Niedługo zbliża się uwielbiany przez dzieci Dzień Pluszowego Misia i pomyślałam sobie, że przygotuję z tej okazji zestawienie piosenek, które są właśnie poświęcone tym uroczym pluszakom. Wbrew pozorom w odmętach jutjuba nie ma ich wcale tak wiele i udało mi się znaleźć tylko 5 takich utworów, pomimo tego, że na poszukiwaniach spędziłam trochę czasu 🙂

Mimo wszystko, mam nadzieję, że przyda Ci się to zestawienie! 😀 A, chciałam też uprzedzić, że wszystkie piosenki w tym wpisie są do siebie bardzo podobne i różnią się od siebie małymi detalami, którymi najczęściej są różne zwroty. Ale nie chcę już tutaj się powtarzać. Wszystkiego dowiesz się z opisów poszczególnych utworów.

1) Teddy Bear Song (Bounce Patrol)

Na pierwszy ogień idzie utwór stworzony przy współpracy kanału Bounce Patrol i znanego wszytskim Marty Moose z Maple Leaf Learning 🙂 Jest to bardzo prosta piosenka, która jednocześnie jest bardzo krótka, ponieważ trwa trochę ponad półtorej minuty. Tekst znajduje się na nagraniu, dlatego aby się z nim zapoznać wystarczy posłuchać piosenki 🙂

Niech Cię nie zdziwi to, że na ich kanale znajdziesz aż dwie piosenki w tej tematyce, które są identyczne. Jedyna różnica jest taka, że pierwszy utwór zawiera tekst, a drugi go nie ma. Poza tym szczegółem, piosenki NICZYM się od siebie nie różnią.

2) My Teddy Bear (Super Simple Songs)

Kolejną piosenką, jaką chciałabym się z Tobą podzielić jest propozycja zdecydowanie spokojniejsza i trwa trochę ponad 2 minuty. Decydując się na ten utwór, razem z uczniami powtórzycie lub utrwalicie słownictwo z zakresu części ciała. Dodatkowym atutem tej piosenki jest to, że jeśli dzieci będą miały podczas misiowych zajęć swoje własne pluszaki, to mogą wykorzystać je do wskazywania posczególnych części ciała, które są śpiewane i wymieniane w piosence.

Wszystkie zwrotki zaczynają się w taki sam sposób od słów: My teddy bear has i tutaj każda część ciała (two eyes, one nose, two ears, two arms, two leggs, four paws) jest powtarzana dwukrotnie. Z resztą, zobacz poniżej jak wygląda pierwsza zwrotka:

My teddy bear has two eyes, two eyes, two eyes.

My teddy bear has two eyes. I love my teddy bear.

3) Teddy Bear Teddy Bear Turn Around (The Kiboomers)

To kolejna krótka propozycja piosenki, którą śmiało możesz wykorzystać jako rozgrzewkę dla uczniów i wprowadzenie ich w misiową tematykę. Co prawda, ma ona lekko country melodię, ale dzieci ją uwielbiają. Dodatkowo, tekst jest banalnie prosty, więc uczniowie nie powinni mieć najmniejszych problemów z opanowaniem go, nawet podczas jednych zajęć.

Kolejną zaletą jest to, że uczniowie w trakcie śpiewania mogą wykonywać polecenia, które zawarte są w tekście, a przy okazji zamienić się pluszowe misie! 😀 Natomiast co do poleceń to brzmią one następująco: turn around, touch the ground, reach up high, touch the sky, find your nose , touch your toes, touch your knees, sit down please.

4) Teddy Bear (Pinkfong)

Jak przystało na ten kanał to i tym razem propozcyja od Pinkfong musiała być energetycznym kawałkiem. Tak jak wspominałam, jest dość szybka i raczej będzie wymagała od uczniów skupienia. Wbrew pozorom takie utwory zazwyczaj są uwielbiane przez dzieci! 😀

Co do tekstu, jest on podobny do tych, które są zawarte we wcześniejszych propozycjach i skupia się wokół tematu aktywności. Koniecznie posłuchaj sam, żeby zobaczyć jak brzmi ta piosenka.

5) Teddy Bear (Muffin Songs)

Ostatnia piosenka w tym zestawieniu raczej może być śpiewana wieczorem przed zaśnięciem, ponieważ druga zwrotka nawiązuje do przygotowania się do snu. Jest to jeden ze spokojniejszych utworów w tym zestawieniu, przez co, powinien przypaść do gustu młodszym dzieciom.

Piosenka składa się z dwóch zwrotek i jest zaśpiewana dwukrotnie w jutjubowym nagraniu. Poniżej możesz zapoznać się ze słowami:

Teddy bear, teddy bear – turn around,

Teddy bear, teddy bear – touch the ground

Teddy bear, teddy bear – shine your shoes,

Teddy bear, teddy bear – that will do.

Teddy bear, teddy bear – go up stairs,

Teddy bear, teddy bear – say your prayers

Teddy bear, teddy bear – turn off the light,

Teddy bear, teddy bear – say „Good night”.

Gdy już prawie skończyłam pisać ten wpis, przypomniała mi się ulubiona piosenka dzieci, które uczyłam jeszcze w Katowicach. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że w tekście nie ma ani słowa o misiach, ale w video już się pojawiają i pomyślałam, że muszę się nią z Tobą podzielić w tym wpisie! 😀

U mnie była hitem z prostego powodu. 10 dzieci zamieniało się w misie i kładło się na podłodze. Wraz z piosenką, turlało się do końca dywanu, z którego później „spadało” i tak do momentu aż zostawał „najmniejszy miś”. Przedszkolaki zawsze miały sporo frajdy i domagały się jej ponownego odśpiewania 🙂 Oczywiście jeśli nie masz warunków na taką interpretację, to spokojnie możesz wykorzystać tutaj misie, które tego dnia mają ze sobą Twoi podopieczni. Zabawa będzie równie fajna! 🙂

Mam nadzieję, że moje zestawienie „niedźwiedzich” piosenek przypadło Ci do gustu i znajdziesz coś odpowiedniego dla swoich uczniów. Jestem bardzo ciekawa z jakich piosenek Ty korzystasz. Podziel się tytułami w komentarzu!

A jeśli chciałbyś zapoznać się z innymi zestawieniami piosenek dla dzieci, to zapraszam do poniższej kategorii 🙂

A póki co, trzymaj się ciepło!

ŹRÓDŁO ZDJĘCIA: http://bit.ly/2VWbxmH

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.