Jeśli jesteś fanem psów, to DogPile jest zdecydowanie grą dla Ciebie. Dwanaście przeuroczych psiaków, tylko czeka aby po nie sięgnąć i spróbować swoich sił w łamigłówkach przestrzennych.

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA

Opakowanie jest dość małe, ale nie nazwałabym go kieszonkowym (zwłaszcza jeśli pomyślisz o kobiecych kieszeniach, które są bardzo płytkie). Z pewnością zmieści się w torebce czy torbie. Jest wykonane z plastiku i znajdziesz w nim:

 • 12 różnych figurek psów
 • 48 kart z układankami i rozwiązaniami:
  • 12 dla początkującego,
  • 14 dla zaawansowanego,
  • 15 dla eksperta,
  • 7 dla mistrza.
 • instrukcję.

ZASADY I CEL GRY

DogPile to gra, której celem jest umieszczenie wymaganych figurek psiaków w taki sposób, aby wypełniały każdy element pola przewidzianego na rozwiązanie. Żaden pyszczek, łapa czy ucho nie może wystawać poza wyznaczone pole.

Co do zasad to są one banalnie proste. Bierzesz kartę z łamigłówką, wybierasz wszystkie figurki, które mają znaleźć się na planszy i główkujesz jak ułożyć pieski w taki sposób aby pasowały.

UKŁADANIE

Pamiętaj, że DogPile to łamigłówka 3D, więc niektóre zadania będą wymagały przestrzennego ułożenia. Psiaki możesz układać całkiem na płasko w zadaniach jednowarstwowych lub w pionie (w zależności od tego ile warstw będziesz musiał ułożyć). Dodatkowo, nie ma znaczenia czy postawisz psiaka na głowie czy na boku – układasz je tak, żeby konstrukcja była stała.

Na rewersie układanki, twórca umieścił PRZYKŁADOWE rozwiązanie łamigłówki, ponieważ w niektórych przypadkach możliwych rozwiązań jest więcej.

FIGURKI PSÓW

Są one wykonanie bardzo starannie i każdy psiak jest przedstawicielem innej rasy. Ponadto, różnią się od siebie kolorami oraz rozmiarem. Ich powierzchnia (na płasko) może zajmować od 2 do 11 pól na siatce.

CZAS ROZGRYWKI

W przypadku DogPile nie da się jednoznacznie określić czasu rozgrywki, z prostego powodu. To gracz decyduje w jaki sposób gra i ile czasu poświęci na rozgrywkę. Możesz układać po kilka łamigłówek dziennie lub spróbować rozwiązać wszystkie w ciągu jednego dnia. To Ty dyktujesz warunki 🙂

WIEK I ILOŚĆ GRACZY

Gra dedykowana jest graczom powyżej 7 roku życia. Co do ilości zawodników, w tym wypadku również jest ona zmienna i zależna od Ciebie. Możesz zdecydować się na wspólne rozwiązywanie zagadek, układanie psiaków na czas, a nawet drużynowo. My z Mężem zazwyczaj wymieniamy się po jednej ułożonej łamigłówce, ale również sami siadamy do gry gdy mamy chwilę i układamy w pojedynkę. Wszystko zależy od Ciebie 🙂

DLA KOGO JEST TA GRA?

Gra z pewnością spodoba się wszystkim osobom lubiącym psy. Prawdziwą gratką będzie rozwiązywanie przestrzennych łamigłówek wykorzystując do tego różne rasy psów. Już samo zgadywanie, jaką rasę przedstawia dany psiak jest dobrą zabawą.

PLUSY I MINUSY

ZALETY GRYWADY GRY
+ Figurki zostały wykonane z dbałością o szczegóły oraz zadbano o to, aby przedstawiały różne rasy psów.
+ Spora regrywalność, ponieważ nie sądzę, żeby po upływie jakiegoś czasu nadal pamiętać poszczególne ułożenie figurek.
+ Wiele możliwych rozwiązań.
+ Gra dedykowana jest jednemu graczowi, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby zagrać w nią w większym składzie.
+ Uczy zarówno logicznego jak i przestrzennego myślenia.
– Przy trójwarstwowych układankach figurki mogą być bardziej chybotliwe.

MOJA OPINIA

Jest to bardzo przyjemna i wciągająca gra, która również potrafi podnieść ciśnienie 😀 Dzięki przyjemnej dla oka oprawie, zachęca do sięgania po nią dość często. Zagadki są dość trudne i zdecydowanie wymagają ruszenia głową. Niektórych z pewnością odstresuje, u mnie jest z tym różnie 😀

Szczerze mówiąc, nie spodziewałam się po niej, że wciągnie zarówno Męża jak i mnie na długie godziny! 😀

INFORMACJE O GRZE

TYTUŁ ORYGINAŁU: Dog Pile
MECHANIKA GRY:  blocks placement
TYP GRY:  logiczna
AUTOR: Bob Ferron
WYDAWNICTWO: Rebel
ROK WYDANIA: 2020
LICZBA GRACZY: 1+
WIEK GRACZY: 7+
CZAS ROZGRYWKI: zmienny
CENA: ~ 45 zł
LINK DO GRY: bit.ly/DogPile_Rebel

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ GRĘ W DOBREJ CENIE

Udanej rozgrywki!

Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem:

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to