Ostatnio naszło mnie na to, aby w końcu się zebrać i zrobić jakąś pomoc dydaktyczną lub zabawkę dla Miłka DIY. Powiedzmy, że w znalazłam wolną chwilę i postanowiłam ją kreatywnie wykorzystać. Jako, że na mieszkaniu zalegają mi ogromne ilości puszek, po mleku modyfikowanym Miłosza, stwierdziłam, że coś trzeba z nimi zrobić, żeby się nie marnowały i nie wylądowały w pojemniku na odpady.

Wybór padł na zrobienie kolorowych puszki, które wykorzystam między innymi do sortowania. Żeby przetrwały i szybko się nie zniszczyły, postanowiłam wykorzystać do tego piankę PCV. Ale o szczegółach dowiesz się z dalszej części wpisu 🙂

CO BĘDZIESZ POTRZEBOWAĆ:

  • pianki PCV w różnych kolorach (najlepiej w rozmiarze A4 lub większym),
  • taśmę dwustronną,
  • nożyczki,
  • linijkę,
  • długopis lub ołówek,
  • puszki.

WYKONANIE:

Zacznij od odmierzenia wysokości puszki, a następnie zaznaczenia jej na wybranym kolorze pianki PCV. Powtórz to co kilka centymetrów, a następnie połącz zaznaczone punkty za pomocą linijki aby uzyskać długą i prostą linię.

Gdy to zrobisz, wystarczy już tylko przeciąć piankę wzdłuż linii. Następnym krokiem jest przymierzenie przygotowanego kawałka do puszki, aby sprawdzić czy pasuje. Jeśli nie, to dotnij go o tyle, ile odstaje i ponownie sprawdź. Kolejnym krokiem jest naklejenie kilku większych kawałków taśmy dwustronnej na puszkę. Najlepiej by było, jeśli ich wielkość odpowiadałaby wysokości puszki.

Gdy już to zrobisz, to nie pozostaje Ci nic innego jak ściągnąć warstwę zabezpieczającą z taśmy i nakleić piankę PCV. Radzę co jakiś czas korygować naklejaną piankę, aby była równo.

Jeśli korzystałaś z pianki z arkusza A4 , to nie zdziw się, że zosatała „dziura”, przez którą widać puszkę. Łatwo ją zakryjesz. Wystarczy ponownie odmierzyć jej szerokość i przenieść wymiary na odciętą wcześniej część pianki.

Gdy to zrobisz przymierz wycięty kawałek do „dziury” na puszcze. Jeśli jest za duży, dotnij go tak, aby pasował. Następnie, odłóż go na bok i przygotuj kolejny kawałek taśmy dwustronnej i przyklej go w wolnym miejscu, ściągnij z niego taśmę zabezpieczającą i naklej mały kawałek pianki.

Sama wykorzystałam puszki po mleku modyfikowanym Miłosza i wolna przestrzeń pomiędzy pianką, była mniejsza niż szerokość taśmy dwustronnej, więc idealnie skleiło początek i koniec większego kawałka oraz mały docięty fragment.

No i proszę! Dzięki temu Twoja nudna puszka zrobiła się nagle o jakieś 100000000% ładniejsza! 😀 Powtórz powyższe czynności, na każdej kolejnej puszce jaką masz ochotę odpicować 😀

Sama wykorzystałam 10 puszek, ponieważ zależało mi na tym, abym mogła je wykorzystać do wielu rzeczy, o których napiszę innym razem. Zbiorę te pomysły w jednym miejscu tak aby nic się nie zapodziało 😀

A póki co, mam nadzieję, że pomysł na przerobienie zwykłych nudnych puszek na kolorowe pojemniki Ci się spodobał. Daj znać w komentarzu czy lubisz takie DIY!

Trzymaj się ciepło!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to