Lato zbliża się już dużymi krokami, ale pomyślałam sobie, że trochę je przyspieszę i podzielę się z Tobą dwoma wakacyjnymi książkami, które mam na mojej półce.

Nad morzem idealnie sprawdzi się nie tylko podczas letnich miesięcy, ale nawet zimą. Dzięki temu dzieci będą mogły poczuć wakacje nawet na feriach. Natomiast, jeśli wolisz trochę chłodniejsze temperatury i tak jak ja, jesteś zimnolubny, to W górach będzie dla Ciebie idealną propozycją, która wpasuje się na zimowy klimat ferii.

Są to dwie zabawnie zilustrowane książki, w których znajdziesz wiele różnych zachowań osób wypoczywających nad morzem albo w górach. Zostało to bardzo zabawnie przedstawione, więc jeśli będziesz czytać książki wspólnie z dzieckiem, to gwarantuję Ci, że nie raz uśmiechniesz się pod nosem! 😀

O AUTORACH

Germano Zullo to Szwajcar, który porzucił bycie księgowym, aby zająć się tworzeniem książek dla dzieci. Na swoim koncie ma również kilka powieści dla nastolatków. Przez długi czas współpracuje z ilustratorką Albertine, której prace otrzymały wiele nagród. To właśnie ich wspólna praca zaowocowała w 2016 roku zdobyciem nagrody Bologna Ragazzi Award za najlepszą książkę dla dzieci.

ZALETY KSIĄŻEK

Jedną z wielkich zalet obu książek są ilustracje, które w swojej prostocie ukazują zabawne sytuacje, które mogą mieć miejsce podczas pobytu nad morzem czy w górach. Autorom dobrze udało się zaobserwować kilka typowych zachowań wczasowiczów. Oprócz tego, sam styl tych ilustracji jest bardzo zabawny i z pewnością wywoła uśmiech na twarzy dzieci.

Autorzy zadbali również o to, aby obie książki, Nad morzem jak i W górach nie były całkowicie realistyczne, dlatego też, oprócz ludzi, znajdziesz tam statek kosmiczny, zielonego stwora, syrenkę, superbohatera, a nawet mysz z walizką.

Format książek, (wysokość A4) oraz kartonowe strony sprawiają, że są bardzo wygodne w użytkowaniu oraz wyszukiwaniu poszczególnych postaci. Ponadto, można mieć pewność, że posłużą na długo i tak szybko się nie zniszczą, zwłaszcza gdy chcesz zapoznać z nimi młodszych czytelników.

NAD MORZEM

W pierwszej książce Nad morzem, swoją przygodę zaczynamy w… morzu. Możesz zaobserwować tam prawdziwy tłum! Oprócz ludzi, zobaczysz tam morskie stworzenia (zarówno te realne jak i mityczne) oraz pojazdy, które niekoniecznie związane są z wodą.

Postaciami pojawiającymi się na każdej stronie jest mama, która szuka swojego synka Adasia oraz amator fotografii, który uwiecznia praktycznie wszystko, co zobaczy. Bardzo polecam śledzić losy tych dwóch postaci. Ale bez obaw, podobnych wątków jest w książce sporo! 🙂

Na kolejnych stronach, czytelnik zostaje już na lądzie i tam po spacerze po plaży, trafia do ogromnego nadmorskiego hotelu. Po krótkim odpoczynku może zakupić jakieś wakacyjne pamiątki oraz zaglądnąć do dwóch innych lokacji handlowo-usługowych. Aby dobrze spożytkować czas, warto wejść do muzeum, a gdy już zobaczysz wszystkie eksponaty, to czeka na czytelnika świetna zabawa w lunaparku. Dzień kończy się na polu kempingowym, na którym wiele się dzieje!

Na tylnej okładce książki znajdziesz ponad 20 postaci, które możesz wyszukać na poszczególnych stronach. Warto wysilić swój wzrok aby odnaleźć wszystkie z nich i zobaczyć jak spędzili wakacje Nad morzem.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

TYTUŁ ORYGINAŁU: A la mer
AUTORZY: Germano Zullo & Albertine
WYDAWNICTWO: Babaryba
LICZBA STRON: 14
ROK WYDANIA: 2016
KATEGORIA: obrazkowe
WIEK:  3+
CENA: ~20 zł
LINK DO KSIĄŻKI: bit.ly/NadMorzem_BABARYBA

W GÓRY

Przygodę W górach rozpoczynamy od dotarcia na miejsce. Jednakże nie jest to takie proste, ponieważ przed sobą jest wiele krętych dróg, które najpierw trzeba pokonać. Niektórzy bohaterowie książki podróżują samochodem, autobusem, a nawet pieszo. Znalazł się także śmiałek, próbujący złapać stopa 😀

Po przybyciu na miejsce, możesz odpocząć w hotelu lub zjeść ciepły posiłek w restauracji. Chyba że jesteś bardzo spragniony szusowania i zabaw na śniegu, to od razu uciekaj na stok. Jeśli nie jesteś zwolennikiem narciarstwa, to powinno Ci się spodobać na lodowisku – uwaga, jest tam dość tłoczno. Kolejnym punktem, który musisz zobaczyć jest stok narciarski, na którym wiele się dzieje. Znajdziesz tam nie tylko osoby uczące się jeździć na nartach, ale również skoczków narciarskich! Jeśli lubisz samotne górskie wędrówki, to możesz spróbować zdobyć szczyt, aby później wypocząć w schronisku. W górach jest naprawdę sporo atrakcji.

W górach spotkasz wiele ciekawych osób, które wykonują różne mniej lub bardziej typowe aktywności. Wszyscy jednak robią to w skupieniu, a kilka z nich przeżywa niesamowite przygody na każdej ze stron. Najwięcej ma tu do robienia Super bohater, który czuwa nad bezpieczeństwem wczasowiczów.

Tak jak w przypadku książki Nad morzem tutaj również znajdziesz ilustracje bohaterów, których przygody możesz śledzić w książce. Kilku z nich możesz nawet kojarzyć z nadmorskiego wypoczynku. Ciekawa jestem, czy uda Ci się ich rozpoznać 🙂

INFORMACJE O KSIĄŻCE

TYTUŁ ORYGINAŁUÀ la montagne
AUTORZY: Germano Zullo & Albertine
WYDAWNICTWO: Babaryba
LICZBA STRON: 14
ROK WYDANIA: 2016
KATEGORIA: obrazkowe
WIEK:  3+
CENA: ~20 zł
LINK DO KSIĄŻKI: bit.ly/WGorach_BABARYBA

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to