Wiem, że pewnie wielu nauczycielom ten wpis się nie spodoba i uzna go za zbędny, ponieważ nie chcą oni wydawać pieniędzy z własnej kieszeni na gadżety dla swoich uczniów. Ale umówmy się. Nie wszyscy pracują w szkołach publicznych. Są też tacy, którzy prowadzą własne szkoły językowe lub są korepetytorami na własnej działalności gospodarczej i oni kupują pomoce dydaktyczne.

Nie chcę teraz zostać źle odebrana, ale rozumiem i szanuję osoby, które nie kupują nic za własne pieniądze, ale szanuję również osoby, które te swoje pieniądze wydają.

No dobrze, skoro ta dyskusyjna kwestia została wyjaśniona, mogę przejść do tematu dzisiejszego wpisu jakim jest (jak sam pewnie widziałeś po tytule), rozsądne dysponowanie pieniędzmi w sieci sklepów Flying Tiger. Żeby nie było, nic mi nie zapłacili za ten wpis (wielka szkoda!), robię to z dobroci serca, żeby podzielić się z Tobą swoimi sposobami na rozsądne i niedrogie zakupy w tym sklepie 😀

Małe ostrzeżenie zanim przejdziesz do moich porad. Mają one charakter humorystyczny, ale polecam traktować je śmiertelnie poważnie. Tylko wtedy Twoja misja ma szansę zakończyć się pomyślnie. Przygotowałam dla Ciebie 12 porad, które pomogą zapanować Ci nad chęcią wykupienia połowy rzeczy z tego sklepu!

1. Przygotuj sobie kartkę i długopis żebyś mógł wypisać wszystkie przedmioty, które wpadną Ci w oko i uważasz, że są absolutnie niezbędne w Twojej kolekcji materiałów dydaktycznych.

2. Sprawdź ofertę i najnowszą gazetkę sklepu.

3. Podpytaj na grupach nauczycielskich, co ostatnio udało się innym osobom kupić i z czego są zadowoleni. Aby jeszcze lepiej się przygotować do zakupów, użyj lupki w tych grupach żeby sprawdzić starsze posty. Przecież tam są też najprzydatniejsze i najniezbędniejsze rzeczy! Użyj takich haseł jak: tiger, zakupy, co kupić, flying tiger. Z pewnością znajdziesz tam wiele inspiracji.

4. Nie zapomnij sprawdzić także blogów nauczycielskich! Przecież chyba każda blogerka już coś polecała z tego sklepu. Ze swojej strony ułatwię Ci wyszukiwanie, ponieważ moją listę przydasi z tajgera znajdziesz TUTAJ.

5. Na wszelki wypadek wygoogluj też frazę: Co warto kupić w tigerze? Jeśli wykonasz wszystkie kroki do tej pory, to możesz śmiało przejść do kolejnego. Na wszelki wypadek aby przypadkiem nie pominąć jakiejś niezbędnej rzeczy polecam ponowne wykonanie kroków od 1 do 5 w ciągu kilku kolejnych dni, tak aby upewnić się, że Twoja lista zawiera absolutnie niezbędne rzeczy, a Ty nic nie zapomniałeś zanotować.

6. Popatrz teraz na gotową listę i zastanów się co z tych wszystkich rzeczy chciałbyś kupić i po prostu musisz mieć.

7. Wykreśl rzeczy, bez których jesteś w stanie przeżyć. Spokojnie, nie martw się jeśli Twoja lista w ogóle się nie zmniejszyła, a wręcz przeciwnie, dopisałeś sobie do niej kilka kolejnych fantastycznych przedmiotów.

8. Teraz będziesz musiał zadać sobie kilka bardzo ważnych pytań i szczerze na nie odpowiedzieć. Ostrzegam, będzie to najtrudniejszy krok. Musisz odpowiadać bez zawahania i najlepiej żebyś odpowiadał tylko TAK lub NIE. Każde NIE WIEM lub dłuższe zastanowienie się, oznacza wykreślenie danej rzeczy z listy. Pytania należy zadawać do każdej rzeczy znajdującej się na liście.

  1. Czy jest to coś, czego niezbędnie potrzebujesz?
  2. Czy ten gadżet sprawi, że Twoje lekcje będą lepsze?
  3. Czy dzięki temu Twoi uczniowie lepiej przyswoją/utrwalą materiał?
  4. Czy użyjesz tego przedmiotu więcej niż jeden raz?
  5. Czy cena jest odpowiednia?

9. Przebrnąłeś przez najtrudniejszą część misji. Teraz możesz odpocząć, a następnego dnia powtórz krok ósmy, tak aby mieć pewność, że kupisz tylko najpotrzebniejsze rzeczy.

10. Twoja lista powoli się kurczy, gratulacje! Ale to jeszcze nie koniec. Ustal budżet, który chcesz przeznaczyć na pomoce dydaktyczne z tigera. Gdy to zrobisz, ponownie powtórz krok ósmy, tak aby zmieścić się w wyznaczonej przez siebie kwocie. U mnie zawsze jest to 50 złotych.

11. Sprawdź jak daleko masz do najbliższego tigera i dolicz sobie koszty dojazdu (np. do najbliższego miasta) lub koszty przesyłki, jeśli zdecydujesz się na zakupy przez fejsbukową tajgerową grupą – świat tygrysa (KLIK).

12. Odpowiedz sobie na 3 poniższe pytania:

  1. Czy warto specjalnie jechać do tigera/płacić za przesyłkę?
  2. Kiedy będę mieć kolejną możliwość zakupów w tym sklepie?
  3. Czy jestem w stanie przeżyć i poprowadzić fajne zajęcia bez tych gadżetów?

Jeśli po przebrnięciu przez wszystkie 12 punktów nadal chcesz kupić rzeczy z listy, to kupuj śmiało! Oznacza to, że wybrałeś najpotrzebniejsze i całkowicie niezbędne rzeczy. Gratulacje.

Jeśli poddałeś się wcześniej lub na samym końcu stwierdziłeś, że nie ma jednak sensu, to gratulacje! Zaoszczędziłeś CAŁĄ kwotę, którą chciałeś na to przeznaczyć. Teraz możesz świętować swój sukces kieliszkiem wina lub zakupem jakiejś rzeczy dla siebie! 😀

A teraz tak całkowicie poważnie. Warto ustalić sobie budżet, którego nie chcesz przekroczyć i najlepiej przed wejściem do sklepu, zostawić kartę w domu, a mieć przy sobie tylko gotówkę. Ułatwi to trzymanie się budżetu 😀 Takie zastanowienie się przez kilka dni nad rzeczami, które chciałbyś mieć, jest także pomocne, ponieważ nie działasz pod wpływem chwili i nie kupujesz bezsensowie rzeczy. Chociaż nie powiem, takie spontaniczne zakupy też w sobie coś mają 😀

Ciężko jest wyjść stamtąd nie kupując nic, skoro cały sklep jest wypełniony fajniackimi i bardzo przydatnymi rzeczami. Z resztą, tiger może zaatakować Cię wszędzie. Nawet na wakacjach! 😀 Mnie dopadł w Atenach, ale możesz mi wierzyć lub nie, wyszłam z tego sklepu z pustymi rękami! 😀

Mam nadzieję, że mój „poradnik” okaże się dla Ciebie pomocny i już nigdy nie wydasz całej swojej wypłaty w tajgerze 😀 Tak swoją drogą, jestem bardzo ciekawa, czy zdarzyło Ci się kupić coś pod wpływem chwili i do tej pory nie użyłeś tej rzeczy 😀 Podziel się swoją historią w komentarzu! 🙂

A póki co, trzymaj się ciepło!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to