Nie wiem jak Ty, ale osobiście uwielbiam książki dla dzieci bez tekstu. Dają one wiele możlwości i zdecydowanie pobudzają kreatywność. W naszej domowej biblioteczce mamy sporo książek kartonowych (np. Ulica Czereśniowa, Automoto, Na ryneczku), jednakże coraz śmielej wprowadzam Miłkowi papierowe strony.

Najnowszym nabytkiem są dwie dwusiostrzane nowości Wielki piknik i Gdzie jest tort?. W odróżnieniu do wcześniejszych tytułów, tym razem nie są to wyszukiwanki, choć mój Szef obecnie ma fazę wskazywania wszystkiego i często domaga się, abym zleciła mu coś do odszukania. Te dwie książki mają nakreśloną fabułę, jednakże autor daje czytelnikom wolną rękę zarówno w kreowaniu, jak i interpretowaniu tego, co widzi na rozkładówkach.

ZALETY KSIĄŻEK

  • nieskoplikowane ilustracje;
  • brak jakiegokolwiek tekstu, dzięki któremu można tworzyć własne opowieści;
  • zabawne wątki i przygody bohaterów;
  • początki obu książek zostały przedstawione na okładkach! 🙂 ;
  • możliwość wymyślania najróżniejszych historii, nawet do bohaterów z dalszego planu;
  • przystępna cena.

Gdzie jest tort?

Pierwszą książką, jaką chciałabym Ci przedstawić jest Gdzie jest tort?. Cała przygoda rozpoczyna się przed domem państwa Pieskich, gdzie stoi ogromny (i z pewnością przepyszny) tort. Gdy ci są zajęci swoimi sprawami, dosłownie znikąd pjawiają się dwie łakome myszy, które zabierają tort i uciekają. Państwo Piescy bez namysłu rzucają wszystko i udają się za nimi w pogoń.

Złodziejaszki uciekają przez lasy, góry i rzeki, a potem znowu lasy. Podczas tego szaleńczego pościgu naprawdę wiele się dzieje! Jednakże do pewnego momentu, pańswto Piescy tego nie dostrzegają, bo skupiają się na złapaniu mysich łobuziaków. Za to czytelnik może zauważyć knującego coś na drzewach małpy, spokojnie płynącą po rzece kaczą rodzinę oraz trzy świnki, które udały się na spacer. Jednak ta ostatnia trójka nie ma lekko, ponieważ na nich też czyha „przygoda” mrożąca krew w żyłach! W pewnym momencie, gdy dochodzi do nieprzyjemnych zdarzeń, praktycznie wszyscy bohaterowie starają się pomóc najmniejszej śwince.

Czy im się to uda?
Czy państwo Piescy dogodnią wredne myszy, które ukradły tort?
Co zrobiły małpy?
Jaki niespodziewany gość pojawił się za górami i lasami?

Przekonaj się sam! 😀 Muszę przyznać, że nie spodziewałam się, że te książki zrobią u nas aż taką furrorę, jednakże dają one wiele możliwości. Zarówno Dawid jak i ja, widzimy co innego i tworzymy zupełnie inne opowieści, dzięki czemu Miłosz się nie nudzi i z wyczekiwaniem wysłuchuje tego, co opowiadamy. Czytelnik może śledzić główną historię lub wybrać jedną z tych dziejących się na uboczu. Autor zadbał o humorystyczne wstawki, ale nie brakuje tu również momentów budzących grozę.

Naprawdę jest to niesamowita książka!

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Seria z Tortem
TYTUŁ: Gdzie jest tort?
AUTOR: Thé Tjong-Khing
WYDAWNICTWO: Dwie Siostry
LICZBA STRON: 28
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: obrazkowe, bez tekstu
WIEK:  3+
CENA: ~25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Wielki piknik

Wielki piknik to drugi tom tej serii. Państwo Piescy przygotowali dwa przepyszne torty, które razem z przyjaciółmi planują zjeść podczas pikniku. Jest to wielkie wydarzenie, ponieważ ze swoich domów wychodzą co raz to nowi bohaterowie taszczący koce, parasole, własne koszyki, napoje i zabawki. Wszyscy zmierzają na pobliską górę, aby miło spędzić czas.

Jednakże, gdy ta cała wesoła gromada dociera na miejsce i powoli zaczynają się rozkładać i przygotowywać, nagle zauważa, że ich torty… ZNIKNĘŁY. W sekundzie atmosfera robi się nerowowa, a przyjaciele zaczynają uwalniać negatywne emocje. W tym samym czasie, myszy (dokładnie te same złodziejaszki co w Gdzie jest tort?), zadowolone przyglądają się temu całemu zamieszaniu.

Na szczęście Pan Żaba szybko ich zauważa i wskazuje winnych

Dwa pyszne torty, grupa przyjaciół i piękna pogoda na piknik – czy coś mogłoby pójść nie tak? A jednak! Kiedy cała gromada zwierząt, taszcząca koce, parasole i torby z zapasami, dociera wreszcie na miejsce, okazuje się, że… torty zniknęły!

Na szczęście Pan Żaba szybko ich zauważa i wskazuje winnych. Wtedy też wszystkie oczy kierują się na myszy, a po chwili rozpoczyna się gonitwa za tortami! Jest to szalona i niekoniecznie bezpieczna pogoń po stromym zboczu, przeprawa przez rzekę, a potem gonitwa po piasku, podczas której wszyscy uczestnicy są już zmęczeni i wyczerpani.

Czy przyjaciołom uda się odzyskać torty?
Czy wszyscy bezpiecznie dotrą na dół?
Co się stało z fruzurą Pani Pudelniczki?
Kto tym razem został przywiązany do drzewa?

Szczerze zachęcam do zapoznania się również i z tym tytułem, bo jest równie zabawny jak tom pierwszy. Cóż więcej mogę rzec, UWIELBIAM! 😀

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Seria z Tortem
TYTUŁ: Wielki piknik
AUTOR: Thé Tjong-Khing
WYDAWNICTWO: Dwie Siostry
LICZBA STRON: 28
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: obrazkowe, bez tekstu
WIEK:  3+
CENA: ~25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to