, będą one nie raz przewrcane i super, że Foxgames zadbał nawet o taki szczegół.

ILUSTRACJE

Ilustracje są estetyczne i ciekawe, z pewnością przypadną do gustu młodszym graczom. Ponadto, są szczegółowe i osobiście uważam, że potowory w tym komiksie są po prostu genialne – patrząc na nie można rzeczywiście poczuć lekką grozę, ale też nie ma się czego bać. Co więcej, nie znajdziesz na nich zbyt drastycznych scen z ogromną ilości krwi i zabijania, dlatego też bez obaw możesz podarować Łowczynię Potworów dzieciom.

ZASADY ROZGRYWKI

Wszystkie zasady dotyczące rozgrwyki, zostały szczegółowo wypisane na samym początku książki. Jednakże, z racji tego, że ta książka jest komiksem paragrafowym, to całe działanie będzie głównie polegało na przemieszczaniu się po różnych stronach książki.

Wcielisz się w rolę Amiry, który jest tytułową Łowczynią Potworów i zarabia na życie tropiąc je oraz eliminując. Dziewczyna jest bardzo odważna i nie boi się stawać we szranki z nawet największymi bestiami. Jako początkujący gracz, otrzymasz do wykonania 3 misje pełne przygód i spotkań z różnymi stworami. Pamiętaj tylko, że każda decyzja, jaką podejmiesz ma znaczenie!

Każde duże okienko odnoszące się do historii jest ponumerowane, co ułatwia poruszanie się po książce. W niektórych umieszczono mniejsze z podpowiedziami dla czytelnika. Mogą to być ważne decyzje do podjęcia lub dodatkowe zadania do wykonania.

Na samym końcu książki, zostało umieszczone podsumowanie rozgrwyki. Po zakończeniu przygody, gracz może sprawdzić wynik i zobaczyć jak mu poszło. Co ważne, ocenie podlega zachowanie podczas misji oraz to jakie gracz podjął decyzje i jak rozwiązał problemy, które napotkał po drodze. Muszę przyznać, że zrobiło to na mnie ogromne wrażenie dzięki czemu ta ewaluacja ma sens i można z niej wyciągnąć wnioski na przyszłość.

Jeśli szukasz swojego pierwszego komiksu paragrafowego, to Łowczyni Potworów będzie strzałem w dziesiątkę. Dobrze przy niej będzie się bawić zarówno dorosły jak i dziecko, ponieważ rozgrywka jest naprawdę wciągająca. Z pewnością sięgne po kolejne gry paragrafowe i szczerze mówiąc, mam nadzieję, że Foxgames, wypuści kolejny tom z przygodami Amiry!

ZALETY KOMIKSU

  • ciekawa i wciągająca fabuła,
  • bohaterka, która jest bardzo zaradna i silna,
  • oprawa graficzna jest naprawdę świetna,
  • świetnie przemyślana i przygotowana ocena końcowa gracza,
  • dobrze przemyślana fabuła komiksu przez co gracz nie pałęta się bez celu,
  • wciągająca rozgrywka.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

TYTUŁ: Łowczyni potworów
AUTOR: Skarn Tom
WYDAWNICTWO: Foxgames
ROK WYDANIA: 2021
LICZBA STRON: 144
LICZBA GRACZY: 1
KATEGORIA: komiks paragrafowy
JĘZYK: polski
WIEK: 12+
CENA: ~ 24 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury! 🙂

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to