Choć sama nie jestem jakąś wybitną fanką warzyw, to staram się z nimi powoli zaprzyjaźniać zarówno siebie jak i Miłosza 😀 Z pewnością ułatwieniem są pluszowe zabawki w tej tematyce oraz próbowanie nowych smaków.

Ostatnio również w oko wpadła mi książka, która idealnie sprawdzi się nam właśnie teraz gdy oswajam M. z wyglądem i prawdziwą konsystencją warzyw, a nie papek 😀

Jest to Pora na kalafiora od wydawnictwa Dwie Siostry. W dzisiejszym wpisie opowiem Ci więcej o tej książce 🙂 Zapraszam do lektury!

KIM SĄ AUTORKI?

Za ilustracje w Pora na kalafiora odpowiadają dwie graficzki, które ukończyły Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Agata DudekMałgorzata Nowak, wspólnie pracują jako Acapulco Studio i obie zajmują się ilustracją książkową oraz prasową.

O CZYM JEST TA KSIĄŻKA

Pora na kalafiora to książka obrazkowa, która poświęcona jest różnym warzywom (i nie tylko!), które można spotkać na straganach. Autorki postanowiły na jednej rozkładówce przedstawić dwa warzywa, po to aby mali czytelnicy mogli bez trudu zapamiętać ich wygląd, a później odnaleźć je podczas zakupów.

BOHATEROWIE

Tak jak wspomniałam wcześniej, bohaterami tej książki są warzywa. Na stronach tej książki, znajdziesz ich dokładnie 32 przykłady. Jednakże oprócz nich, znajdziecie w tej książce jeszcze kogoś innego. Na niektórych ilustracjach, zobaczysz małe rozrabiaki – mrówki, ważki, stonogi, muchy, żuczki, ślimaki i inne owady, których nie jestem w stanie rozszyfrować 😀

DLA KOGO JEST TA KSIĄŻKA

Pora na kalafiora powstała z myślą o małych czytelnikach, którzy chcieliby poznać wiele warzyw, jakie mogą zobaczyć na różnych straganach. Z racji tego, że jest to książka obrazkowa, to nie zawiera ona prawie żadnego tekstu oprócz nazw poszczególnych warzyw, więc idealnie spisze sprawdzi się już dla najmłodszych czytelników.

ZALETY KSIĄŻKI

Największą zaletą jest przede wszystkim mnogość warzyw, jakie autorki postanowiły zilustrować i umieścić w książce. Ponadto, są one na tyle realistyczne, że mali czytelnicy nie będą mieli najmniejszych trudności z rozszyfrowaniem poszczególnych warzyw, a co więcej, zapadną im one w pamięć.

Kolejną rzeczą, która mi się spodobała, jest umieszczenie małych zabawnych owadów, które znajdują się na poszczególnych warzywach. Było to bardzo humorystyczne zagranie! Dodatkowo, znajdziesz w tej książce jeszcze kilka ilustracji, które również mają być zabawne i służą jako skojarzenia/porównania do warzyw 😀

Ponadto, Pora na kalafiora idealnie sprawdzi się gdy będziesz chciał wprowadzić nazewnictwo poszczególnych warzyw w języku obcym.

REASUMUJĄC…

Pora na kalafiora to kartonowa książka obrazkowa, dzięki której dzieci zobaczą jak wyglądają poszczególne warzywa. Ilustracje są przyjemne dla oka i nie odbiegają od pierwowzorów, przez maluchy bez trudu zapamiętają wygląd i nazwy warzyw, które znajdują się na stronach książki. Miłosz jest jej małym fanem 🙂

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTORKI: Agata Dudek i Małgorzata Nowak
WYDAWNICTWO: Dwie Siostry
LICZBA STRON: 34
ROK WYDANIA: 20
KATEGORIA: obrazkowe
JĘZYK: polski
WIEK:  2+
CENA: ~ 20 zł
LINK DO KSIĄŻKI: https://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/nowosci/prod-pora_na_kalafiora.html

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Po więcej zdjęć zapraszam na mojego książkowego instagrama @bookladanki

https://www.instagram.com/p/CGE82zDlazQ/

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to