Prawie rok temu, swoją premierę miał nowy cykl dla maluszków pt. Poznajemy świat, który ukazał się w ramach serii Akademia Mądrego Dziecka. W ręce Szefa trafiły Słowa i bardzo mu się spodobały. Przez dłuuuuuugi czas ta książka była w użyciu i w oparciu o ten tytuł ćwiczyliśmy mowę.

Ostatnio swoją premierę miały dwie kolejne części Pojazdy i Farma i w tym opisie opowiem Ci o nich trochę więcej 🙂

ZALETY KSIĄŻEK

  • nieskomplikowane i kolorowe ilustracje;
  • duże i grube elementy do wkładania;
  • podpisy zarówno w książce jak i na tyle elementów;
  • pytania skierowane bezpośrednio do dziecka;
  • duży i wygodny format książek.

Pojazdy

Książka składa się z 4 rozkładówek, które jednocześnie skupiają się na konkretnej tematyce. Wszystko rozpoczyna się od pojazdów jakie można zobaczyć w mieście, dalej są te, które występują na placu budowy. Nie mogło tam również zabraknąć służb ratunkowych oraz pojazdów poruszających się po morzu oraz w powietrzu.

Po lewej stronie zawsze znajduje się ilustracja z prezentacją kategorii i przykładową ilustracją. Dodatkowo, są tam umieszczone pytanie do dziecka np. związane z dźwiękami, które wydają poszczególne pojazdy lub w jakim kolorze występują.

Z kolei po prawej stronie, znajdziesz luki, w których należy umieścić puzzle z górnej części książki. Elementy są dokładnie takie same jak puste miejsca, dzięki czemu, dziecko bez trudu odnajdzie właściwy element i dopasuje go w konkretne miejsce. Na kolorowej stronie, zawsze jest miejsce na 3 pojazdy pasujące do kategorii.

Dlatego też, dla przykładu, na rozkładówce związanej z placem budowy, jest wywrotka, buldożer i betoniarka. Co ważniejsze, ilustracje są proste, ale posiadają szczegóły, dzięki którym z łatwością można je rozponać. Pod każdym środkiem transportu umieszczono również czytelny podpis.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Akademia Mądrego Dziecka
CYKL: Poznajemy świat
ILUSTRACJE: Gareth Williams
TŁUMACZENIE: Katarzyna Grzyb
WYDAWNICTWO: Harperkids
LICZBA STRON: 8
ROK WYDANIA: 2022
KATEGORIA: dla maluszków, aktywizujące
JĘZYK: polski
WIEK:  0+
CENA:  ~ 20 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Farma

Farma ma dokładnie taką samą budowę jak Pojazdy. Lewa strona przedstawia tematykę rozkładówki, a prawa posiada 3 miejsca-obrazki, w których należy umieścić odpowiednie elementy. Tematy wokół, których porusza się Farma to:

  • Na polu;
  • W kurniku;
  • W oborze;
  • W stajni.

W przypadku tej książki, dziecko zapozna się nie tylko ze zwierzętami, jakie mieszkają na farmie, ale również dowiedzą się czym są cysterna na mleko, kotyliony czy pszenica. Stanadardowo, mamy tutaj również 4 pytania związne z tematyką farmy. Są związane z kolorem, wskazaniem oraz wydawaniem dźwięków.

W książce znajdziesz 12 kolorowych elementów, które są dokładnie takie same jak ilustracje. Są dość proste, ale jednocześnie jest tam kilka szczegółów. Ogólnie, książki powstające w tej serii są bardzo przyjemne dla oka i widać, że powstały z myślą o najmłodszych czytelnikach.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Akademia Mądrego Dziecka
CYKL: Poznajemy świat
ILUSTRACJE: Gareth Williams
TŁUMACZENIE: Katarzyna Grzyb
WYDAWNICTWO: Harperkids
LICZBA STRON: 8
ROK WYDANIA: 2022
KATEGORIA: dla maluszków, aktywizujące
JĘZYK: polski
WIEK:  0+
CENA:  ~ 20 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywane książki są egzemplarzami recenzenckimi.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tej recenzji.
Za książki dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to