Marudzenie nie jest takie złe pod warunkiem, że nie trwa przez cały czas. Niestety tytułowa Myszka, w swoim lesie, była znana tylko i wyłączenie z marudzenia, dlatego też wszystkie zwierzątka nazywały ją Myszką Marudą. Jak łatwo się domyślić, główna bohaterka nie była z tego zadowolona i bardzo nie podobało się jej ta nazwa.

Na swoje szczęście, pewnego dnia los daje jej szansę aby pokazać swoje dobre serducho i pomóc potrzebującemu. W momencie podjęcia decyzji, jeszcze nie jest świadoma, że dzięki tej jednej decyzji, tak naprawdę pomoże sobie! 🙂

KIM SĄ AUTORZY?

Autorem książki jest Steve Smallman, który oprócz tworzenia dziecięcej literatury, zajmuje się również ich ilustrowaniem. W swojej karierze zdobył kilka nagród między innymi Sheffield Children’s Book Award 2009.

Ilustracje do Przyjaciół myszki Marudy stworzyła Caroline Pedler, która ma na swoim koncie ponad 50 zilustrowanych książek. Pracowała z wieloma autorami i wydawnictwami, a książki, do których tworzyła grafiki zostały przetłumaczone na aż 27 różnych języków.

O CZYM JEST TA KSIĄŻKA?

Historia zawarta w książce jest bardzo prosta. Pewnego dnia, mały borsuk usiadł tuż przy domu tytułowej Myszki i zaczął płakać, ponieważ się zgubił i nie mógł odnaleźć swojej mamy. Myszka, postanowiła mu pomóc i razem wyruszyli na poszukiwania Pani Borsukowej. Na swojej drodze spotkali inne zwierzęta, które dołączyły się do poszukiwań mamy i odprowadzenia jej synka do domu.

Książka opowiada nie tylko o odprowadzeniu zagubionego malucha do domu, ale również o poznawaniu nowych zwierząt i nawiązywaniu przyjaźni przez robienie dobrej rzeczy.

BOHATEROWIE KSIĄŻKI

Główną bohaterką jest Myszka, która w lesie znana jest wszystkim zwierzętom jako maruda, ponieważ nic jej nie pasuje i potrafi na wszystko narzekać. Ona sama bardzo nie lubi, gdy ktoś tak na nią mówi. Podczas poszukiwań Myszka i mały borsuk spotykają wiewiórkę i jej koleżankę sowę, a także wielkiego niedźwiedzia oraz wilka.

DLA KOGO JEST TA KSIĄŻKA?

Jest to książka dedykowana dzieciom powyżej 3 roku życia. Co prawda, nie posiada zbyt dużej ilości tekstu, jednakże jest już co czytać, ponieważ jak na picturebook, Przyjaciele Myszki Marudy, zawierają dłuższą historię. Myślę, że powinna spodobać się również czterolatkom i pięciolatkom. Z pewnością zachwyceni nią będą fani leśnych zwierząt 🙂

ZALETY KSIĄŻKI

Przede wszystkim książka jest przepięknie zilustrowana. Zwierzęta są bardzo urocze i sympatyczne. Co więcej, marudna mimika Myszki jest po prostu świetnie ukazana, a wilk nie jest tak bardzo straszny! 🙂 Ponadto, wszystkie szczegóły otoczenia są przepięknie pokazane, dlatego nie daj się zwieść bardzo prostej i minimalistycznej okładce.

Prosta historia, w rzeczywistości ma na celu ukazanie tego, jak ważne jest posiadanie przyjaciół i jak bardzo zmienia się wtedy nasze podejście do życia i postrzeganie świata.

REASUMUJĄC

Przyjaciele Myszki Marudy to bardzo ciepła historia, która ukazuje, że dobre uczynki mogą spowodować, że nasze życie stanie się lepsze, a dzięki pomaganiu, możemy zyskać nie tylko dobre samopoczucie, ale również przyjaciół. Według mnie jest to idealna książka na dobranoc, która spodoba się małym czytelnikom 🙂

INFORMACJE O KSIĄŻCE

TYTUŁ ORYGINAŁU: I’m Not Grumpy!
AUTOR: Steve Smallman
ILUSTRACJE: Caroline Pedler
TŁUMACZENIE: Anna Klingofer-Szostakowska
WYDAWNICTWO: Wilga
LICZBA STRON: 32
ROK WYDANIA: 2020
KATEGORIA: obrazkowe
JĘZYK: polski
WIEK:  3+
CENA:  ~22 zł
LINK DO KSIĄŻKI: https://bit.ly/PrzyjacieleMyszkiMarudy

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Przyjemnej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to