St. Patrick’s Day TABOO (do pobrania)

Nie wiem jak to się stało, że do tej pory na blogu nie pojawiło się jeszcze nic z okazji najsłynniejszego irlandzkiego święta – Dnia Świętego Patryka! Postanowiłam przygotować dla swoich uczniów karty taboo, aby przećwiczyć słownictwo i mówienie.

Starałam się przygotować słownictwo w taki sposób, aby można było je wykorzystać na zajęciach także ze starszymi uczniami. Zadbałam o to, aby pojawiły się elementy kulturowe, a także odniesienia do legendy i historii Irlandii.

Jeśli będziesz ich używać na zajęciach z uczniami, którzy nie są pełnoletni, to odpuść laminowanie karty z hasłem „GREEN BEER” 😀

Ponadto, dzięki Kasi Andrzejewskiej, możesz wykorzystać na swoich zajęciach również zestaw quizlet, który przygotowała dla Ciebie i Twoich uczniów –> KLIKA TUTAJ znajdziesz również patrykowe idiomy.

Ale uwaga! To jeszcze nie koniec niespodzianek! Dominika z Funglish przygotowała dla Ciebie mały quiz True False, a także okrągłe karty z pytaniami – z dokładnie taką samą grafiką jak moje taboo! Ot, taki fajny komplecik! 😀 Polecam się w niego zaopatrzyć! Aby pobrać materiały Dominiki to kliknij –> TUTAJ.

Poniżej możesz zobaczyć jak wyglądają przykładowe karty taboo, które dla Ciebie przygotowałam:

Aby pobrać wszystkie karty taboo jedyne co musisz zrobić to oznaczyć w komentarzu na facebooku pod tym postem (KLIK) osobę, której te karty również mogą się spodobać i przydać. W odpowiedzi na komentarz, otrzymasz ode mnie wiadomość z kodem i linkiem do wszystkich kart.

Mam nadzieję, że karty przydadzą Ci się na zajęciach! 🙂

Trzymaj się ciepło!

ŹRÓDŁO GRAFIK: https://bit.ly/2G88ou2