Oficjlnie zaczął się grudzień! Więc jeśli jeszcze nie zacząłeś świątecznych lekcji, najwyższy czas to zmienić. Dzisiejszy wpis będzie poświęcony w całości piernikom. Wielu osobom kojarzą się one ze Świętami równie mocno co sam Mikołaj, jego renifery, a nawet choinka. A w dodatku można je zjeść i są przepyszne! 😀

 

Pierniki są rewelacyjnym tematem, którego można użyć na swoich lekcjach na różne sposoby. Poniżej kilka pomysłów na ich wykorzystanie.

 

1) Wprowadzanie i utrwalanie świątecznego słownictwa – (Gingerbread Christmas – www.fullofideas.pl). W ubiegłym roku Marysia przygotowała przeurocze piernikowe flashcards, które na moich lekcjach byly hitem.

 

2) Utrwalanie słownictwa dotyczącego części ciała – Tutaj zadanie jest bardzo proste. Cały myk polega na tym aby przygotować wcześniej piernikowego ludzika w częściach: head, arm, legs, eyes, nose, mouth, body etc. (coś w stylu zrobienia bałwana, ale tym razem skupiamy się na pierniku)

ŹRÓDŁO: Pinterest
ŹRÓDŁO: Pinterest

 

3) Wprowadzanie lub utrwalanie kształtów poprzez odwzorowanie dekoracji piernika lub ze starszymi uczniami wydawanie poleceń jaki ksztalt gdzie umieścić 🙂

ŹRÓDŁO: Pinterest
ŹRÓDŁO: Pinterest

 

4) Wykonywanie prac artystycznych takich jak wykonywanie twarzy piernikowych ludzików:

ŹRÓDŁO: Pinterest
ŹRÓDŁO: Pinterest

 

5) Powtarzanie cyfr i liczb:

ŹRÓDŁO: Pinterest
ŹRÓDŁO: Pinterest

 

Dodatkowo, w najnowszym magazynie Get Creative możesz znaleźć gotowy scenariusz dla edukacji przedszkolnej mojego autorstwa, w którym główną rolę odgrywa piernikowa rodzina. Celem tej lekcji jest utrwalenie słownictwa związanego z rodziną.

 

W tym artykule oprócz scenriusza i przykładowych zabaw znajdziesz także gotową piernikową rodzinę, którą musisz jedynie wyciąć i zalaminować 🙂

 

 

W treści artykułu znajduje się odesłanie do piosenki, którą wybrałam do tej lekcji. Jest nią „5 Gingerbread Men” od The Kiboomers. Przeglądając Pintrest znalazłam świetną aktywność dla przedszkolaków, która idealnie wpasowuje się w tą piernikową piosenkę:

ŹRÓDŁO: Pinterest
ŹRÓDŁO: Pinterest

 

Mam nadzieję, że porcja piernikowych pomysłów zainspiruje Cię do stworzenia wspaniałych i świątecznych zajęć!

 

 

 

 

 

 

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to