Jakiś czas temu stworzyłam zestawienie z piosenkami anglojęzycznymi (Mother’s Day songs for kids), które dedykowane są mamie i spokojnie możecie je wykorzystać do celebrowania Dnia Matki. Żeby ojcowie nie poczuli się zaniedbani, postanowiłam przygotować również taki wpis z piosenkami, które są poświęcone im 🙂

W końcu niedługo jest ich święto! 🙂

1) Daddy is his name-O (The Kiboomers)

Zaczynam od piosenki, która zawsze cieszy się dużą popularnością wśród moich uczniów, ponieważ nie tylko jest na melodię B-I-N-G-O, ale również jest tam literowanie, a „moje” dzieci to bardzo lubią! 🙂 Poza tym, tekst jest banalnie prosty i już maluchy nie będą mieć najmniejszych trudności z zapamiętaniem go.

Leci to mniej więcej tak:

I have a very special friend
And Daddy is his name-o.
D-A-D-D-Y, D-A-D-D-Y, D-A-D-D-Y,
And Daddy is his name-o.

2) Hip Hop Father’s Day Rock Song (The Kiboomers)

Kolejna piosenka, była hitem przedszkolaków, których uczyłam ostatnio. Dzieci całkowicie odnalazły się w hip-hopie, a i ich tatusiowie byli zachwyceni tą piosenką, gdy ją usłyszeli. Hip Hop Father’s Day Rock Song trwa jakieś 2 minuty i jest bardzo rytmicznym utworem. Refren jest powtarzany przez większość czasu i wygląda on tak:

Boom, Boom, shake it up,
Boom, Boom, shake it up
Boom, shake it up.

Poza tym mamy tam zwrotki, które brzmią następująco:

Hip hop, Father’s Day rock,
Let me see
Your left foot drop

Hip hop, let him know
Let’s tell dad
We love him so

Hip hop,
Let dad see,
He is the best dad for me!

Hip hop,
It’s so fun
Let dad know he’s number one!

Hip hop,
Move your feet
Dancing to the Father’s Day beat!

3) I Love My Daddy (The Kiboomers)

Nic nie poradzę na to, że The Kiboomers mają jedne z fajniejszych piosenek tematycznych, dlatego też, to już kolejny utwór, który bardzo lubię 🙂 Piosenka jest dość spokojna i trwa niecałe 1,5 minuty. Tekst jest na tyle prosty, że bez obaw opanują go już młodsze przedszkolaki. Z resztą, sam się przekonaj:

I love my daddy, I love my daddy
I love my daddy, yes I do.
Here’s a kiss and a hug for you
Thank you daddy for all you do
Happy Father’s Day, Happy Father’s Day
Happy Father’s Day, I love you.

I love my daddy, I love my daddy
I love my daddy, yes I do.
Here’s a kiss and a hug for you
Thank you daddy for all you do

Happy Father’s Day, Happy Father’s Day
Happy Father’s Day, I love you.
Happy Father’s Day, I love you.

4) Superhero, Dad (JunyTony – Songs and Stories)

Piosenkę tą odkryłam całkowicie przypadkowo i szybko wpadła mi ucho. Pomimo tego, że trwa ona jakieś 1,5 minuty i tekst nie jest jakoś bardzo skomplikowany, to jest jednak dość szybka, więc osobiście poleciłabym ją zerówkowiczom, a nawet uczniom z klas 1-3 szkoły podstawowej.

Wyjątkowo, nie wrzucam tu tekstu piosenki, ponieważ słowa umieszczone są w filmiku, więc wystarczy go pooglądać, aby się z nimi zapoznać.

5) I love You, Dad (JunyTony – Songs and Stories)

Kolejna piosenka zdecydowanie zwalnia tempo, więc dzieciom będzie łatwiej ją zaśpiewać i opanować tekst. Jest ona najdłuższym utworem w tym zestawieniu, ponieważ trwa aż 2,5 minuty. Tekst jest również nieco trudniejszy i z pewnością możesz wykorzystać tą piosenkę z uczniami z klas zintegrowanych.

6) I love you Daddy (The Kiboomers)

Na sam koniec zostawiłam sobie najbardziej urokliwą i rozczulającą piosenkę w tym zestwieniu, która z pewnością spodoba się Tatusiom! 😀 Trwa trochę ponad 1,5 minuty, a jej tekst jest dość prosty, tak samo jak melodia, jednakże poleciałabym ją dla dzieci w zerówce i w nauczaniu początkowym 🙂

Mam nadzieję, że moje zestawienie przypadło Ci do gustu i będziesz chciał skorzystać z przygotowanych przeze mnie propozycji. Oczywiście to nie wszystkie utwory jakie możesz znaleźć na jutjubie, ale zdecydowanie te najciekawsze 🙂

Daj znać z jakich piosenek Ty lubisz korzystać, jeśli chodzi o celebrowanie Dnia Ojca! 🙂

A jeśli chciałbyś zapoznać się z innymi zestawieniami piosenek dla dzieci, to zapraszam do poniższej kategorii 🙂

Trzymaj się ciepło! 🙂

ŹRÓDŁO ZDJĘCIA GŁÓWNEGO

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to