Czy zastanawiałeś się kiedyś jakby to było móc ponownie przeżyć jeden dzień jako dziecko? Ciągła zabawa i brak bycia kontrolowanym przez czas. Przynaję, że jest to dość kuszące 😀

Dzięki książce Jeszcze pięć minut jest to możliwe! Będziesz mógł zobaczyć jak wygląda zwykły, typowy dzień z perspektywy dziecka, a przy okazji ujrzysz jak ono postrzega mijający czas.

W dzisiejszym wpisie przedstawię Ci tą niesamowicie zilustrowaną książkę, która z pewnością wywoła ogromny uśmiech na twarzy rodziców i dzieci 🙂

KIM JEST AUTORKA?

Autorką książki jest Marta Altés – katalońska ilustratorka oraz autorka wielu książek dla dzieci. Co więcej, chętnie tworzy ilustracje do książek napisanych przez innych autorów.

O CZYM JEST TA KSIĄŻKA?

Książka opowiada o tacie i jego dwójce dzieci, które uważają, że lepiej znają się na czasie. Już sama okładka lekko zdradza treść, ponieważ możesz na niej zobaczyć zmęczonego Tatę Lisa i jego dwójkę małych urwisów, którym ewidentnie nie brakuje energii na zabawę.

Zaczyna się od strony, na której małe Liski znajdują się jeszcze w łóżkach, a ta ilustracja jest umieszczona tuż przed stroną tytułową. Cała książka tak naprawdę przedstawia jeden dzień, z życia lisiej rodziny, który rozpoczyna się bardzo wcześnie – o 5:00. Opowiedziany z punktu widzenia jednego z małych urwisów.

Nie powinno być to dla nikogo niespodzianką, że Tata Lis, chciałby pozostać w łóżku jeszcze 5 minut, ale jego dzieci, zdecydowały, że to idealna pora na rozpoczęcie wspaniałego dnia i postanawiają przygotować śniadanie. Więcej fabuły nie będę zdradzać, ponieważ nie chcę odbierać Ci radości z lektury.

BOHATEROWIE KSIĄŻKI

Tak jak wspominałam wcześniej, bohaterami książki jest rodzina Lisów. W Jeszcze pięć minut, autorka przedstawia Tatę Lisa i dwójkę jego małych dzieci (prawdopodobnie chłopców), których dzieli niewielka różnica wieku.

DLA KOGO JEST TA KSIĄŻKA?

Jest to książka dedykowana dzieciom powyżej 3 roku życia, ale radość z jej lektury będą czerpać nie tylko najmłodsi czytelnicy, ale również ich rodzice.

Co więcej, z racji tego, że autorka, postanowiła na małą ilość prostego i nieskomplikowanego tekstu, myślę, że przypadnie ona do gustu dzieciom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z czytaniem.

ZALETY KSIĄŻKI

Największą zaletą książki jest to, że w prosty sposób ukazuje ona codzienne sytuacje, które mają miejsce w życiu praktycznie każdej rodziny. Dzięki temu, dzieci podczas czytania będą mogły z łatwością wczuć się i zrozumieć treść (rodzice jeszcze bardziej).

Ponadto, Jeszcze pięć minut, w genialny sposób obrazuje jak subiektywne jest uczucie mijającego czasu. My, dorośli postrzegamy czas jako coś oczywistego i normalnego, a dzieci, zwłaszcza małe, jeszcze nie do końca rozumieją o co chodzi z tym czasem. Dorosłe pięć minut, zdecydowanie różni się od dziecięcego i autorce te różnice udało się uchwycić i przedstawić w fantastycznie prosty sposób.

Ponadto, kolejną zaletą książki są z pewnością przepiękne i proste ilustracje, które spodobają się nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Mnie urzekły całkowicie! 🙂

REASUMUJĄC

Uważam, że jest to niesamowita książka, która daje dorosłemu możliwość zobaczenia jak wygląda jeden zwykły dzień z perspektywy dziecka. Myślę, że ta lektura, może być bardzo odkrywcza dla rodzica.

Pomimo swojej prostej treści i historii może posłużyć za wstęp do rozmowy na temat tego czym jest czas oraz jak prawidłowo można z niego korzystać. Takie wyjaśnienie z pewnością okaże się dla dziecka bardzo pomocne.

Muszę przyznać, książka jest naprawdę fantastyczna. Czytałam ją z ogromnym uśmiechem na ustach 😀

INFORMACJE O KSIĄŻCE

TYTUŁ ORYGINAŁU: Five More Minutes
AUTOR: Marta Altés 
ILUSTRACJE: Marta Altés
TŁUMACZENIE: Marta Bręgiel-Pant
WYDAWNICTWO: TAKO
LICZBA STRON: 32
ROK WYDANIA: 2019
KATEGORIA: obrazkowe
JĘZYK: polski
WIEK:  3+
CENA: 25 zł
LINK DO KSIĄŻKI: https://bit.ly/Jeszcze5Minut

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Po więcej zdjęć zapraszam na mojego książkowego instagrama @bookladanki

View this post on Instagram

Skoro dziś wypada Dzień Taty, to nie zamieścić tu innej książki niż "Jeszcze pięć minut", która całkowicie skradła moje serce 😀 Książka opowiada o tacie i jego dwójce dzieci, które uważają, że lepiej znają się na czasie. Już sama okładka lekko zdradza treść, ponieważ możesz na niej zobaczyć zmęczonego Tatę Lisa i jego dwójkę małych urwisów, którym, w odróżnieniu od niego, ewidentnie nie brakuje energii na zabawę. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Największą zaletą książki jest to, że w prosty sposób ukazuje ona codzienne sytuacje, które mają miejsce w życiu praktycznie każdej rodziny. Dzięki temu, dzieci podczas czytania będą mogły z łatwością wczuć się i zrozumieć treść (rodzice jeszcze bardziej). Ponadto, Jeszcze pięć minut, w genialny sposób obrazuje jak subiektywne jest uczucie mijającego czasu. My, dorośli postrzegamy czas jako coś oczywistego i normalnego, a dzieci, zwłaszcza małe, jeszcze nie do końca rozumieją o co chodzi z tym czasem. Dorosłe pięć minut, zdecydowanie różni się od dziecięcego i autorce te różnice udało się uchwycić i przedstawić w fantastycznie prosty sposób. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Książka jest absolutnie przepiękna i zdecydowanie polecam jej zakup, jeśli nie dla dziecka, to chociażby dla samego siebie żeby zobaczyć, że mimo wszystko, trudności i troski dnia codziennego są warte każdej chwili z własnymi urwisami 🙂 ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ TYTUŁ: Jeszcze pięć minut AUTOR: Marta Altés WYDAWNICTWO: @wydawnictwo_tako _________ #jeszcze5minut #bookladanki #MartaAltes #Martaaltesbooks #picturebook #czytajdziecku #czytanieuzależnia #czytaniemojapasja #dzieckoczyta #czytamydzieciom #małaksiążkawielkiczłowiek #kidsbookstagram #bookstagrampolska #booklover #littlebookworm #rozkochajmydzieciwksiazkach #książkoholik #książkidladzieci #czytamdziecku #czytamzdzieckiem #aktywneczytanie #rodzicielstwobliskości #kochanieprzezczytanie #czytambokocham #całapolskaczytadzieciom #ksiazkidladzieci #czytanienieboli

A post shared by Karolina (@bookladanki) on

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to