Najnowszy tom serii Świat dla Dociekliwych zabiera nas w podróż do Grecji, kraju o bogatej historii i kulturze, jednak tym razem skupia się na mniej znanych aspektach tego pięknego kraju. Książka pełna jest ciekawych faktów, anegdot, opowieści i zdjęć, które pozwalają na poznanie Grecji z innej perspektywy.

Autor, Dionisios Sturis, zaprasza czytelnika do odkrycia różowych plaż, bezludnych skał, starożytnych ruin i współczesnych graffiti. Dowiesz się, jakie skarby kryją się na greckiej ziemi, jakie ciekawostki i sekrety kryją greckie wyspy oraz jakie są tradycje i zwyczaje greckiego społeczeństwa. Książka przedstawia również niezwykłe historie ludzi, którzy zamieszkują Grecję, od poławiaczy gąbek po mieszkańców wyspy, którzy odkryli tajemnicę długowieczności.

Co więcej, czytając najnowszy tytuł z serii Świat dla dociekliwych, możesz liczyć na wspaniałą podróż przez Grecję, która pokazuje, że Grecja to nie tylko antyk, mitologia, filozofia i wakacje na plaży, ale również kultura, tradycje i piękno natury. W tej książce odnajdziesz zarówno fascynujące opowieści o historii i kulturze Grecji, jak i inspirujące historie ludzi, którzy na przestrzeni wielu tysięcy lat tworzyli i nadal tworzą tę piękną krainę.

Zaletą książki jest jej jasny i przystępny język oraz wspaniałe ilustracje, które doskonale uzupełniają opowieści. Czytelnicy otrzymują nie tylko informacje, ale również wgląd w grecką kulturę i styl życia. Książka skłania do refleksji i pozwala na poznanie Grecji z różnych perspektyw. Sama podczas lektury, niejednokrotnie miałam w głowie takie „AHA! A więc o to chodziło!”, zwłaszcza w kontekście mojej wizyty w Atenach kilka lat temu. Teraz już nagle wiem, dlaczego w kioskach znajdę dosłownie wszystko oraz o co chodziło z tym niebieskim okiem 😀

Wnioski, które płyną z lektury tej książki, są bardzo cenne. Czytelnik ma szansę dowiedzieć się, jak ważne jest szanowanie tradycji i kultury, jakie wartości są istotne dla Greków, jak wykorzystać naturalne zasoby i jak dbać o środowisko. Książka ta jest doskonałą lekturą dla osób, które chcą lepiej poznać Grecję i zrozumieć jej mieszkańców oraz dla tych, którzy planują wakacje w tym kraju i chcą poznać go w inny sposób niż tylko od strony turystycznej.

ZALETY KSIĄŻKI

  • ciekawe i przystępne opowieści, które pozwalają poznać Grecję z różnych perspektyw;
  • doskonałe ilustracje, które uzupełniają opowieści i pozwalają lepiej zrozumieć kulturę i piękno Grecji;
  • przyjazny język i przystępny styl pisania, który sprawia, że książka jest łatwa i niezwykle przyjemna w odbiorze;
  • bogactwo informacji, które pozwalają na poznanie nie tylko historii i kultury, ale także stylu życia i tradycji greckiego społeczeństwa;
  • zachęca do refleksji nad kulturą, środowiskiem i wartościami, które są istotne dla Greków;
  • doskonała lektura dla osób, które chcą poznać Grecję w sposób inny niż tylko od strony turystycznej;
  • urozmaicenie dotychczasowej wiedzy o Grecji o mniej znane aspekty tego kraju.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Świat dla Dociekliwych
AUTOR: Dionisios Sturis
ILUSTRACJE: Dominika Czerniak-Chojnacka
WYDAWNICTWO: Dwie Siostry
LICZBA STRON: 168
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: podróżnicze
JĘZYK: polski
WIEK: 8+
CENA: ~ 25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłego czytania!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to