Ostanio w moje ręcę wpadły dwa kolejne tomy książek z serii Smaczna Banda i emocje od Harperkids. Osobiście bardzo je lubię, a Szef zdecydowanie podziela moje zdanie. Od momentu kiedy je dostaliśmy, czytamy je dosłownie non stop. Co więcej, M. od razu rozpoznał, że to „koledzy” Niesfornego ziarenka i Wzorowego jajka! A to ogormny plus!

Skwaszone wingorono i Bystre ciastko nas nie zawiodły i zajęły zaszczytne miejsce na „pokazowej” biblioteczce Szefa, gdzie znajdują się jego aktualni ulubieńcy. Za każdym razem, czytanie sprwia nam wiele frajdy, a przesłanie każdej z nich jest naprawdę cenne dla dużych i małych. Bardzo się cieszę, że ta seria zdobyła serce mojego małego czytelnika, a także moje!

ZALETY KSIĄŻEK

  • pozytywne i mądre opowieści, które w zabawny sposób zachęcają dzieci do rozmowy o trudnych tematach, takich jak emocje, postawy życiowe, i zdolności;
  • zawierają uniwersalne przesłanie, które jest wartościowe nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych, dzięki czemu mogą być czytane przez całą rodzinę;
  • są doskonale napisane, przetłumaczone i zilustrowane, co sprawia, że są nie tylko łatwe w czytaniu, ale również cieszą oko;
  • przybliżają dzieciom ważne pojęcia i wartości, takie jak wdzięczność, determinacja, odkrywanie własnych talentów, a także akceptacja samego siebie i innych;
  • są przyjemnym sposobem na rozwijanie wyobraźni i kreatywności u dzieci, co przyczynia się do ich rozwijania jako osobowości;

Skwaszone winogrono

Skwaszone winogrono to historia głównego bohatera, który kiedyś był słodziakiem, ale z czasem stał się skwaszony i trudny w kontakcie. A wszystko to stało się po tym, jak nikt nie pojawił się na jego urodzinach. Od tamtej pory, Skwaszone Winogrono stało się negatywne, ponure i trzyma urazy za najmniejsze rzeczy. Kiedy spóźnia się na spotkanie ze swoim równie negatywnym przyjacielem, zdaje sobie sprawę, że życie byłoby o wiele lepsze, gdyby tylko zmieniło swoje nastawienie.

Skwaszone winogrono to wspaniała opowieść, która zachęca dzieci do rozmowy o emocjach i postawach życiowych. Autor doskonale pokazuje, że każdy ma prawo do negatywnych emocji, ale ważne jest, aby umieć sobie z nimi radzić.

Opowieść ta jest uniwersalna i przemawia do wszystkich czytelników, zarówno młodszych, jak i starszych. Dzieci znajdą tu zabawną historyjkę, a dorośli uniwersalną przypowieść o tym, że idealne sytuacje nie istnieją, a świat jest taki, jakim go postrzegamy. Książka ta w bardzo przystępny i bezpośredni sposób pokazuje, jak ważne jest rozmawianie o emocjach i uczuciach. To świetna okazja, aby z dzieckiem porozmawiać o tym, jakie emocje towarzyszą mu na co dzień i jak sobie z nimi radzić.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Smaczna banda i emocje
TYTUŁ: Skwaszone winogrono
AUTOR: Jory John
ILUSTRACJE: Pete Oswald
WYDAWNICTWO: Harperkids
LICZBA STRON: 32
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: edukacyjne, przyrodnicze, o środowisku
WIEK: 3-7 lat
CENA: ~ 20 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Bystre ciastko

Bystre Ciastko to kolejna wspaniała opowieść dla dzieci, która opowiada o tym, jak ważne jest wierzenie we własne zdolności i umiejętności. Ciastko nie zawsze wierzyło w siebie, zwłaszcza gdy chodziło o szkołę. Mimo wysiłków nie przynosiło ze szkoły najlepszych ocen i często trudno mu się skupić na nudnych i trudnych lekcjach.

Jednak pewnego dnia wszystko się zmieniło! Wszystkiemu „wininen” jest pewien projekt kreatywny, podczas którego odkrywa swoją miłość do poezji, zaczyna czuć się lepiej i pewniej siebie. Bystre ciastko poczuło się prawdziwym bystrzakiem i zaczęło z łatwością przyswajać wiedz!, a chodzenie do szkoły stało się znacznie fajniejsze i nawet nauka przestała być tak uciążliwa. Bystre ciastko, odkrywa, że każdy w jej szkole jest ważny i wartościowy, a zadania można wykonywać w nawet nieoczywisty sposób. Dzięki temu, uczy się, że każdy może być „bystrym ciastkiem” w swoim własnym, unikalnym sposobie.

Ta ciepła i inspirująca opowieść jest wspaniałą lekcją dla dzieci, aby nigdy nie przestawały wierzyć we własne umiejętności i zdolności. Autor książki pokazuje, że każdy ma w sobie coś wyjątkowego i że warto rozwijać i eksplorować swoje zainteresowania, aby stać się lepszą wersją siebie. Książka ta skłania do refleksji nad własnymi mocnymi stronami i pomaga zrozumieć, że każdy ma w sobie potencjał do osiągnięcia sukcesu.

Co wyniosą z tej książki rodzice? Na pewno warto szukać różnych sposobów na rozwijanie umiejętności swojego dziecka i nie należy ograniczać ich tylko do standardowego nauczania. Kreatywność, eksperymentowanie i otwarcie się na różne formy uczenia się są kluczowe dla rozwoju dziecka i jego pozytywnego podejścia do nauki.

Na sam koniec dodam, że Bystre Ciastko to naprawdę znakomita książka dla dzieci, która uczy, że wierzenie w siebie jest kluczowe dla osiągnięcia sukcesu. Ta ciepła i inspirująca opowieść to doskonała lekcja dla dzieci, aby nigdy nie przestawały dążyć do swoich celów i marzeń. Polecam ją z całego serca każdemu, kto chce pomóc dziecku w rozwoju i uczyć je, że każdy ma w sobie coś wyjątkowego.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Smaczna banda i emocje
TYTUŁ: Niesforne ziarenko
AUTOR: Jory John
ILUSTRACJE: Pete Oswald
WYDAWNICTWO: Harperkids
LICZBA STRON: 32
ROK WYDANIA: 2022
KATEGORIA: edukacyjne, przyrodnicze, o środowisku
WIEK: 3-7 lat
CENA: ~ 20 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywane książki są egzemplarzami recenzenckimi.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tej recenzji.
Za książki dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to