Nadeszła kolejna edycja akcji blogujących anglistek HIGH FIVE! Tym razem na tapetę postanowiłyśmy wziąć inspirujące miejsca w sieci, z których korzystamy podczas naszej pracy. W związku z tym, przygotowałam dla Ciebie 5 różnych miejsc, które odwiedzam gdy szukam pomysłu na nową grę, zabawę lub lekcję.

To jak, jesteś gotowy?

 

STRONA: BORED PANDA

Co prawda, nie jest to strona stricte edukacyjna, ale zaglądam tam regularnie i często udaje mi się znaleźć tam ciekawy artykuł lub zdjęcia, które następnie staram się przenieść na zajęcia. Niektóre artykuły wykorzystuje jako ciekawostki kulturowe a zdjęcia jako tematy do rozmów. Jest to dość specyficzna strona i nie wszystkie artykuły będą się nadawały do użycia. Oprócz samych materiałów, warto tam wejść chociażby po to, aby „odmóżdżyć” się po ciężkim dniu.

FANPEJDŻ: 5 minutes crafts

5 minutes crafts jest to mój ulubiony fanpejdż na facebooku, ponieważ znajduję tam wiele inspiracji na eksperymenty, które mogę zrealizować z najmłodszymi uczniami. Autorz w ciągu kilku minutowego filmu pokazują kika sposobów na stworzenie różnych rzeczy, mniej lub bardziej działające lifehacki i gry. To również nie jest strona typowo dla nauczyciela, ale wiele rzeczy można dostosować do wykorzystania na lekcji.

 

INSTAGRAM: @targetteachers 

Jako, że bardzo lubię instagrama, to nie udało mi się uniknąć śledzenia profili stricte nauczycielskich. Ten profil jest jednym z moich ulubionych na które zaglądam gdy szukam inspiracji na stworzenie nowej gry, zabawy lub kupienie nowej pomocy dydaktycznej. Jedynym minusem jest to, że target to sklep, który znajduje się w Stanach Zjednoczonych i nie da się kupić ich produktów w Polsce. Można jednak szukać podobnych produktów w innych sklepach.

Przy okazji, jeśli chciałbyś wiedzieć co ciekawego robię gdy nie zajmuję się uczeniem, to koniecznie zaobserwuj mnie na instagramie. Znajdziesz tam po trochę wszystkiego 🙂 Zdjęcia z podróży, książki, które warto przeczytać, trochę zdjęć kwiatów, ale także pomoce dydaktyczne!

 

STRONA/PLATFORMA: EduBlogi.pl 

Kolejnym miejscem, które mnie inspiruje jest platforma EduBlogi. Codzienna porcja artykułów dotyczących nauczania sprawia, że jestem na bieżąco z aktualnymi materiałami i pomysłami na ciekawe, aktualne lekcje. Jeśli nie mam pomysłu co zrobić kolejnego dnia na zajęciach, wystarczy że przeglądne ostatnie wpisy i z pewnością znajdę coś co będę mogła wykorzystać.

SKLEP: Aliexpress 

Chyba większość z Was zna to miejsce. Ja mogę o sobie powiedzieć, że jestem trochę alimaniaczką. Kupuję tutaj regularnie i w większości są to gadżety przydatne do nauki. Znajdziesz tutaj chyba wszystko, ale czas oczekiwania na przesyłkę to około miesiąc, więc warto wcześniej planować zakupy. Dużym plusem tej strony jest to, że ceny są przystępne a przesyłka w większości jest za darmo. Oprócz samych zakupów, przeglądając przedmioty można się zainspirować do wykonania czegoś samemu.

To tylko niewielka część miejsc gdzie można znaleźć inspiracje. Prawdę mówiąc, czasami mam tak, że pomysły przychodzą w najmniej oczekiwanych momentach i miejscach. Mam nadzieję, że skorzystasz moich podpowiedzi i uda Ci się znaleźć coś inspirującego dla Ciebie.

 

 

* * *
Wpis powstał w ramach wspólnej blogerskiej akcji
Koniecznie zaglądnij też na pozostałe blogi biorące udział w tej edycji:

 

Trzymaj się ciepło!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to